Silnie podrażniona zabiegami skóra twarzy źle znosi promieniowanie słoneczne. Peeling mechaniczny lub dermabrazja wykonane latem stwarzają ryzyko powstawania przebarwień.
Gdy nasz organizm przestaje oddawać ciepło, dochodzi do udaru. Pierwsze objawy silnego przegrzania to zazwyczaj złe samopoczucie, lęk, ból głowy, ale też nadmierna senność.
Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej opracowała darmowy przewodnik dla chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową
Telefony komórkowe określa się czasem największym nałogiem XXI wieku, a socjologowie nazywają to fonoholizmem. Nadmierne ich używanie może oznaczać poważne problemy ortopedyczne.
Polscy lekarze z trwogą czekają na jesień - początek kolejnego sezonu grypy. W tym roku będzie jej towarzyszyć fala zachorowań na COVID-19.
Jedną z przyczyn rozwoju endometriozy jest zanieczyszczenie środowiska dioksynami, czyli silnie szkodliwymi chemicznymi związkami należącymi do rodzaju chlorowanych węglowodorów aromatycznych
Wiele osób, które mają tatuaże, ma co do tego wątpliwości
Chirurg David Nott opisuje swoje doświadczenia z terenów objętych działaniami wojennymi
Stroboskopowe światło, różowy szum i inne nieinwazyjne metody oddziaływania na fale mózgowe - być może pomogą nam w leczeniu ciężkich chorób neurologicznych takich jak alzheimer czy parkinson.
Więcej wiemy o objawach związanych z przebiegiem COVID-19. Co odgrywa ważną rolę we wczesnym rozpoznawaniu chorych i ograniczaniu rozprzestrzeniania się zakażeń.
Widać je, gdy się patrzy na jasne tło - irytujące czarne plamki, kropki lub nitki, które zaśmiecają pole widzenia. To mogą być męty ciała szklistego. Czy da się z nimi coś zrobić?
Nie tylko starzenie się organizmu wpływa na pogorszenie widzenia, choroby oczu mogą dotyczyć też młodych ludzi. Jakie objawy daje stożek rogówki i jej zapalenie, a jakie jaskra, zaćma czy AMD?
Arytmia to zaburzenia pracy serca. Gdy serce nagle wali jak młotem albo przeciwnie - zamiera, to może być oznaka choroby. Czy COVID-19 może jeszcze bardziej zwiększyć te dolegliwości?
Fenyloketonuria to wrodzona wada metabolizmu o podłożu genetycznym
Polecamy naturalny wegański żel pod prysznic dla mężczyzn
W czwartek liczba zakażeń zwiększyła się w Polsce o 371 nowych przypadków, zmarło 15 chorujących, wyzdrowiało 418 zakażonych. Epidemia wciąż nie odpuszcza.
"Skóra pamięta" - to główny przekaz tegorocznego Tygodnia Świadomości Czerniaka. Mimo że Polacy coraz więcej wiedzą o tym groźnym nowotworze, to jednak nie stosują się do zaleceń, dzięki którym można uniknąć zachorowania.
Naczelny lekarz USA nie wyklucza, że wkrótce dzienna liczba nowych przypadków sięgnie stu tysięcy.
Wiele kobiet na dolegliwości związane z miesiączką sięga po preparaty przeciwbólowe i rozkurczowe, nie sprawdzając ani ich składu, ani działania. Jak należy je brać, żeby nie wywoływały skutków ubocznych?
Czy polskie pająki gryzą? Można umrzeć od ataku kilku szerszeni? Jak szczypią polskie biedronki? Po meszkach powstaje pokrzywka? Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami o ukąszeniach owadów.
Szacuje się, że nawet 8 proc. europejskiej populacji może reagować alergicznie na jad owadów. Co pomaga na użądlenia? Na czym polega immunoterapia alergenowa?
Dym tytoniowy, który zawiera tysiące substancji chemicznych, w tym te rakotwórcze, szkodzi każdemu.
Suszone owoce szybko zaspokajają uczucie głodu. Dlatego dla wielu osób to idealna przekąska między posiłkami i zastępnik niezdrowych słodyczy. Ale suszone owoce mają też wady.
Książka "Kobiety bez diety" to rozmowy z dietetyczkami i psychodietetyczkami.
Epidemia w Polsce nie jest w fazie schyłkowej, bo 100 chorych zaraża 111 osób.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.