Gdy okazjonalne usłyszymy bicie swojego serca to jest to całkowicie normalne. A jeśli zdarza się to często?
Miód jest płynnym cukrem, dlatego należy jeść go z umiarem. Jednak w przeciwieństwie do zwykłego cukru ma wyjątkowe właściwości prozdrowotne.
To jeden z najbardziej cenionych naturalnych produktów używanych od czasów starożytnych. Miód kochamy ze względu na deserowy smak, ale medycyna tradycyjna przypisuje mu znacznie więcej zalet.
Trzy dania, które urozmaicą tradycyjne świąteczne menu i przepis na syrop dla przeziębionych, który warto przygotować na wszelki wypadek.
Niektóre nowotwory mają włosy albo zęby. Inne rozwinęły się przez wirusa lub bakterię. Patomorfolodzy widzą tylko wycinki naszego ciała, ale bez tych lekarzy nie moglibyśmy się leczyć.
Mak to także cenne źródło składników odżywczych szczególnie takich jak wapń, fosfor oraz magnez, cynk, miedź, potas i żelazo. Czy tylko?
Półpasiec jest drugą, wtórną postacią zakażenia wirusem ospy wietrznej. Ocenia się, że jedna na trzy osoby zachoruje na niego w ciągu życia. Konsekwencje tej choroby mogą być poważne.
Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są jednymi z najpopularniejszych w medycynie estetycznej. Nie zawsze jednak rezultaty zabiegu utrzymują się tyle, ile powinny. Dlaczego?
Naukowcy przez osiem dni przyglądali się rytmowi życia i snu 76 dorosłych Brytyjczyków w wieku 50-83 lat. Analiza wskazała na dwa czynniki, które wiązały się z polepszeniem ich funkcji poznawczych.
Ból w klatce piersiowej budzi lęk, bo kojarzy się od razu z zawałem serca. Jednak nie każde kłucie czy ucisk w tej okolicy wynika z problemów kardiologicznych.
Nieuodpornieni dorośli są narażeni bardziej niż dzieci na choroby zakaźne i powikłania po nich. Na co warto się zaszczepić, żeby dłużej zachować sprawność i dobrą jakość życia.
Blisko jedna piąta ludzi przed pięćdziesiątką jest zakażona opryszczką narządów płciowych. To infekcja, na którą nie ma ani szczepionki, ani w zasadzie leków.
To jedno z najczęstszych i najpoważniejszych powikłań półpaśca: ból w miejscu, gdzie występowały zmiany skórne, który utrzymuje się powyżej trzech miesięcy.
Cukier nie krzepi. Choć okazyjne ciastko nie szkodzi zdrowiu. Wręcz przeciwnie, szczególnie jeśli zjadamy je w miłym gronie - przekonują naukowcy. Najbardziej szkodzą słodkie napoje.
Dieta bogata w cukry proste, życie w pośpiechu, powszechna dostępność używek - mogą niszczyć szkliwo. Co jeszcze szkodzi naszym zębom?
Na kryzys wieku średniego i perimenopauzę. O jedzeniu i tarczycy. Dla nawróconych na zdrowy styl życia i dla opornych. Przed i po zawale serca.
Produkty spożywcze, które poprawiają samopoczucie w chwilach stresu, często nie są dla nas dobre. Jednak połączenie posiłku o wysokiej zawartości tłuszczu z kakao może przeciwdziałać pewnym problemom zdrowotnym.
Wysypka znika, ale ból zostaje. Nie pozwala normalnie funkcjonować, wpływa na sen, relacje z innymi ludźmi, przywiązuje do leków, grozi depresją. Jak chronić się przed powikłaniami półpaśca?
Trzy rady na lepsze trawienie i jedna na wszelki wypadek. W sezonie świątecznych spotkań warto wiedzieć, co dobrze wpływa na metabolizm.
Według naukowców to inny mikrobiom jelitowy może wyjaśniać różnice w zapadaniu na alergie pomiędzy dziećmi wychowującymi się wśród zwierząt a dziećmi pozbawionych kontaktu z innymi gatunkami.
Antybiotyki najlepiej popijać wodą, ponieważ niektóre napoje mogą wpływać na wchłanianie leku lub jego metabolizm. Na co uważać?
Naukowcy potwierdzili, że nasz mikrobiom kształtowany jest przez kontakty społeczne. Zależy, od tego, z kim jemy wspólnie posiłki i wymieniamy całusy w policzek na powitanie.
Sezonowe infekcje czy problemy z zatokami podnoszą ryzyko wystąpienia i zaostrzenia chorób układu sercowo-naczyniowego.
Leczenie cukrzycy polega przede wszystkim na kontroli poziomu cukru we krwi. Można to zrobić na wiele sposobów. Ich wybór zależy od sytuacji pacjenta, rodzaju cukrzycy i reakcji na leki.
Cukrzyca bywa nazywana epidemią XXI wieku. W Polsce zmaga się z nią 3 miliony osób. Cukrzyca długo nie daje o sobie znać. Wiele osób nie wie, że ją ma.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.