Kluczem do sukcesu jest przyjęcie odpowiedniej strategii. Badania naukowe oferują kluczowe wskazówki.
Tylko co siódmy Polak uważa, że można jeść zgodnie z dietą śródziemnomorską, kupując polskie warzywa i owoce - wynika z nowego badania.
Prawie jedna czwarta nastolatków zmaga się z bezsennością. Eksperci twierdzą, że wprowadzenie niewielkich zmian w codziennych nawykach może mieć wielkie znaczenie.
Otyłych jest obecnie na świecie więcej niż głodujących. To miara sukcesu cywilizacyjnego Homo sapiens, a jednocześnie jeden z symptomów nadchodzącego upadku. Nikogo też pewnie nie zdziwi, że - podobnie jak w lotach w kosmos - przodują w tym...
Kawa jest przedmiotem wielu badań, bo to jeden z najczęściej pitych napojów na świecie. Czy zawarta w niej kofeina działa uzależniająco?
Połowa osób z anosmią ma jednocześnie problemy ze zdrowiem psychicznym, poczuciem izolacji, depresją i trudnościami w związkach. Co się może popsuć w węchu i czy można go naprawić?
Ślinianki czasem nie wytwarzają wystarczającej ilości śliny, by utrzymać nawilżenie w ustach. Co robić, by pozbyć się tego problemu?
Kiedy się rodzimy, nasz mózg musi się wiele nauczyć. Dla noworodków wszystko, czego dowiadują się o otaczającym je świecie, pochodzi ze zmysłów. Dlatego jeśli mózg dziecka jest pozbawiony informacji sensorycznych, będzie rozwijał się w inny sposób.
To zagrożenie ma swój początek w dzieciństwie.
Kąpiele w lodowatej wodzie to aktywność, która zdecydowanie dzieli ludzi - jedni ją uwielbiają, inni jej nienawidzą. Wiele osób jednak regularnie bierze takie kąpiele, wierząc, że jest to dobre dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego. A jak jest...
W Polsce niemal 80 000 pacjentów choruje na Parkinsona (PD). Do tego dochodzi grupa osób z drżeniem samoistnym (ET), potencjalnie nawet 10-krotnie większa.
Antybiotyk opracowany około 80 lat temu został już zapomniany. Może ponownie okazać się użyteczny, tym razem w obliczu pojawiającego się zagrożenia lekoopornymi superbakteriami.
Benzodiazepiny, barbiturany i leki "Z" stosowane niezgodnie z zaleceniami psychiatrów mogą przynosić więcej szkód niż pożytku.
Bezsenności przewlekłej nie leczy się wyłącznie lekami. Główny nacisk kładzie się na zmianę myślenia o bezsenności.
Bezsenność to zaburzenie, które może mieć przyczyny psychiczne lub somatyczne. Na szczęście można ją skutecznie leczyć. Jak dobrać odpowiednie leki?
Gdy czytamy powieść, wyobrażamy sobie bohaterów, opisywane miejsca i zdarzenia. Ale nie wszyscy to potrafią.
We Francji słodkości są w menu codziennie, ale o stałych porach.
I czym właściwie są włókniaki miękkie?
Posiłki z dużą ilością warzyw i owoców przygotowywane w domu mogą poprawić wydolność tak jak przejście 4 tys. dodatkowych kroków dziennie - twierdzą kardiolodzy.
Im wcześniej wykryjemy podwyższone ciśnienie tętnicze i zaczniemy je intensywnie leczyć, tym lepsze są rokowania dla chorego.
Joga, która powstała w Indiach ponad 5 tys. lat temu, stała się podstawą amerykańskiego fitnessu z wielu powodów. Nie wymaga skomplikowanego sprzętu i jest dostępna prawie dla każdego.
Sezon na komary już się rozpoczął. Jak ich unikać?
Cierpisz na tajemniczy ból po jednej stronie podbrzusza, który nie jest związany z miesiączką? To może być ból owulacyjny. Czasami jest tak silny, że można go pomylić z zapaleniem wyrostka robaczkowego.
Codzienne palenie papierosów zmniejsza mózg - sugerują badania z udziałem ponad 28 tys. Brytyjczyków.
Bicie dzieci nie przynosi żadnych korzyści wychowawczych, za to powoduje wiele problemów w późniejszym życiu. Takie wnioski płyną z analizy 69 prac naukowych.
Podcast Zdrowa rozmowa
Copyright © Agora SA