Jak wspierać nasz układ odpornościowy?
Podczas pracy zdalnej wiele osób godzinami nachyla się nad komputerem lub przesiaduje na kanapie. To nie jest dobre dla naszego kręgosłupa, ale także dla zębów.
Jest na to nawet określenie medyczne - trichodynia, czyli nieprzyjemna dolegliwość określana przez specjalistów jako ból włosów bądź cebulek włosów.
Prawie półtorej godziny więcej spędzamy też przed ekranem telewizora. Zdaniem ekspertów wszystko to znacząco odbija się na naszym zdrowiu.
W produkcji szczepionki ma brać udział polski Mabion. Oczekuje się, że preparat może zostać dopuszczony do użytku w kwietniu lub maju.
FlexiOss, czyli sztuczna kość, to bioimplant, który powstał na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Prace nad tym materiałem od wielu lat prowadziły biochemiczki i biotechnolożki prof. Grażyna Ginalska i dr hab. Anna Belcarz.
Liczba zachorowań na COVID-19 wzrosła na świecie po raz pierwszy od siedmiu tygodni.
Otwiera to całkiem nowy etap w badaniach nad wirusami i ich wpływem na ludzkie zdrowie. To ważny krok w rozwoju nauki. Pandemia boleśnie nam uświadomiła, że wciąż wiemy mało na temat drobnoustrojów zamieszkujących razem z nami Ziemię.
Rozpoczynają się badania przesiewowe w kierunku SMA, czyli rdzeniowego zaniku mięśni. W tym roku lekarze chcą przebadać 140 tys. dzieci.
Podobnie może też działać pewien środek na zaburzenia erekcji - przekonują naukowcy.
Leczenie raka jajnika w zaawansowanym stadium zmieniło się po wprowadzeniu ukierunkowanych molekularnie leków, które hamują namnażanie komórek nowotworowych.
Żabka to bardzo popularny styl pływania. Nie jest on jednak dobry dla każdego
Dotychczasowe badania kliniczne szczepionek koncentrowały się głównie na tym, w jakim stopniu zapobiegają one ciężkiemu zachorowaniu
FREE NOW to aplikacja łącząca pasażera z kierowcą taksówki
Otyłość to nie defekt urodowy, ale przewlekła choroba, która sama nie ustępuje, ma tendencję do nawrotów i wiąże się z poważnymi konsekwencjami - piszemy o tym w raporcie "Otyłość".
Maski z materiału nie zapewniają wysokiej ochrony przed koronawirusem. Jakie zabezpieczenia są najbardziej skuteczne?
Nie potrzebujemy skierowania, żeby pójść do psychiatry. Musimy je mieć, kiedy chcemy się umówić na wizytę u psychologa lub psychoterapeuty.
Na wszystko to oczywiście wpłynie teraz pandemia COVID-19 - tak wynika z najnowszych badań naukowców z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.
W ubiegłym roku lekarze wystawili ponad 0,5 miliona zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń adaptacyjnych i ciężkich reakcji na stres. To był m.in. efekt długotrwałego zamknięcia w domu.
Łatwiejszy dostęp do nowoczesnych szczepionek wysokoskojarzonych, wydłużone szczepienia na krztusiec, szczepienia dla osób w starszym wieku - eksperci od dawna alarmują, że polski Program Szczepień Ochronnych wymaga zmian.
Najważniejszą zmianą w programie szczepień ochronnych na 2021 rok jest wprowadzenie obowiązkowych, bezpłatnych szczepień przeciw rotawirusom dla dzieci w pierwszych miesiącach życia.
Celowe wywołanie choroby jest od dawna wykorzystywane przez naukowców w badaniach nad różnymi chorobami zakaźnymi. Nie jest czymś nowym i przyspiesza odnalezienie leku lub testowanie szczepionek. Ale naukowcy zadają sobie pytanie, czy na pewno w...
Stosowanie kropli do nosa przez wiele dni czy nawet tygodni może zwiększyć ryzyko zakażenia koronawirusem.
Kilka dni temu amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) opublikowały raport z badań, które pokazują, że aż o 95 proc. można obniżyć ryzyko przeniesienia koronawirusa między dwoma osobami, jeśli każda z nich ma podwójną maskę na twarzy.
Kamica żółciowa przeważnie ma związek z tym, co jemy, dlatego w dużej mierze to od nas zależy, czy jej unikniemy. Co szkodzi pęcherzykowi żółciowemu?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.