Ważność mojego zawodu rośnie wraz z długością pobytu w szpitalu. Im dłużej człowiek leży w szpitalnym łóżku, tym bardziej docenia pielęgniarki - mówi Maciej Latos, pielęgniarz. O pielęgniarstwie - tym, co w nim trudne i tym, co piękne - opowiadają...
Szczepionka jest bardziej skuteczna, gdy przerwa między zastrzykami jest dłuższa. Ale liczą się inne względy.
Odgłos rozładowującego się defibrylatora przypomina trzaśnięcie z maleńkiego bicza. Właściwie nie kojarzy się z elektrycznością. Ramiona wstrząsają się, ciało podskakuje. Ciało zachowuje się tak przez chwilę nawet wtedy, gdy jest martwe.
Jak się zachowywać po szczepieniu przeciw COVID-19. Wyjaśniamy
Ryzyko śmierci w wyniku COVID-19 wynosi blisko jeden przypadek na 100. Tymczasem ryzyko śmierci z powodu zakrzepicy - potencjalnie sprowokowanej przyjęciem szczepionki firmy AstraZeneca - to ledwie jeden na milion!
Szczoteczka osoby chorej na COVID-19 w żadnym wypadku nie powinna być przechowywana w ogólnodostępnym kubku na umywalce
W przypadku złamania kości stawu skokowego wymagany jest opatrunek gipsowy, by kość mogła się zrosnąć. Ale skręcony staw skokowy musi się ruszać
Wczoraj w szpitalu w Maroku 25-letnia Malijka Halima Cisse urodziła dziewięcioro dzieci. Podobno zarówno matka, jak i dzieci czują się dobrze. Ale najczęściej w wielorakich ciążach ryzyko powikłań jest duże.
Jeżeli ktoś choć raz w życiu miał atak dny moczanowej, nigdy nie zapomni bólu, jaki się z tym wiąże. Co zrobić, by nigdy więcej tego nie doświadczyć?
Jeśli szczotkowanie zębów jest ostatnim elementem porannej rutyny, w ten sposób przenosimy patogeny z wnętrza jamy ustnej na czystą skórę twarzy
To argument tych, którzy są zwolennikami diety mięsnej. Żelazo jest podstawowym elementem różnych procesów metabolicznych u ludzi, w tym syntezy DNA czy transportu tlenu.
Polecamy hipoalergiczny krem do pielęgnacji podrażnionych brodawek firmy 4Organic
Gdy tarczyca niedomaga, często widać to na twarzy. Przy hashimoto skóra staje się sucha, powieki puchną, waga idzie w górę. Do tego czesto dochodzą problemy z zębami i dziąsłami.
Naukowcy są coraz bliżej wyjaśnienia, dlaczego w przebiegu COVID-19 pojawia się mgła mózgowa i inne objawy neurologiczne.
Czy osoby z chorobami autoimmunologicznymi są w grupie ryzyka cięższego przebiegu zakażenia koronawirusem? Jak powinny się chronić podczas epidemii? Nasza ekspertka wyjaśnia.
Cały świat patrzy na dramatyczną sytuację w Indiach. W Polsce, np. w Wielkopolsce, dominuje obecnie wariant brytyjski koronawirusa SARS-CoV-2. Zakażenie nim ma cięższy przebieg, nawet u młodszych pacjentów
Od stanu tarczycy zależą nasze zdolności intelektualne, poziom percepcji i skupiania uwagi, a także przebieg licznych procesów fizjologicznych, np. praca serca, mięśni lub jajników. By sprawdzić, czy nasza tarczyca działa prawidłowo, lekarz może...
Kobiety które w trakcie ciąży zakaziły się koronawirusem SARS-CoV-2, są bardziej narażone na ciężki przebieg choroby, powikłania i zgon niż kobiety w ciąży, które uniknęły infekcji.
Zawroty głowy przy wstawaniu to problem co trzeciej osoby po 65. roku życia. Najczęstszą przyczyną tych zaburzeń są wędrujące otolity w uchu wewnętrznym. Pomóc może fizjoterapia.
To pytanie zadają sobie młode kobiety, które planują macierzyństwo. Czy słusznie boją się, że szczepionka może im zagrażać?
Najlepiej, by podczas klęczenia utrzymywać kąt prosty w kolanach. Długotrwałe, głębokie zgięcie, które tworzy się, gdy opieramy pośladki na piętach, nie jest dobrą pozycją dla kolan.
Amerykańscy eksperci przeanalizowali wpływ szczepionek przeciw SARS-CoV-2 na kobiety w ciąży. Wyniki ich badań opublikował prestiżowy magazyn "The New England Journal of Medicine".
Kleszcze są już wszędzie - w lasach, parkach, na łąkach i skwerkach. Są groźne, bo mogą wywołać niebezpieczne choroby odkleszczowe. Podpowiadamy kilka podstawowych zasad dotyczących usuwania kleszcza, którego znaleźliśmy na naszej skórze po powrocie...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.