Kojarzymy kleszcze z wycieczką do lasu, jednak 90 proc. ukłuć zdarza się w okolicy domu. Ryzyko choroby odkleszczowej rośnie, gdy masz psa albo kota, który wychodzi z domu.
W środę piosenkarka Honorata Skarbek podzieliła się z fanami zdjęciem wykonanym tuż po operacji nosa. Zabieg był konieczny z powodu jej wieloletniego uzależnienia od kropli do nosa. Jak zwykły spray może stać się poważnym problemem?
Otłuszczona wątroba długo nie daje o sobie znać, a może prowadzić do poważnych chorób. Dobra wiadomość? Styl życia naprawdę robi różnicę.
Gdy ktoś ziewa, nagle masz ochotę zrobić to samo. Dlaczego tak się dzieje?
Alignery zmieniły ortodoncję. Są dyskretne, wygodne i skuteczne. Ale wystarczy nieuwaga, żeby aparat przestał działać.
Jedzenie w towarzystwie może być lepszym wskaźnikiem dobrego samopoczucia niż dochody - twierdzą autorzy światowego raportu o szczęściu.
Można mieć 70 lat, zdrowy mózg i żadnych chorób cywilizacyjnych. Tylko trzeba dobrze jeść - twierdzą naukowcy. "Dobrze", czyli jak?
Festiwal mięsa i epidemia niestrawności - tak wygląda Wielkanoc w przedświątecznych reklamach. Można jednak lekko przeżyć święta.
Metaliczny posmak w ustach, pieczenie języka, ból głowy. Objawy nie zawsze mają oczywiste źródło - czasem winne są niepokojąco znajome materiały użyte u dentysty.
Na początku wiosny przypada okres, w którym dolegliwości w postaci bólów brzucha, zgagi, odbijania i niestrawności nasilają się.
Półpasiec to poważna choroba, która niesie ryzyko długotrwałych powikłań. Szczepienie może przed nimi chronić. Od niedawna jest dostępne na korzystniejszych zasadach refundacji.
Czasem warto pobyć samemu. Przynosi to cały wachlarz korzyści i poprawia dobrostan - przekonują psycholodzy.
Wyraźne widzenie to podstawa zdrowia, bezpieczeństwa i pełnego uczestnictwa w życiu. Niestety, widzimy coraz gorzej. Dlaczego psuje nam się wzrok?
Odpowiednie szkła korekcyjne mogą znacząco poprawić jakość życia - źle dopasowane potrafią przynieść więcej szkody niż pożytku. Czym się kierować?
Tętno to jeden z najważniejszych wskaźników zdrowia, który odzwierciedla pracę serca i jego zdolność do dostarczania krwi do organów i tkanek
Ciemne szkła nie zawsze skutecznie chronią przed słońcem. Okulary do samochodu nie sprawdzą się do patrzenia w telefon. Na co zwrócić uwagę w salonie optycznym, radzą okulista i optometrysta.
Gdy chudniesz, tracisz nie tylko tkankę tłuszczową, ale także mięśnie, które nazywane są organem długowieczności. Warto więc zrobić wszystko, co możliwe, by mięśnie chronić.
Mniej, ale lepiej - tak w skrócie można opisać sposób odżywiania przy stosowaniu leków GLP-1. Podstawą jest dobra lista zakupów spożywczych.
Chrapanie, przerwa w oddychaniu, a potem łapczywe łapanie powietrza. Bezdech senny zazwyczaj łączy się z otyłością. Dlatego popularne leki GLP-1 mogą zapisywać także laryngolodzy.
Regulują apetyt, wpływają na pracę jelit, leczą cukrzycę, pomagają chudnąć. Tak działają trzy różne leki. Czwarta terapia powstała na zajadanie emocji, piąta jest dla nielicznych, a szósta może przerazić.
Lepiej wstrzykiwać lek rano czy wieczorem? Przed jedzeniem czy po? Wbić się w udo czy brzuch? I jaką igłę kupić? Podpowiadamy z ekspertami.
Lody po spięciu w pracy albo chipsy w stresie. Czasem jedzenie to szybki sposób na odczucie ulgi i przyjemności.
Rzadkie mruganie, długie godziny bez przerwy i niewłaściwe ustawienie monitora to główne przyczyny cyfrowego zmęczenia wzroku. Jak uniknąć tych problemów?
Na to wskazują badania naukowe. Ale wyniki tych najnowszych - przeprowadzonych w Szwecji - pokazują, że sprawa jest bardziej złożona.
Każdy człowiek ma swój unikalny zapach. U niektórych jest on jednak dość nietypowy - przypomina woń ryby.
Podcast Zdrowa rozmowa
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.