Jak znaleźć dobry, godny zaufania dom opieki dla osoby, która z powodu wieku i stanu zdrowia nie może już sama mieszkać?
Czy zawsze trwa siedem dni? Czy na zielony katar należy brać antybiotyk? Czy branie witaminy C skraca czas choroby?
Praktyki wellness, które koncentrują się na niewidzialnej sieci naczyń i węzłów, zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Czy powinniśmy je wypróbować?
Dziesięć lat - tyle lat życia tracą średnio kobiety w Polsce, aż lekarz postawi właściwą diagnozę. A do tego brakuje w kraju ginekologów, którzy potrafią endometriozę operować np. robotycznie i trzeba ich ściągać do zabiegów z zagranicy
Znacznie zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu, demencji i problemów z erekcją. Jak obniżyć poziom złego cholesterolu?
Efekt postarzający każdego z wielu czynników, z którymi zmagamy się w życiu, nie jest może powalający. Jednak ziarnko do ziarnka i nasze życie może się skrócić nawet o kilkadziesiąt lat.
- Mamy do czynienia z neurologicznym kryzysem zdrowotnym - mówi dr Michelle Monje, neurolożka z Uniwersytetu Stanforda, która badała zaburzenia poznawcze związane zarówno z chemioterapią, jak i koronawirusem.
To jak często chorujemy jesienią i zimą jest sprawą osobniczą. Epidemiolodzy szacują, że dorosły człowiek może złapać nawet kilka infekcji w roku. A dzieci mogą chorować nawet do 12 razy w roku!
Monitorowanie stanu pacjentów w stanie krytycznym często utrudnia podejmowanie trudnych decyzji pod presją czasu. W niedalekiej przyszłości lekarzy może zacząć wspomagać sztuczna inteligencja.
Innowacyjne narzędzia wkraczają na sale operacyjne całego świata. Najważniejsze, by chirurdzy mogli korzystać z nich wtedy, gdy są w stanie udowodnić, że zostali odpowiednio przeszkoleni do biegłego posługiwania się nimi - tłumaczy prof. Alexandre...
W niedzielę zasypia się najtrudniej. Winne są tzw. niedzielne strachy. Niedziela to też dzień z najniższym poziomem szczęścia w tygodniu.
Aplikacja RESQL ma przeciwdziałać przemocy w szkołach. Teraz dostępna jest też w języku ukraińskim i rosyjskim.
Miesiączka jest naturalnym elementem życia kobiety. Jednak sprawy mogą przybrać niebezpieczny obrót, jeśli nie przestrzega się higieny menstruacyjnej.
Wysokie ciśnienie krwi może sprzyjać utracie masy kostnej i prowadzić do uszkodzeń kości związanych z osteoporozą.
Rygorystyczna dieta eliminacyjna nastawiona na efekt w krótkim czasie może nie tylko doprowadzić do zaostrzenia choroby, ale również stanowić zagrożenie dla życia człowieka.
Sny, podczas których rzucamy się w łóżku czy walczymy z kołdrą, mogą być sygnałem wczesnego ostrzegania wysyłanym przez nasz mózg.
Nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów. A jeśli już są, to mało charakterystyczne i łatwo można je powiązać z innymi problemami ze zdrowiem.
Czy kupując jajka powinniśmy się kierować twardością jego skorupki?
Olej konopny zawierający kannabidiol (CBD) wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, a także przeciwlękowe. Nie każdy jednak może go przyjmować
Już 90 pacjentek z rakiem endometrium i szyjki macicy zostało zoperowanych z użyciem robota da Vinci w Szpitalu na Klinach. Dzięki unijnemu grantowi kobiety mają szansę na leczenie bezpieczne i nieodpłatne
Przerwy lekcyjne mogą być najbardziej aktywnymi momentami uczniowskiego dnia.
Cały dzień ziewasz? Energii szukasz w batonikach? Męczą cię najprostsze obowiązki, a szarość za oknem dołuje? Pogoda sprzyja chandrze, ale czy naprawdę chcesz narzekać na wszystko aż do kwietnia?
Jakie żarówki i lampy są najlepsze dla naszych oczu? Przy jakim oświetleniu oglądać telewizję? Jak światłem dodać sobie energii do pracy? Radzą okulistka i architektka.
Proste badania mogą uratować wzrok i wydłużyć życie. Wiele chorób rozwija po cichu. Może twoim płucom zaszkodził COVID-19 albo zanieczyszczone powietrze? A może oczom szkodzi chore serce?
Magnez sprawia, że układ odpornościowy sprawniej eliminuje komórki rakowe lub zakażone wirusem. Niski poziom magnezu w organizmie wiąże się z gorszymi wynikami leczenia raka - wynika z nowych badań.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.