COVID-19 jest dziwną chorobą, która łączy w sobie zarówno cechy choroby układu oddechowego, jak i krwionośnego. Konsekwencje zakażenia koronawirusem mogą się objawić później, nawet kilka tygodni po wyzdrowieniu
Ząb stały wybity u dziecka np. podczas zabawy można uratować, pod warunkiem że nie popełnimy błędów podczas jego transportu do dentysty.
Dietetyk, autor bloga o kuchni wegańskiej, napisał książkę z przepisami na roślinne comfort food (jedzenie dla przyjemności).
Głównym wrogiem pielęgniarek jest niedobór personelu. Przez to wciąż się śpieszą i pracują ponad normę. A to ma zdrowotne konsekwencje.
Szacuje się, że 95 proc. mieszkańców Ziemi może w którymś momencie swojego życia skarżyć się na ból pleców.
Standardowo pacjent zgłaszający się z bólem kręgosłupa do lekarza pierwszego kontaktu dostaje tabletki i zwolnienie lekarskie - zazwyczaj do 14 dni. Po ustąpieniu ostrej fazy bólowej wdrażana jest rehabilitacja, która bardzo często przynosi jedynie...
Wielogodzinne pochylanie się nad telefonem może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego. Głowa człowieka waży ok. 5,5 Kg, nic więc dziwnego, że w wyniku ciągłego pochylania się nad ekranem zaczyna boleć.
Na każdych dwóch Amerykanów, których zabił COVID-19, trzeci też zmarł z powodu pandemii, choć sam nie był zakażony. Ogromnym błędem było poluzowanie w niektórych stanach restrykcji na wiosnę - dowodzą autorzy raportu.
Podnoszą chorych, pchają ciężkie wózki z pacjentami. Bóle kręgosłupa są bardzo powszechne wśród pielęgniarek i położnych. Obciążeniom związanym z tą pracą poświęcona była kolejna debata z cyklu "Pod dobrą opieką".
Epidemia pokazała, jak wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów i lekarzy są elektroniczne zwolnienia chorobowe i e-recepty. Wkrótce zaczną obowiązywać też e-skierowania.
Przeprowadzono doświadczenie, które wykazało, że na 80 proc. ręczników, które wiszą w łazience dłużej niż trzy dni, osadziła się znaczna ilość bakterii kałowych (z toalety)
Imbir swoje zdrowotne działanie zawdzięcza zawartości olejków eterycznych, lipidów, glikolipidów oraz żywic. Ale wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, m.in. na nadciśnienie
Dezodorant 4organic Mr Gentle ma aż 99 proc. surowców pochodzenia naturalnego
Czy pielęgniarki czują się w pracy bezpiecznie? I czy w Polsce nie ma przyzwolenia na agresję w stosunku do personelu medycznego? O tym rozmawiali eksperci podczas kolejnej debaty online z cyklu "Pod dobrą opieką".
Nagłe zaburzenia rytmu serca, tętno dochodzące do 200 uderzeń na minutę, także znienacka w środku nocy, uczucie zmęczenia graniczące z omdleniem, nietolerancja wysiłku. To tylko część problemów z sercem, jakie może po sobie pozostawić zakażenie...
Jak układają się relacje między pielęgniarkami a lekarzami? Co zrobić, by były lepsze? Na te pytania odpowiada lekarz. Był to też temat kolejnej debaty z cyklu "Pod dobrą opieką".
Dla wielu chorych na nowotwory i inne choroby krwi jedyną szansą na odzyskanie zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych obecnych w szpiku kostnym.
Nawyki są kluczowe. Dbanie o skórę to proces, nie możemy odkładać tego do czterdziestki. Wygrana będzie ta kobieta, która się przygotuje na maraton, a nie na szybki bieg przez płotki.
Wraz z menopauzą przyspiesza proces starzenia się skóry. Wpływ na to mają zmiany hormonalne - spadek poziomu estrogenów i progesteronu.
Bruksizm to zaburzenie pracy stawu skroniowo-żuchwowego, które objawia się niekontrolowanym zgrzytaniem i zaciskaniem zębów. Napoje energetyczne mogą zaostrzać problem
Od pewnego czasu lekarze sprawdzali hipotezę, czy spontaniczne krwawienia z nosa mogą być wskaźnikiem nadciśnienia
Portal Znany Lekarz uruchomił serwis internetowy do umawiania na badania
Polscy wegetarianie rosną w siłę. Z badań wynika, że cały czas zwiększa się liczba osób, które rozważają wykluczenie mięsa z diety.
Czy zawód pielęgniarki jest prestiżowy? Co należy zrobić, żeby pielęgniarki czuły, że cenimy ich pracę nie tylko teoretycznie? - na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty z cyklu "Pod dobrą opieką".
Rodzicom świat wali się na głowy, gdy lekarz diagnozuje nowotwór u ich dziecka. Prof. Bernarda Kazanowska z Przylądka Nadziei we Wrocławiu podkreśla jednak, że większość pacjentów udaje się wyleczyć.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.