Badamy geny, żeby wiedzieć czy grozi nam rak. Ale różnimy się także odpowiedzią na wirusy grypy czy COVID-19. Jak wykorzystać wiedzę zapisaną w genach? Rozmowa z dr hab. med. Anną Wójcicką, genetyczką z Warsaw Genomics w Warszawie.
COVID-19 atakuje układ oddechowy. Przywrócenie funkcji płuc może wymagać terapii i ćwiczeń przez miesiące po wyleczeniu infekcji. Jak ćwiczyć w domu?
Masz duszności, nie możesz złapać tchu po koronawirusie? Ćwiczenia ze śpiewu to dobra rehabilitacja oddechowa po COVID-19. Repertuar dowolny.
Zapominają słów, jadą samochodem i nagle zdają sobie sprawę, że nie wiedzą dokąd. Nie mogą wejść po schodach bez zadyszki, nie są w stanie podnieść ciężkiej torby. Czują się starzy i nieszczęśliwi - mówi dr Michał Chudzik, kardiolog i inicjator...
Lekarze wypisują dużo zwolnień lekarskich dla pocovidowych pacjentów, a większość z nich marzy, żeby jak najszybciej wrócić do pracy i normalnego życia.
Wiele osób uważa, że zgaga jest jedynie objawem przejedzenia. Stąd pomysły, by leczyć ją doraźnie, kiedy się pojawi. Oczywiście najchętniej lekami bez recepty.
Wiele substancji zawartych np. w perfumach, kosmetykach i lekach może wywoływać tzw. reakcję fototoksyczną
Krem do stóp beBIO z masłem mango i shea zawiera 99 proc. składników pochodzenia naturalnego.
Skupiamy się na tym, by jak najszybciej zaszczepić ludzką populację przeciwko koronawirusowi. Ale szczepienie przeciw COVID-19 może też pomóc tym, którzy infekcję dawno mają za sobą, ale wciąż nie doszli do zdrowia.
Jak należy przygotować się do szczepienia na COVID-19, aby mieć pewność, że przebiegnie ono sprawnie i bezproblemowo? Oto zestaw najważniejszych zaleceń.
Pierwsze zęby mleczne u malucha to zawsze radość dla rodziców. Ale potem zainteresowanie zębami dziecka nagle spada. A mleczaki pozostawione bez odpowiedniej higieny natychmiast atakuje próchnica.
Od czego zacząć poprawianie diety? Co nam szkodzi najbardziej? Radzi prof. Mirosław Jarosz, gastroenterolog, były szef Instytutu Żywności i Żywienia.
Kiedy silnie boli nas ucho, zwłaszcza gdy dotyczy to uszu dziecka, od razu uznajemy, że taka dolegliwość wymaga podania antybiotyku.
W łagodzeniu objawów i skutków refluksu może pomóc unikanie konkretnych produktów spożywczych, m.in. mocnych czarnych herbat i mięty.
Fleksitarianizm jest jednym z najzdrowszych sposobów odżywiania opartym głównie na roślinach.
Korzyści ze szczepionki firmy AstraZeneca nadal przewyższają ryzyko ewentualnych skutków ubocznych - powiedziała dziś szefowa Europejskiej Agencji Leków. Już ponad 20 krajów Europy zaprzestało stosowania szczepionki z powodu obaw o zakrzepy krwi....
W sieci Biedronka można od dziś kupić testy serologiczne wykrywające przeciwciała na SARS-CoV-2. Czy mogą też zdiagnozować COVID-19?
Jakie skutki wywołuje COVID-19? Gdzie ozdowieńcy mogą szukać pomocy? O tym rozmawiamy podczas kolejnego spotkania w Klubie "Wyborczej".
Jak najlepiej pielęgnować wysuszoną skórę, żeby bardziej jej nie szkodzić?
W Polsce jest ponad 600 tys. krwiodawców, nadal jednak zdarza się, że krwi brakuje, zwłaszcza tej rzadszych grup. Kto może zostać krwiodawcą? Jak się zgłosić?
Wskaźniki śmiertelności z powodu COVID -19 są znacznie wyższe w krajach, w których większość dorosłych ma nadwagę. To dotyczy też Polski.
Migrena to jeden z głównych problemów zdrowotnych dotykających kobiety. Ten obezwładniający ból głowy spotyka je dwa-trzy razy częściej niż mężczyzn.
Z najnowszych badań wynika, że coraz chętniej sięgamy po kuchnię wegańską. Robimy to głównie z troski o zdrowie. Najbardziej nam żal żółtego sera.
Rusza piąta edycja akcji bezpłatnych badań w kierunku jaskry. Sprawdź, w którym gabinecie możesz się przebadać.
Z wiekiem nasz układ odpornościowy reaguje słabiej i wolniej, co zwiększa ryzyko zachorowania. Ale też lepiej sobie radzi z niektórymi zarazkami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.