Po przebyciu operacji pęcherzyka żółciowego trzeba się trzymać ścisłej diety. Co jeść?
Wiele osób uważa, że ogólnie alkohol wprawdzie szkodzi, ale nie dotyczy to czerwonego wina. Kieliszek czerwonego wspomaga pracę serca - panuje dość powszechne przekonanie. A nie do końca tak jest.
Z gumy powinny zrezygnować osoby cierpiące na bruksizm, częste bóle głowy i okolic szczęki lub mające problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym.
U chorych na otyłość ryzyko zgonu z powodu COVID-19 jest aż o 368 proc. większe niż w przypadku osób z prawidłową masą ciała.
Sporo lekarzy z mojego medyczno-dziennikarskiego otoczenia przyjęło już drugą dawkę szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Część z nich przyznaje, że po pierwszej dawce czuli się lepiej niż po drugiej - objawy niepożądane były silniejsze. To nie były...
Szpital MSWiA w Głuchołazach na Opolszczyźnie jako jedyny w kraju prowadzi pilotażowy program rehabilitacji ozdrowieńców, którzy przeszli COVID-19. Leczenie finansuje NFZ.
Praca zdalna na kanapie, w fotelu czy przy stole kuchennym to w pandemii najczęstsza przyczyna przewlekłego bólu pleców. Jak się chronić przed dyskopatią lędźwiową?
Brak węchu po przebyciu COVID-19 może być zapowiedzią o wiele poważniejszych problemów zdrowotnych.
Wąchając różę, czuje się zapach benzyny, zapach kawy nie jest taki, jaki był. Po chorobie niektórzy odkrywają zapachy na nowo, w ich pamięci świat pachniał inaczej. Rozmowa z prof. dr hab. Ewą Czerniawską, psycholożką z Katedry Neuropsychologii...
Zapowiedzią długiego COVID-u może być pięć objawów występujących w pierwszym tygodniu choroby: zmęczenie, ból głowy, duszność, ochrypły głos i bóle mięśni.
COVID wyciął mi z pamięci niektóre hasła i kody. Zapomniałam, jaki mam PIN do karty bankomatowej. Musiałam go zmienić.
Większość z nas wie, że dieta bogata w smażone potrawy jest niezdrowa. Smażone potrawy obciążają układ trawienny. Ale nie tylko.
Przyjmowanie leków na refluks przez osoby chore na osteoporozę wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem
Aplikacja Wiesz Co Jesz pomaga w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych.
Kiedy Donald Trump zachorował na COVID-19, nie przez przypadek podano mu od razu m.in. witaminę D. Nie jest ona wprawdzie lekiem na COVID-19, ale w pewnym stopniu zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem choroby.
U chorego na cukrzycę nie ma jednego czynnika sprawczego, który wywołuje udar, ale bez wątpienia jedną z głównych przyczyn jest utrzymujący się przewlekle podwyższony cukier we krwi. Niestety, groźne zmiany zachodzące w naczyniach krwionośnych można...
Uważam, że to nie jest sport tylko dla wybranych, ale trzeba podejść do tego z głową. Trzeba też znać swoje ograniczenia. Michał Perl radzi, jak morsować.
Jest jedno małe badanie, które bezpośrednio odnosi się do korzyści płynących z noszenia dwóch masek jednocześnie.
Leki stosowane w leczeniu depresji potrafią wchodzić w interakcje z innymi preparatami, np. z dekstrometorfanem łagodzącym i wyciszającym nieproduktywny kaszel
The Vegetarian Butcher to marka, która produkuje "mięso roślinne"
W Polsce wciąż brakuje narządów do przeszczepów. Sytuację dodatkowo pogorszyła pandemia.
Coraz więcej wiemy na temat negatywnych konsekwencji, jakie koronawirus i COVID-19 wyrządzają w ludzkim organizmie. W tym kontekście kwestia szczepień staje się obecnie ważniejsza niż wszystko inne.
Zespół ds. COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk wypowiedział się na temat tego, jaki wpływ pandemia może mieć dla zdrowia psychicznego i edukacji dzieci i młodzieży. Poniżej w całości publikujemy stanowisko ekspertów PAN.
Szczepienia przeciwko COVID-19 zostały w Polsce zorganizowane skandalicznie. I głównym tego powodem wcale nie są zbyt małe dostawy szczepionek.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.