SweetPregna to aplikacja mobilna, która ustala zapotrzebowanie kaloryczne, pomaga zdrowo się odżywiać oraz prawidłowo kontrolować glikemię.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaktualizowała informacje dotyczące szczepionki Johnson & Johnson przeciwko koronawirusowi. W opisie preparatu można teraz znaleźć wzmiankę o zwiększonym ryzyku wystąpienia zespołu Guillaina-Barrego....
Tu znajdziesz poszerzone odpowiedzi do quizu o wakacyjnych atrakcjach czyhających na nas w wodzie, a także odnośniki do tekstów, z których dowiesz się więcej.
Kiedyś bielactwo kojarzono z trądem, bo w początkowym etapie tej choroby też odbarwia się skóra. I do dziś pokutuje to przekonanie, że podając rękę osobie z plamami odbarwionej skóry, możemy się zarazić. To bzdura! Bielactwo nie jest zaraźliwe. To...
Chory początkowo nie zwraca większej uwagi na zmianę na twarzy, głowie czy szyi, myśląc, że to jakiś chwilowy kłopot z cerą, infekcja czy przypadkowe zadrapanie. Tak rozwija się rak skóry - najczęstszy nowotwór złośliwy atakujący ten właśnie narząd.
Miażdżyca to jedna z powszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Być może już wkrótce będziemy mogli ją zwalczać przy użyciu polskiej szczepionki.
Są doniesienia świadczące o tym, że szczepionki przeciw COVID-19 mogą powodować zmiany w cyklach menstruacyjnych. Na razie nie jest to jednak intensywnie badane zjawisko.
Chociaż wypoczynek na plaży kojarzy się wielu z dobrą zabawą, to łatwo tu o drobne wypadki. U dzieci może dojść do zapiaszczenia oczu. Wystarczy podmuch wiatru, by drobiny piasku dostały się do oczu. Jak się ich pozbyć?
Naukowcy ścigają się w szukaniu skutecznego leku na COVID, który można by dostać na receptę przy pierwszych objawach choroby. Być może takim lekiem, który zmieni bieg pandemii, będzie testowany w USA molnupiravir.
Trzy, cztery filiżanki w ciągu dnia. Ochronnie na wątrobę działa każdy rodzaj kawy, także bezkofeinowa i rozpuszczalna, ale mielona potrafi zdziałać więcej - wykazało nowe badanie z udziałem prawie 500 tys. osób.
Kilkudziesięciu ochotnikom wstrzyknięto do krwi żywe pasożyty wywołujące malarię. Kilka dni potem, zanim jeszcze rozwinęła się choroba, podano im leki zabijające te patogeny.
Nadnercza produkują m.in. kortyzol zwany hormonem stresu. A że niemal wszyscy żyjemy w stresie, nadnercza znalazły się w centrum zdrowotnej uwagi. Czy należy je jakoś wspomagać?
Nadnercza wytwarzają wiele hormonów, a każdy z nich ma inne zadanie. Jakie są skutki ich niedoboru lub nadmiaru?
Ocet jabłkowy jest popularny wśród zwolenników zdrowego odżywania. Jednak nadużywanie tego dodatku często prowadzi do uszkodzenia tkanek zęba i jego powłoki ochronnej
Kto nie zna nieprzyjemnego uczucia zalegania wody w uchu po wskoczeniu do basenu? Jeśli to się powtarza częściej, może doprowadzić do infekcji ucha środkowego. Jak się pozbyć wody z ucha?
Aplikacj apomoże w poruszaniu się po Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Ta choroba utożsamiana jest z oznaką starzenia się, z którą nie można nic zrobić. To nieprawda. Można ją skutecznie leczyć, a nie tylko maskować jej objawy.
Naukowcy mają dobrą wiadomość dla ponad 100 milionów matek karmiących piersią na całym świecie.
Stacjonarnie i w uzdrowisku. Sprawdź, gdzie odzyskasz siły po przechorowaniu COVID-19
Obniżony nastrój, zaburzenia koncentracji, problemy z mową i logicznym myśleniem, skoki ciśnienia i kołatanie serca - to najczęstsze objawy problemów psychicznych u osób starszych.
Nerwica natręctw to uporczywe zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, które może trwale upośledzić codzienne funkcjonowanie
Bulimia to zupełny brak kontroli nad jedzeniem. Osoby, które na nią cierpią, pochłaniają ogromne ilości jedzenia, by zaraz wszystko zwymiotować.
Podczas wysiłku fizycznego trzeba się nawadniać. Nawet nieznaczny niedobór wody przekłada się na spadek siły i wytrzymałości, bo nasze odwodnione mięśnie nie mogą efektywnie pracować
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.