Nie odkładaj kontaktu z przyrodą do urlopu. Nawet zieleń w mieście może poprawić kreatywność, zwiększyć poczucie szczęścia, obniżyć stres i zmienić cię w... milszą osobę.
Nadmiar słońca może uszkadzać skórę i zwiększać ryzyko rozwoju nowotworów, w tym szczególnie groźnego czerniaka. Jak zadbać o skórę podczas plażowania?
Wszystko dobrze, póki nie przekroczymy granicy, za którą delikatna opalenizna zamienia się w upiorną czerwień
Naukowcy mówią, że niektórzy mają "zdrową niedowagę"
Każdego z nas od czasu do czasu boli brzuch - to jedna z najczęstszych dolegliwości, na jakie się skarżymy. Co nas jednak dokładnie boli?
Fale zakażeń, czasem nakładające się na siebie, tak jak teraz na przełomie wiosny i lata. I stale wiszące nad nami ryzyko ciężkiego przebiegu choroby oraz powikłań w postaci długiego COVID.
Elementy surwiwalu przygotowujące na sytuacje kryzysowe, koniec z nadmierną muskulaturą i rozmowy motywujące. Tak będziemy trenować według ekspertów branży fitness.
Każdy chce być sprawny fizycznie, lecz wielu z nas brakuje czasu i cierpliwości, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Zwłaszcza jeśli naszym celem jest zbudowanie solidnie umięśnionej sylwetki.
Zbliża się kolejna fala zachorowań na koronawirusa. Widać to w statystykach na całym świecie.
Solenie dań, które inni uważają za dość słone, podnosi ryzyko zawału serca, udaru, raka żołądka. Duże spożycie owoców i warzyw to ryzyko obniża - wynika z nowych badań.
Kolczyk w języku wygląda seksownie, ale na tym kończy się jego atrakcyjna rola.
Pierwsze oznaki pojawiającej się odleżyny mogą powstać już po kilku godzinach spędzonych w łóżku. Jak zapobiec rozwojowi ran i cierpieniu chorego?
Jeśli biegamy w mieście po twardej powierzchni, np. chodnikach, brukowanych alejkach i asfalcie, warto zaopatrzyć się w buty ze zwiększoną amortyzacją i dodatkową stabilizacją.
Przez większość czasu w roku narzekamy, że pogoda jest zbyt chłodna i deszczowa (w Wlk. Brytanii), jednak na upały narzekamy z takim samym entuzjazmem.
Wygląda pysznie, aż ślinka cieknie - mawiamy na widok jedzenia. Nasz organizm już szykuje się do trawienia. Wydziela ślinę i insulinę. O ile nie jesteśmy otyli.
Najlepsze leki i najlepsza opieka domowa nie pomogą, jeśli organizm nie ma sił do walki z chorobą. Niedożywiona osoba nie ma energii na rehabilitację po operacji lub udarze. Co trzeci pacjent przyjmowany do szpitala jest niedożywiony!
Stres wpływa na pracę przewodu pokarmowego. U wielu osób wywołuje biegunkę i skurcze jelit, czasem wymioty. A jeśli trwa długo, skutki mogą być znacznie poważniejsze. Rozmowa z dr. n. med. Maciejem Kierzkiewiczem, gastroenterologiem.
Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry, idź do warzywniaka. Jedzenie o wiele bardziej i o wiele szybciej wpływa na skórę niż najlepsze kosmetyki.
Niestety, do tego "ideału" dążymy w Polsce.
Lekarz, pacjent i rodzina. Czy można poprawić między nimi relacje? Dlaczego polski pacjent jest jednym z najbardziej schorowanych w Europie, a jednocześnie nie lubi chodzić do lekarza i rzadko przestrzega jego zaleceń?
Na plaży wystarczy podmuch wiatru czy zabawa z dziećmi, by drobiny piasku, pyłu czy małe owady dostały nam się do oczu.
Miesiączka może wiele powiedzieć o zdrowiu. Czy wiesz, kiedy zaczęła się twoja ostatnia miesiączka lub jak długo trwała? Jeśli nie, być może nadszedł czas, by zacząć zwracać na to uwagę.
Osoby, które chorują kolejny raz na COVID-19 mają ponad dwa razy większe ryzyko śmierci i trzy razy większe ryzyko hospitalizacji niż osoby z pierwszą infekcją - wynika z nowych badań.
Zmiana otoczenia stymuluje zmysły, skłania do kontaktów z innymi ludźmi, zachęca do ruchu i przywołuje wspomnienia. Turystyka może więc wspomagać leczenie demencji - twierdzą naukowcy.
Brzuch z umysłem jest połączony. Bunt naszych jelit wpływa na pracę ośrodkowego układu nerwowego. I odwrotnie. Stres wywołuje kaskadę różnych mechanizmów, które mają zły wpływ na działanie naszego układu pokarmowego.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.