- Oburzenie to jednak za mało - mówią aktorzy w nowym spektaklu Michała Zadary. I składają zawiadomienie do prokuratury.
Chór matek i córek, Elizabeth Costello, trzy Ewy Pobratyńskie i pierwsza kobieta skazana na dożywocie w Polsce. Program tegorocznej edycji Boskiej Komedii wyraźnie pokazuje, że to historie kobiet...
- Jako obywatele nie chcemy, żeby państwo łamało prawo, bo na końcu to obywatele płacą cenę za brak praworządności - mówi reżyser Michał Zadara przed premierami "Smutnej rzeki" i "Sytuacji...
Stan żałoby jest jak potężna fala, która zalewa nas w momentach nieoczekiwanych - mówi reżyserka Anna Smolar.
Oczekiwania były duże, ale się udało. Spektakl "Chłopki", inspirowany bestsellerem Joanny Kuciel-Frydryszak, zapowiadany był jako teatralne wydarzenie roku - i faktycznie, można go tak nazwać.
Czaszki ofiar, zrabowane żydowskie złoto, wszelkie inne obrazy okropności - to wszystko jest tu tylko doczepionym rekwizytem do spektaklu w stylu glamour.
Przejmujący chór kobiet, "Zemsta" z brawurową rolą Macieja Stuhra, intymny spektakl o udarze i wycieńczeniu, a może monumentalne multimedialne widowisko? Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Boskiej...
Czy nie powinniśmy dać zmarłej pisarce spokoju? Życie osoby nieheteronormatywnej urodzonej w 1933 roku było już wystarczająco niełatwe. W Olsztynie powstał spektakl o Susan Sontag. Atrakcyjny,...
Spektakl Mateusza Pakuły "Jak nie zabiłem swojego ojca..." to dużo więcej niż "głos w sprawie". To opowieść o bólu, upokorzeniu, ale też o bliskości i przywiązaniu. Dziś premiera w Teatrze Telewizji.
W Poznaniu odbywa się pierwszy w Polsce, organizowany przez publiczną instytucję, festiwal queerowego teatru.
Do teatru wchodzi nowe pokolenie osób twórczych. To głos wyrazisty i odważny.
Jesień spędzę w teatrze. Aż tylu ekscytujących, ciekawie zapowiadających się premier i festiwali nie było już dawno.
Czy aby uczcić i dostrzec potworne cierpienie i niewidzialną przez lata krzywdę, trzeba wpisać je w heroiczny patos? "Ocalone" zostawiają nas z pytaniami.
Najnowszy spektakl Jana Klaty jest jak wybrakowane pudełko puzzli - zdecydowana większość elementów tej układanki budzi zachwyt i ekscytację. Ale brakuje tego jednego, który domknąłby całość.
W nowym sezonie najbardziej czekam na premiery najmłodszego pokolenia polskiego teatru, ale ciekawie zapowiadają się też niespodziewane powroty legend.
Cztery reżyserki, cztery spektakle. I wspólne tematy: ciało, przemoc, odzyskiwanie głosu. Rozpoczyna się nowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa.
Wszystkich męskich (i niebinarnych) bohaterów powieści Olgi Tokarczuk grają w niemiecko-szwajcarskim spektaklu młode aktorki.
Zaczyna się nowy sezon teatralny. Co szykują warszawskie teatry koniec sierpnia i początek września? Czym nas zaskoczą? Oto wybrane premiery.
Hasło tegorocznej Malty to "Za miłość!", a dwa jej główne wątki to siła kobiet i troska o planetę. Podpowiadamy, na co warto wybrać się we wrześniu do Poznania.
Szefowie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i Teatru Narodowego, mimo zmian politycznych, trwają na swoich stanowiskach od wielu lat.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.