- Nie wmawiam sobie, że po transplantacji wszystko będzie wspaniałe, cudowne i zawsze radosne. Nie, ja nie czekam. Czasem zostawiam telefon w domu, czasem go wyłączam. Odrobinę igram ze śmiercią - opowiada niemiecki pisarz, którzy przeszedł...
Około 6 proc. osób w Wielkiej Brytanii ma w swojej dokumentacji medycznej błędną informację o uczuleniu na penicylinę - ostrzega Królewskie Towarzystwo Farmaceutyczne.
Gdy ostatnio wieczorem wracałem do domu, jak zwykle po wejściu do tramwaju sięgnąłem po komórkę, ale - co za pech - była rozładowana. Siłą rzeczy zacząłem się rozglądać. A zaraz potem liczyć.
50-letnia Szwedka, która straciła rękę w czasie prac rolnych, otrzymała właśnie rewolucyjną protezę - bioniczną rękę, bezpośrednio połączoną z mięśniami i układem nerwowym.
Owoce, warzywa, nabiał, napoje gazowane... Jakie produkty spożywcze według badań mają wpływ na zdrowie skóry?
Depresja wiąże się z przewlekłym stanem zapalnym i wyższym poziomem hormonów stresu. Po raz pierwszy naukowcy zauważyli też u chorych zmiany w budowie komórek układu odpornościowego. Co to oznacza?
Kiedy zaczynają się objawy prezbiopii, wiele osób kupuje sobie gotowe okulary np. drogerii. Ale to nie jest dobre dla oczu.
W przypadku Stanów Zjednoczonych dziewczynki i chłopcy urodzeni w 2019 r. spędzą więcej niż połowę swojego życia na przyjmowaniu leków na receptę. W Polsce ten odsetek również rośnie.
Józef Pułecki w grudniu skończy 101 lat. W czwartek kardiolodzy z Górnośląskiego Centrum Medycznego wszczepili mu rozrusznik. W piątek na własnych nogach wyszedł ze szpitala do domu.
Co zrobić, żeby jedzenie warzyw i owoców nie było nudne?
Nikotyna zawarta w tytoniu ma działanie destrukcyjne na tkankę kostną, alkohol wpływa na zaburzenia metabolizmu kostnego, a kofeina zmniejsza wchłanianie wapnia w przewodzie pokarmowym. Dietetyczka tłumaczy, dlaczego chorzy na osteoporozę powinni...
Każda infekcja może zacząć się tak samo, ale jej konsekwencje mogą być inne. Jeśli wiesz, na co chorujesz, możesz lepiej dobrać leczenie.
Zatrzymuje namnażanie koronawirusa. Zmniejsza ryzyko powikłań, szczególnie u osób starszych i schorowanych. Ale dlaczego taki drogi?
Wirus grypy jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci poniżej piątego roku życia i dla osób starszych, zwłaszcza chorujących na serce.
Dbanie o włosy dla wielu z nas jest bardzo ważne. Na rynku jest tyle produktów, że czasem trudno jest wybrać ten najlepszy dla nas.
Sepsa może odpowiadać nawet za jeden na pięć zgonów na świecie. Jednak nawet jeśli uda nam się sepsę pokonać, z jej konsekwencjami możemy się zmagać przez lata.
Jako mikrobiolożka jestem prawdopodobnie bardziej niż większość świadoma ryzyka infekcji przenoszonych przez żywność. Oto kilka rzeczy, na które zwracam uwagę.
Nie denerwuj się tak, bo dostaniesz zawału - słyszałam podczas wyborów. I w tych słowach było sporo prawdy. Naukowcy donoszą, że stres związany z polityką i wyborami może zaszkodzić naszemu zdrowiu.
Naukowcy od dawna wskazują, że istnieje związek między stosowaniem produktów chemicznych do prostowania włosów a zwiększonym ryzykiem niektórych nowotworów hormonozależnych. Takie kosmetyki wywołują też alergie i niszczą włosy.
Śledzenie porad urodowych dostępnych w internecie może zawrócić w głowie. Wielu dermatologów podkreśla jednak, że w przypadku kosmetyków tak naprawdę najlepiej sprawdza się zasada: im mniej, tym lepiej.
Osoba, która doświadcza nagłego ataku paniki, nie może złapać tchu, czuje się jak by miała za chwilę umrzeć. Skąd się biorą napadowe lęki i jak sobie z nimi radzić?
Klimatyzacja w samochodzie może wysuszać powierzchnię oka.
Wysoko przetworzona żywność dla niektórych ludzi jest ważnym źródłem kalorii. Jak na postrzeganie tych grup społecznych wpłynęłoby uznanie tego typu produktów za uzależniające?
Biegówki wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację, wpływają pozytywnie na nasz układ krążenia i oddechowy.
Kojarzymy ją z długim unieruchomieniem w samolocie lub po operacji. Zakrzepica jest jednak znacznie częstsza. Kto jest szczególnie zagrożony?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.