Wskazuje na to metaanaliza, której wyniki naukowcy z Kanady opublikowali właśnie na łamach pisma "Neurology".
Dla tych, którzy źle się czują, ale nie chcą utknąć w szpitalnej kolejce. Dla tych, którym w dzień brakuje czasu na badania. Albo dla tych, którzy chcą zadbać o starszych rodziców. Po Warszawie jeździ pięć mobilnych przychodni.
Połączenie wysokiego ciśnienia ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu i cukru we krwi jest śmiertelnym zagrożeniem. Od czego zacząć leczenie, by zmniejszyć ryzyko zawału i udaru?
Szacuje się, że aż 20-50 proc. światowej populacji zmaga się z chorobami dziąseł. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że krwawiące dziąsła mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Przejście na czas na zimowy może zaburzać rytm snu. To tak jakby ktoś "kradł" nam jedną godzinę dnia.
Najlepiej mierzyć je regularnie i samodzielnie.
Praca na nocną zmianę, narodziny dziecka czy podróż utrudniają prawidłowy sen. Istnieją jednak sposoby, aby temu zaradzić.
Amou Haji, pustelnik z Iranu, nie używał mydła ani czystej wody. Pił wodę z kałuży, żywił się starym mięsem. Zmarł w wieku 94 lat. A co medycyna mówi o myciu?
To najzdrowszy sposób odżywiania - powtarzają eksperci. Dieta śródziemnomorska najlepiej sprawdza się też u osób z cukrzycą i pomaga trwale schudnąć.
Po udarze mózgu, w czasie leczenia raka, po wypadku lub przez choroby wrodzone. Osób, które nie mogą jeść przez usta, jest wiele. Każdy dzień bez właściwej diety zwiększa u nich ryzyko powikłań.
Postępy w transplantologii powodują, że przeszczepione narządy coraz lepiej i dłużej utrzymują się u ludzi. Okazuje się, że wyjątkowo żywotna może być wątroba.
- To dobry tydzień na przyjęcie szczepionki przeciw grypie. Warto ją połączyć z czwartą szczepionką przeciw COVID-19. Obecnie narasta połączona fala COVID-19 i grypy. Podwójna ochrona jest ważna - ostrzegł kilka dni temu na Twitterze minister...
Trenerka, która zna się na medycynie. Porady fizjoterapeutki, psycholożki i lekarki. To nie oferta fitness klubu, tylko bezpłatny program od NFZ. Przećwiczyłam i polecam.
Naukowcy twierdzą, że odkryli geny odpowiedzialne za syndrom nieuczesanych włosów. Tak naprawdę coś takiego istnieje.
Polekowe przebarwienia zębów należą do tych najtrudniej usuwalnych. Wszystko przez specyficzny sposób powstawania przebarwień. Jak do nich dochodzi?
Żelazo pełni kluczowe funkcje w organizmie człowieka. Wegetarianie i weganie, a także kobiety mające obfite miesiączki i ciężarne mogą go mieć za mało.
Obgryzanie paznokci to powszechny problem, który najczęściej pojawia się u dzieci w wieku 4-6 lat.
Jesteśmy w czołówce krajów, które pandemia COVID dotknęła najmocniej. Warto się zaszczepić. Od dziś ma być dostępna najnowsza szczepionka.
Węgiel brunatny jest źródłem lotnej rtęci. To trucizna, która zniszczy całe pokolenia. U dzieci wywołuje choroby neurologiczne, utratę wzroku, niedorozwój umysłowy. U dorosłych niszczy wątrobę, nerki, serce. To powolne zabójstwo ludzi - mówi lekarz.
Wiele osób doświadcza stresujących wydarzeń życiowych, ale tylko część z tego powodu cierpi na zaburzenia psychiczne związane ze stresem, takie jak depresja lub zaburzenia lękowe.
Silne mięśnie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Wiemy o tym dopiero od niedawna.
Napady lęku z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk. Albo codzienny strach i zamartwianie się. Zaburzenia lękowe mogą zniszczyć życie. Ta książka podpowiada, jak się przed tym bronić.
Popularny jest pogląd, że lepiej nosić okulary ze słabszymi szkłami, niż wymagałaby tego wada, bo oczy się wtedy nie rozleniwiają. Czy to prawda?
Kolor oczu nie zawsze pozostaje z nami przez całe nasze życie. Co o tym decyduje?
Geny tylko w 30 proc. odpowiadają za to, jak starzeje się nasza skóra. Większość zależy od stylu życia. W okresie menopauzy skóra zasługuje na szczególną uwagę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.