Stres, na który narażone są osoby zarządzające firmami, odbija się nie tylko na ich zdrowiu psychicznym, ale też fizycznym. Życie w napięciu przyczynia się do problemów z sercem i układem pokarmowym.
Kawa rozpuszczalna zapewnia wiele z tych samych korzyści co kawa sypana.
Zupa dyniowa i pierogi z dynią, kawa z dynią i ciasto dyniowe, a wieczorem kąpiel z dynią. Jesień jest pomarańczowa i pachnie jak słynne pumpkin spice latte.
Tempo życia, stres i niezdrowe nawyki żywieniowe to główne czynniki, które przyczyniają się do wzrostu liczby chorób serca, nawet wśród młodych osób.
Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tymczasem zaleca się ją w lekoopornej epilepsji.
Żółtaczka u noworodków przeważnie mija sama. Czasem jednak przybiera postać patologiczną i staje się groźna dla zdrowia i życia dziecka.
Zażółcenie skóry i białek oczu przeważnie wiąże się z wirusowym zapaleniem wątroby. Ale może to być też objaw wielu innych schorzeń m.in. rzadkich chorób krwi.
Podczas badania krwi można oznaczyć poziom bilirubiny całkowitej, związanej lub wolnej. Jakie są normy dla jej stężenia?
Zniekształcenia poznawcze to negatywne myśli i przekonania, które często towarzyszą depresji. Umiejętność ich rozpoznawania może pomóc sobie z nimi poradzić.
Co to oznacza? To, że choć żyjemy dłużej, niż kiedyś, to długość naszego życia nie rośnie już tak szybko, jak kiedyś rosła.
Dobra wiadomość? Da się na ten proces wpłynąć.
Demencja, zwana też chorobą otępienną może mieć różne przyczyny. To nie zawsze alzheimer.
Odczytanie sekwencji DNA to najdokładniejsze badanie organizmu. Pozwala nie tylko zidentyfikować wiele chorób, ale także określić, jakie mamy do nich predyspozycje.
Szacuje się, że w Polsce rocznie sprzedaje się 222 mln opakowań gum do żucia, czyli średnio 608 tys. sztuk dziennie.
Gdy wchodzi się na pewien poziom wytrenowania, zaczyna pojawiać się chęć rywalizacji, rządzi adrenalina, szczególnie, gdy jedzie się w grupie. Taki trening to duże obciążenie kardiologiczne.
Każdego roku z powodu nieprzestrzegania zaleceń terapeutycznych umiera 200 tys. Europejczyków. A to kosztuje Unię Europejską nawet 125 mln euro.
Problem antybiotykooporności bakterii stale narasta. Obecnie głowy państw spotykają się w Nowym Jorku na 79. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, aby omówić tę sytuację, a także inne globalne wyzwania.
Bonding to szybki i prosty sposób na poprawę estetyki uzębienia, ale nie jest pozbawiony wad. U kogo ten zabieg się nie sprawdzi?
Wirus RSV zwykle wywołuje łagodne objawy przypominające grypę. Jednak u starszych dorosłych może nawet wymagać leczenia na oddziale intensywnej terapii. Jak się przed nim chronić?
Krótsze dnie i chłodniejsze wieczory nieuchronnie zwiastują nadejście jesieni. To ulubiona pora roku wirusów i bakterii. Już niedługo rozpoczną swoją aktywność. Nie warto czekać i dobrze już teraz przygotować organizm na nowe wyzwania.
Eksperci proponują, aby powszechnie używany wskaźnik masy ciała BMI zastąpić nowym parametrem. BRI - czyli wskaźnik okrągłości ciała - ma być dużo lepszym miernikiem zdrowia.
Liczba osób z demencją na całym świecie ma się potroić do 2050 r. Jak zachować mózg w dobrej kondycji?
Pigułkę należy łykać rano czy wieczorem? Lepiej działa mniejsza dawka dwóch substancji czy większa dawka jednej? Tłumaczy hipertensjolog.
Ministry zdrowia i edukacji zachęciły rodziców do darmowych szczepień na HPV w szkołach. Ale nie wystarczy zrobić jednej konferencji prasowej, aby coś zadziałało.
Uszkodzenia żołądka i dwunastnicy mogą zwiększać ryzyko choroby Parkinsona aż o 76 proc. To kolejny dowód na związek tej choroby z kondycją brzucha. Wcześniejsze badania połączyły ją z zaparciami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.