Posłanki i posłowie z Polski 2050, w tym marszałek Sejmu, mają rozterki moralne: odebrać, czy nie odebrać immunitet Jarosławowi Kaczyńskiemu, który podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej zniszczył wieniec?
Ryszard Petru wcielił się w rolę kapitalistycznego Grincha, który krzyczy: Świąt nie będzie! Jego argumenty pokazują jednak, że wypowiada się na tematy, o których ekonomiści nie mają pojęcia.
Człowiek, który w III RP zasłynął reaktywacją faszyzującej Młodzieży Wszechpolskiej, znów próbuje urządzić nam Polskę po swojemu.
Uprzywilejowana pozycja Kościoła katolickiego w Polsce jest patologią, ale ma mocne podstawy prawne. Czas pomyśleć o zmianie tego prawa.
Kończy, jak zaczęła: nieuczciwie, gwałcąc prawo i zasady przyzwoitości, interesownie i nieudolnie zarazem. W ten sposób parcianą klamrą spina się kariera Julii Przyłębskiej.
Kreowany na "polskiego Indianę Jonesa", popadł u swych pisowskich protektorów w niełaskę i ostatecznie wylądował na złotym spadochronie w NBP Adama Glapińskiego. Oto historia kariery Piotra Pogonowskiego.
Kościół zawsze stał na straży Prawdy i najczęściej przeciwko prawdom wszelakim, w szczególności naukowym. Blokował przez setki lat rozwój medycyny, fizyki, biologii, demokracji też.
Czy Ministerstwo Klimatu okaże się w kampanii prezydenckiej najlepszym sojusznikiem PiS?
Żyjemy w epoce, w której nawet żartem nie można powiedzieć niczego, co komuś mogłoby sprawić przykrość.
Najpierw przedstawiciele Episkopatu mówili, że byli wstrząśnięci rozmiarem krzywd ofiar pedofilii, a teraz milczą, gdy diecezja tarnowska twierdzi, że dzieci były współwinne.
Ile to już lat część opinii publicznej nie może się nadziwić przekonaniu Adama Michnika o niezastąpionej i niepodważalnej etycznej roli Kościoła katolickiego w Polsce.
Daniel Obajtek, zamiast zeznawać przed prokuratorem, bryluje w mediach i zapowiada, że będzie prezesem TVN. Coraz trudniej jest zbywać pytanie, kto lub co go chroni.
O mieszkaniach dyskutujemy dużo i chętnie. Mamy mnóstwo pomysłów, jak poprawić sytuację. Gorzej jest ze znajomością faktów.
Chciałbym się mylić, ale moim zdaniem właśnie pojawił się na scenie ktoś, z kim kandydatowi KO Rafałowi Trzaskowskiemu będzie bardzo trudno wygrać.
I Hołownia, i Nawrocki, ogłaszając start w wyborach prezydenckich, starali się przekonać wyborców, że nie są kandydatami partyjnymi, mimo że partie będą ich wspierać w kampanii.
Czytam wywiad z księdzem Jackiem Prusakiem, jezuitą, ale też psychologiem, na temat skandali seksualnych w Kościele i nadziwić się nie mogę specyficznemu językowi jego wypowiedzi. Bo skandalom nie dziwię się od dawna.
Atmosfera społecznej mobilizacji zwiększyła frekwencję i pozwoliła demokratom zwyciężyć w wyborach 15 października 2023 r. Czy także przed wyborami prezydenckimi uda się niegłosujących przekonać, by jednak poszli do urn?
Obserwujemy ciąg dalszy obrzucania błotem profesora Krzysztofa Ruchniewicza.
Ukrócenie praktyk pasożytniczych i żerowania przez polityków na spółkach skarbu państwa i komunalnych mogłoby pomóc obozowi władzy wygrać następne wybory.
Najgorsze, co mógłby teraz zrobić Rafał Trzaskowski, to uczynić politykę międzynarodową osią nadchodzącej kampanii prezydenckiej.
Im bardziej Kubuś Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było. Podobnie Jarosław Kaczyński. Szukał przystojnego, okazałego, wysokiego, z rodziną, znającego języki, przewijały się różne nazwiska, ale im bardziej prezes szukał,...
Pomysł, by pomieszać postaci bohaterów narodowych i zwykłych (a właściwie niezwykłych) kryminalistów, jest intelektualnie ciekawy, ale edukacyjnie chybiony.
Nie podważam decyzji PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego PiS za rok 2023 - tak się musiało stać. Ale polityczne konsekwencje będą bardzo poważne.
Obóz demokratyczny potrzebuje kandydata, który zrobi wszystko, by wygrać z PiS drugą turę brutalnych wyborów prezydenckich. Polska potrzebuje prezydenta, który poprowadzi bezpiecznie państwo w warunkach burzy geopolitycznej. Dlatego głosuję na Radka...
Stoimy w punkcie krytycznym. Nasze systemy polityczne są bezradne wobec szybkich przemian cywilizacyjnych. Od tego, czy znajdziemy odpowiedź na te wyzwania, zależy przyszłość liberalnej demokracji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.