W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie. W czwartek odnotowano łącznie 361 zakażeń. Dwie osoby zmarły.
Choroba dziecka jest ogromnym ciosem dla rodziców. Aby poradzić sobie w nowej sytuacji, potrzebują oni nie tylko odpowiedniego wsparcia medycznego, ale także motywacji, inspiracji i wskazówek.
Stwardnienie rozsiane wcale nie wyklucza aktywnego życia zawodowego - przekonują eksperci. Dowodem są m.in. wyniki przeprowadzonych w Polsce najnowszych badań.
Jeśli po umyciu zębów włożymy szczoteczkę do plastikowego etui, to nie damy jej wyschnąć przed kolejnym użyciem
Wiele osób uważa, że wykonywanie regularnych badań krwi, tzw. morfologii, może wykryć najwyżej anemię lub potwierdzić infekcję
Coraz więcej osób dokładnie sprawdza skład kupowanych kosmetyków. Ten ma aż 99 proc. składników pochodzenia naturalnego
Krzywa zachorowań na COVID-19 w Polsce wciąż nie przyjmuje pożądanego kształtu.
Mukowiscydoza powoduje zaburzenia w całym organizmie. Odpowiednia opieka może jednak znacząco poprawić jakość życia chorych.
W środę wykryto koronawirusa u 399 osób. Czworo chorujących na COVID-19 zmarło. Ponownie najwięcej zakażeń, bo 176, wykryto u mieszkańców województwa śląskiego
Czy mężczyzna może odkładać decyzję o dziecku w nieskończoność? Najnowsze holenderskie badania dowodzą, że biologiczny zegar tyka nie tylko kobietom.
Skóra źle znosi noszenie maseczki ochronnej. Może zareagować zmianami trądzikowymi. Zjawisko ma już swoją nazwę - maskne, połączenie mask (z ang. maseczka) i acne (z ang. trądzik). Co robić, żeby uniknąć maskne?
Dzięki aplikacji CarnaLife Holo w Szpitalu na Klinach w Krakowie lekarz zakłada gogle i widzi holograficzne obrazy np. serca, narządów rodnych, płuc czy kości - a jednocześnie pacjenta.
- Część pacjentów i lekarzy traktowała telemedycynę jako chwilową usługę. Teraz okazuje się, że tradycyjna wizyta wcale nie musi być potrzebna, a wiele problemów można rozwiązać za pomocą zdalnej porady medycznej - przekonuje dr Piotr Soszyński,...
Dziś każdy, kto potrzebuje recepty, otrzymuje czterocyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL pozwala wykupić niezbędne leki. Zapytaliśmy, jak system oceniają pacjenci i lekarze.
Długotrwałe niewychodzenie z domu ze strachu przed koronawirusem powoduje uczucie wyczerpania. Takie napięcie może prowadzić do bólów głowy i problemów trawiennych, a nawet kłopotów z pamięcią! Jak sobie radzić ze skutkami izolacji?
Czynnikiem wyzwalającym migrenę może być uczucie głodu. Dlatego migrenowcy powinni szczególnie dbać o to, by jeść regularnie
W medycynie długo panował pogląd, że lekkie urazy głowy nam nie szkodzą
Powstał żel antybakteryjny dla alergików wrażliwych na zapachy i uczulonych na barwniki
Jesteśmy świadkami radykalnej zmiany modelu opieki medycznej: tradycyjne wizyty zastępują te wsparte technologią - czyli wizyty na odległość. Ale warto mieć na uwadze, że w tych zmienionych warunkach odpowiedzialność lekarza za zdrowie pacjenta...
Liczba wykrytych zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie przekroczyła 5,1 mln. Według ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) koniec pandemii jest daleki.
Gdzie się obejrzę, widzę chleby, ciastka i dania opatrzone magicznym znaczkiem "bez glutenu". Dobrze jest w tym wszystkim zachować równowagę. W końcu dieta, zdrowy styl życia ma służyć nam, a nie odwrotnie!
Niektóre działają na rynku od dekady, inne powstały dosłownie dwa miesiące temu. Sprawdzamy, czym przychodnie internetowe przekonały do siebie pacjentów z całego świata.
- W ostatnich tygodniach o blisko 40 proc. zmniejszyła się u nas liczba pacjentów z zawałem serca. Potwierdzają to też światowe statystyki. Doszliśmy do takiej sytuacji, że nawet czując ból w klatce piersiowej, tak boimy się kontaktu z systemem...
Narodowy Fundusz Zdrowia zalecił wszystkim lecznicom, z którymi ma podpisane umowy, aby do minimum ograniczyły lub czasowo zawiesiły leczenie planowe.
W czasie pandemii wielu z nas przekonało się do telekonsultacji. NFZ zalecił je wszędzie tam, gdzie nie ma konieczności badań bezpośrednich czy np. zmiany opatrunku.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.