Gdy wchodzi się na pewien poziom wytrenowania, zaczyna pojawiać się chęć rywalizacji, rządzi adrenalina, szczególnie, gdy jedzie się w grupie. Taki trening to duże obciążenie kardiologiczne.
Każdego roku z powodu nieprzestrzegania zaleceń terapeutycznych umiera 200 tys. Europejczyków. A to kosztuje Unię Europejską nawet 125 mln euro.
Problem antybiotykooporności bakterii stale narasta. Obecnie głowy państw spotykają się w Nowym Jorku na 79. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, aby omówić tę sytuację, a także inne globalne wyzwania.
Bonding to szybki i prosty sposób na poprawę estetyki uzębienia, ale nie jest pozbawiony wad. U kogo ten zabieg się nie sprawdzi?
Wirus RSV zwykle wywołuje łagodne objawy przypominające grypę. Jednak u starszych dorosłych może nawet wymagać leczenia na oddziale intensywnej terapii. Jak się przed nim chronić?
Krótsze dnie i chłodniejsze wieczory nieuchronnie zwiastują nadejście jesieni. To ulubiona pora roku wirusów i bakterii. Już niedługo rozpoczną swoją aktywność. Nie warto czekać i dobrze już teraz przygotować organizm na nowe wyzwania.
Eksperci proponują, aby powszechnie używany wskaźnik masy ciała BMI zastąpić nowym parametrem. BRI - czyli wskaźnik okrągłości ciała - ma być dużo lepszym miernikiem zdrowia.
Liczba osób z demencją na całym świecie ma się potroić do 2050 r. Jak zachować mózg w dobrej kondycji?
Pigułkę należy łykać rano czy wieczorem? Lepiej działa mniejsza dawka dwóch substancji czy większa dawka jednej? Tłumaczy hipertensjolog.
Ministry zdrowia i edukacji zachęciły rodziców do darmowych szczepień na HPV w szkołach. Ale nie wystarczy zrobić jednej konferencji prasowej, aby coś zadziałało.
Uszkodzenia żołądka i dwunastnicy mogą zwiększać ryzyko choroby Parkinsona aż o 76 proc. To kolejny dowód na związek tej choroby z kondycją brzucha. Wcześniejsze badania połączyły ją z zaparciami.
Widać je czasem w amerykańskich serialach, ale w Polsce wiedzą o nim głównie naukowcy. Mleko A2 ma inną formę głównego białka - kazeiny - więc łatwiej się trawi. Gdzie znaleźć to mleko?
Co zyskujemy, gdy jemy mało, a co, gdy unikamy węglowodanów? Naukowcy ocenili, jak popularne sposoby odżywiania mogą spowolnić starzenie i wydłużyć życie.
Lubisz jajka? To dobrze, ponieważ wciąż niesłusznie podejrzewa się je o podnoszenie poziomu złego cholesterolu i unika w diecie.
Antybiotyk nie jest już cudownym lekiem na zapalenie płuc. Może ocalić życie chorego, ale płuca po infekcji są już inne.
Diuretyki, znane również jako leki moczopędne, są powszechnie stosowane w leczeniu nadciśnienia i obrzęków oraz niewydolności serca.
Osoby z chorobą Alzheimera więcej godzin spędzają w nocy w pozycji na wznak niż osoby zdrowe. Spanie na plecach szkodzi, bo wpływa na krążenie czy na oddychanie?
Zapalenie płuc to poważne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie wśród osób powyżej 65. roku życia. W Polsce jest to czwarta najczęstsza przyczyna śmierci w tej grupie wiekowej, a inwazyjna forma choroby może być śmiertelna dla nawet 50% chorych.
Nikt nie powiedział chłopcu, że straci rękę. Po operacji na widok lekarzy odwracał się w stronę ściany. Na kontrolnych wizytach przez pięć lat nie odezwał się do nas ani słowem.
- Jako obrońca waszych wagin przypominam: zły stan jamy ustnej partnera to silny czynnik ryzyka rozwoju infekcji ginekologicznej - przestrzega ekspert od mikrobiomu.
Ustawienie palców u stóp i ich długość ma wpływ na mechanikę chodzenia. Te cechy powinniśmy też brać pod uwagę, dobierając buty.
Nawet niewielka ilość alkoholu wypijana w trakcie ciąży, może być przyczyną uszkodzenia płodu.
Narząd ruchu człowieka to skomplikowany mechanizm. Działa bez zarzutu, jeśli wszystkie podzespoły są sprawne. Stopa jest jednym z najważniejszych elementów tej maszyny
Wygląd naszych stóp mówi o naszej kondycji, toczących się w organizmie infekcjach, chorobach układu sercowo-naczyniowego, a nawet zaburzeniach neurologicznych.
Ścielić czy nie ścielić? Oto jest pytanie. Czy nauka może na nie odpowiedzieć?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.