W ramach kampani "W kobiecym interesie" w Polskę ruszają mobilne gabinety ginekologiczne
Wojciech Moskal, autor tekstów do "Tylko Zdrowie", został laureatem konkursu Kryształowe Pióra.
Zmęczenie, pogorszenie nastroju, bóle stawów i mięśni, zaburzenia krążenia i pracy serca to skutki zakażenia COVID-19, które odczuwa wciąż aż 58 proc. Polaków - wynika z raportu "Polacy rok po wybuchu pandemii SARS-CoV-2".
- Szukając w internecie informacji dotyczących osobowości narcystycznej, natrafimy głównie na negatywne porównania, osądy i oskarżenia, a nawet zalecenia dotyczące unikania kontaktu z takimi osobami. A pod każdym zaburzeniem kryje się człowiek ze...
Im większa część populacji została zaszczepiona, tym mniej zakażeń wśród tych, którzy jeszcze nie dostali szczepionki. Izraelscy naukowcy udowodnili to na przykładzie dzieci.
Zanieczyszczenie powietrza to jedna z głównych przyczyn przedwczesnej śmierci. Smog co roku zabija 7 mln ludzi na całym świecie. Szkodzi nam bardziej niż papierosy, przez które umiera rocznie 5,7 mln osób.
Cofnięcie się linii dziąsła (recesja) może skutkować m.in. obnażeniem szyjek i korzeni zębowych. Czasem prowadzi do rozchwiania, a nawet wypadania zębów. Jedną z przyczyn recesji zębów jest piercing w okolicach ust.
Nie każdy z nas chce rezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego, ale coraz więcej osób widzi zalety diety roślinnej.
Badanie przeprowadzone na lekarzach wykazało, że ci, którzy stosują dietę roślinną, mają o 73 proc. niższe ryzyko, że dotkliwie odczują objawy COVID-19.
Do tej hipotezy zainspirował profesora McMillana fakt, że ciężkie objawy COVID-19 pojawiają się zwykle już po ustąpieniu infekcji wirusowej. Zaczynają się dopiero ok. 11-12 dni po pierwszych symptomach. Jeśli więc groźny stan pacjentów nie jest...
Kto obawia się demencji, powinien zrezygnować lub przynajmniej poważnie ograniczyć oglądanie telewizji już od swojej 40-stki - wynika z badań.
Aducanumab - pierwszy lek na chorobę Alzheimera, który ma działać na przyczynę choroby, a nie na jej objawy, został właśnie zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Kontroli Leków. To nadzieja dla milionów ludzi, ale lek budzi kontrowersje.
- Codziennie w Polsce 15 osób popełnia samobójstwo, a 225 próbuje to zrobić - wskazuje dr Halszka Witkowska, sekretarz Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Nowy serwis internetowy przygotowany przez PTS ma pomóc osobom w kryzysie i tym, którzy...
Wraz z rosnącą liczbą osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Europie coraz więcej osób pyta czy jesienią będą musiały powtarzać szczepienie trzecią, przypominającą dawką. Niestety, nikt tego nie wie i trochę potrwa zanim uczeni dadzą nam...
W wielu krajach europejskich dostępność leczenia psychiatrycznego w publicznym systemie opieki zdrowotnej jest niewystarczająca lub wręcz nie istnieje. A to wypycha ludzi z depresją do systemu prywatnego, o ile mogą sobie na to pozwolić.
Pandemia wywołała w nas lęki o zdrowie, bezpieczeństwo ekonomiczne, zmieniła nam rytm życia i wpędziła w bezsenność. Jak poprawić jakość snu? Rozmowa z prof. Adamem Wichniakiem, psychiatrą.
Czy w opowieściach ludzi, że "po wycięciu znamienia po pół roku nie było człowieka", jest prawda?
Z grejpfrutami trzeba uważać, bo zawarte w nich związki mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami
Gdzie szukać przyczyn choroby nowotworowej u dziecka? To pytanie zadają sobie rodzice i lekarze. Czy to przypadek, czy czynniki, których jeszcze dobrze nie znamy?
Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało, że u jednej na 10 osób, które przeżyły zakażenie koronawirusem, rozwinie się długi COVID. Badacze z University of Washington uważają, że liczba ta może być nawet trzy razy większa.
Nowa technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję zwiększy wykrywalność raka szyjki macicy i zrewolucjonizuje pracę ginekologów. Pierwsze badania już są prowadzone.
W Narodowej Strategii Onkologicznej walka z rakiem szyjki macicy jest jednym z priorytetów polityki zdrowotnej.
W ostatnich latach lekarze zaczęli wykonywać nowy typ cytologii, czyli cytologię LBC na podłożu płynnym.
Dla alergików nastał sądny czas. Podrażnione pyłkami roślin oczy szczypią, swędzą i łzawią. Jak w tym okresie można sobie pomóc?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.