Laurosiarczan sodu (SLS) występuje w niektórych produktach kosmetycznych - głównie szamponach, ale także w paście do zębów.
Czas trwania okresu i intensywność krwawienia to zwykle sprawa indywidualna. Niektórych cech miesiączki nie należy jednak ignorować.
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie dołączają w tym roku akademickim do grona uczelni w Polsce, których studenci mają obowiązkowe zajęcia z leczenia żywieniowego.
Przy tak dużej ilości dzisiejszej nauki, pracy i kontaktów towarzyskich, które odbywają się online, urazy dłoni i nadgarstków są zarówno powszechne, jak i trudne do wyleczenia.
Gdy długo siedzimy, mięśnie zwane zginaczami bioder słabną. Na szczęście proste ćwiczenia mogą sprawić, że będziemy mniej sztywni.
Na Facebooku ruszyła nowa grupa wsparcia - "Kwiat magnolii". Jej celem jest obniżeniu stresu, z którym wiąże się diagnoza potwierdzająca zakażenie wirusem HIV.
Istnieje kilka różnych postaci migotania przedsionków. Może to być jednorazowy napad arytmii, który wystąpił po infekcji lub po spożyciu alkoholu.
Istnieje silny związek między mikroorganizmami zasiedlającymi jamą ustną a resztą naszego ciała. Jak to możliwe?
Herbata koperkowa jest często zalecana młodym mamom w okresie laktacji oraz niemowlętom cierpiącym na kolki. Czy słusznie?
Ministerstwo Zdrowia wreszcie zdecydowało o refundowaniu chemoutwardzalnych plomb we wszystkich zębach, a nie tylko siekaczach i kłach.
Chodzenie i stanie zamienia w mękę. Uniemożliwia schylanie się i dźwiganie. Utrudnia zasypianie. Dlaczego ból pleców tak często wraca?
Wielu osobom brakuje wystarczającej ilości dobrej jakości snu. Efektem może być nie tylko zmęczenie. W dłuższej perspektywie zły sen potrafi negatywnie wpływać także na inne aspekty zdrowia i samopoczucia.
Ostry, piekący, rwący lub przeszywający ból to główny objaw neuropatii. Jak z nim walczyć?
Medycyna stara się skutecznie walczyć z bólem. Wiemy coraz więcej nie tylko o mechanizmie jego powstawania, ale także o skutkach ubocznych leków przeciwbólowych. O tym, jak leczyć ból i jak wybierać terapie najlepsze dla pacjenta, mówi dr n. med....
Problemy z przewodem pokarmowym to najczęstsza dolegliwość, na jaką się skarżymy. W większości przypadków są one spowodowane zwykłą niestrawnością, ale czasem przyczyny są poważniejsze, wtedy należy wykonać badania.
Ból należy leczyć - tak mówi współczesna medycyna. W Polsce jednak wciąż wielu lekarzy zachowuje się tak, jakby jeszcze o tym nie wiedziało. O leczenie bólu musimy zadbać sami. Gdzie leczyć ból?
Poranieni, poparzeni, z uszkodzonymi kończynami w szybkim czasie po prostu byśmy umarli. Nasze ciało bez odczuwania bólu jest bezbronne.
Skąd się bierze ból stopy? Stopy są dla naszego ciała jak fundament budynku. Jeśli coś w nim szwankuje, zaczyna się zmieniać mechanika całej nogi. To pierwszy krok do kontuzji kolana lub problemów z biodrem.
- Gdyby nasz kręgosłup pozbawić mięśni, a zostawić tylko dyski, stawy, więzadła, to wytrzymałby może 2 kg obciążenia. Wszystko zależy tu od mięśni. Jeżeli się ruszamy, kręgosłup jest zabezpieczony mięśniowym gorsetem. Szybciej się goi i potrafi...
Jest takie powiedzenie, popularne wśród osób starszych, że "kiedy rano wstajesz i nic cię nie boli to znaczy, że nie żyjesz". Z niewiadomych przyczyn przyzwyczailiśmy się do tego, że z upływem lat zaczynamy być coraz mniej sprawni.
Tradycyjne leki dobrze radzą sobie z uśmierzaniem bólu, jednak w pewnym momencie ich działanie może stać się niewystarczające. W leczeniu bólu stosuje się również zabiegi, które są mało inwazyjne, ale skuteczne.
Niemal każdego z nas kiedyś bolała głowa. Jeśli zdarza się to sporadycznie, niespecjalnie mamy się czym przejmować. Jeśli jednak ból dokucza nam coraz częściej lub nie działają na niego popularne leki przeciwbólowe albo też dołączają objawy...
Nie możesz unieść ręki, ulgi nie przynoszą ci środki przeciwbólowe. Powodem bólu barku wcale nie musi być uraz. Często przyczyną są stany zapalne spowodowane złym stylem życia.
Naukowcy zaczęli zgłębiać "społeczne życie" wirusów i pierwsze odkrycia są zdumiewające. Wirusy różnego typu mogą się łączyć i tworzyć hybrydy, które potrafią infekować nowe tkanki i komplikować przebieg choroby.
Ludzie potrafią wyczuć ponad bilion zapachów. Jednak każdy z nas reaguje na dany zapach zupełnie inaczej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.