Przynajmniej u myszy. Ale również u ludzi taki związek jest prawdopodobny. Naukowcy sugerują, że niezdrowa dieta zakłóca komunikację pomiędzy łożyskiem a mózgiem męskiego płodu.
Zimą przyroda zwalnia. A że jesteśmy jej częścią, nam obroty także spadają.
140 nauczycielek i nauczycieli z blisko 70 miast w całej Polsce bierze udział w projekcie "Krople uważności" realizowanym przez fundację Szkoła z Klasą we współpracy z fundacją Edumind - Uważność w Edukacji.
Rak uruchamia mechanizmy, które prowadzą do wyniszczenia chorego.
Każdego roku w polskich aptekach sprzedaje się ponad 6 mln opakowań wody utlenionej. Jest niemal w każdej domowej apteczce. Czy rzeczywiście warto ją mieć?
Jedzenie może zwiększać dolegliwości lub wspomagać organizm w walce ze stanem zapalnym, który objawia się bólem. Co warto wpisać na listę zakupów, a co z niej wykreślić?
Choć wiadomo, że zęby należy myć co najmniej dwa razy dziennie - rano i przed snem - to w sprawie porannego szczotkowania wśród stomatologów nie ma zgody.
Czy kłopoty ze snem mogą wzmacniać bóle? Jak stawy łączą się z grypą albo paleniem? Naukowcy szukają odpowiedzi.
Tu znajdziesz poszerzone odpowiedzi do naszego quizu o myciu zębów, a także odnośniki do tekstów, z których możesz dowiedzieć się jeszcze więcej.
Alkohol szkodzi, sok to cukier, herbata wieczorem niepotrzebnie pobudza. Z czym siadać przed ekranem?
Ryzyko rozwoju choroby Alzheimera jest u Chrisa Hemswortha aż 10 razy wyższe niż u przeciętnego człowieka. A już przeciętnemu człowiekowi trudno uniknąć tej choroby.
Obecnie większość produktów używanych przez piłkarki jest projektowana z uwzględnieniem potrzeb mężczyzn. Naraża to kobiece drużyny na kontuzje i problemy zdrowotne.
Chętniej zgłaszamy się do lekarza z krwawiącym uchem (bo coś podobnego przytrafia się złoczyńcom w filmach chwilę przed śmiercią) niż z krwawiącym odbytem. Posiadacze raka jelita grubego z przerzutami siedzą w domach, natomiast pęknięte bębenki...
Ponad 90 proc. zachorowań na raka płuca ma związek z papierosami. Jeśli palisz, zgłoś się na bezpłatne badania. Wczesne wykrycie to większa szansa na skuteczne leczenie.
Ospa wietrzna to niezwykle zakaźna choroba. Jak ją przejść bez komplikacji?
Liczba hospitalizacji z powodu grypy w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od 12 lat. Naukowcy twierdzą, że zaciągneliśmy dług immunologiczny, który teraz zaczynamy spłacać.
Za przeciętnie miesięczne wynagrodzenie można dziś kupić mniej bochenków chleba niż kilka lat temu. Za to więcej papierosów i wódki. Więc Polacy kupują więcej.
Wielu lekarzy wciąż trzyma się strategii "wszystko albo nic". Niektórzy potrafią powiedzieć pacjentowi, że jeśli nie rzuci palenia, to nie podejmują się leczenia.
Problemy z jedzeniem z powodu choroby mogą przydarzyć się każdemu. A bez dobrego odżywania słabnie odporność, organizm nie walczy z chorobą, nie goją się rany, brakuje sił na rehabilitację. Jakimi preparatami wspomóc chorującą osobę?
Jedzenie produkowane na przemysłową skalę skraca życie - do takiego wniosku doszli brazylijscy naukowcy.
W Polsce na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc cierpi ponad 2 mln osób, z czego tylko 600 tys. wie o swojej chorobie. W większości przypadków chorobę tę sami sobie fundujemy, paląc czynnie lub biernie papierosy przez wiele lat. Ale równie...
Leczenie cukrzycy typu 2 może być teraz o wiele bardziej skuteczne. Standardem są już leki, które potrafią więcej, niż tylko obniżać poziom cukru.
Kto choruje na półpasiec jest szczególnie zagrożony udarem mózgu. Większe ryzyko utrzymuje się przez rok. Naukowcy odkryli, dlaczego tak się dzieje.
Filmowe gwiazdy mówią o ostatniej miesiączce i uderzeniach gorąca. Słowa "przekwitanie" nie używamy, bo pięćdziesięciolatki są przecież młode. Potrzebują tylko czegoś na objawy menopauzy. Medycyna i rynek zaczęły to rozumieć.
Od lat naukowcy próbują się dowiedzieć, czy "treningi mózgu", takie jak łamigłówki i gry online, mogą wzmocnić umysł i spowolnić proces starzenia.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.