Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 471 nowych zachorowaniach i 14 zgonach. Kolejny dzień z rzędu największą liczbę nowych zakażeń notuje się na Śląsku i w Wielkopolsce.
Kobieta, która ma 168 cm i waży 63 kg, nachyla się nad pacjentem pod kątem 30 stopni. W takiej pozycji, choć podnosi zaledwie 30 kg, na jej kręgosłup w odcinku lędźwiowym oddziałuje taki ciężar, jakby podnosiła 250 kg.
Gdy przychodzi wiosna, chcemy zrzucić zbędne kilogramy i z przyjemnością dajemy się naciągnąć na polecane suplementy oraz diety oczyszczające. Czy to konieczne, a przede wszystkim skuteczne?
Schylamy się po coś i nagle czujemy ostry ból w plecach. Nie możemy się wyprostować. Wiele błędów, za które potem płacimy bólem kręgosłupa, popełniamy podczas codziennych czynności. Co robimy nie tak?
Już ponad 300 tys. osób zmarło na świecie na COVID-19.
Grupie dwunastu osób podano szczepionkę na COVID-19, która powstała w laboratoriach firmy Pfizer. To kolejny etap badań klinicznych tego preparatu prowadzonych w Niemczech. Szczepionka testowana jest również w USA.
Dzisiaj łącznie odnotowano 322 nowe zakażenia, 23 osoby zmarły. Najwięcej przypadków pochodzi z województwa śląskiego, ponieważ zdecydowana większość potwierdzonych zakażeń z ostatnich dni dotyczy górników i ich rodzin
Pacjenci są przerażeni, bo zamiast pielęgniarki czy lekarza widzą postać w złowrogim kombinezonie. Markerami piszemy na kombinezonach swoje imiona. Żeby chory wiedział, że tam w środku jest człowiek. Czasem rysujemy uśmieszek, bo naszych własnych...
Pojawiły się głosy, że na czas pandemii COVID-19 osoby używające soczewek kontaktowych powinny je zamienić na okulary. Eksperci wyjaśniają te wątpliwości.
Lejący się z nosa katar, napady kichania, kaszel, swędzące oczy, zmiany na skórze i do tego szalejąca pandemia koronawirusa. Dla alergików ta wiosna może być trudniejsza niż poprzednie.
Dlaczego nie wolno odstawiać leków na alergię w czasie pandemii koronawirusa?
W ciągu najbliższych trzydziestu lat liczba osób po 80. roku życia zwiększy się ponaddwukrotnie. Wiele z nich wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Jak im tę opiekę zapewnić?
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzili wśród mieszkańców Krakowa badania w kierunku obecności przeciwciał typu IgG. Wyniki wskazują, że około 2 proc. populacji przeszło już zakażenie koronawirusem
Zajęcia terapii grupowej i w oddziałach dziennych szpitali zostały odwołane. Poradnie są pozamykane, ale świadczenia z zakresu opieki psychiatrycznej można realizować przez teleporady.
Bez energii, osamotnieni, pełni obaw o przyszłość - tak w badaniach swój stan w czasie pandemii opisują nastolatki. Z powodu izolacji cierpią też młodsze dzieci, a rodziców nęka narastający lęk o przyszłość.
Badania potwierdzają, że mężczyźni zakażeni koronawirusem są bardziej zagrożeni śmiercią niż kobiety. Czy pomóc im więc mogą kobiece hormony płciowe?
Przedsiębiorcy, analitycy i politycy zastanawiają się, jak pandemia zmieni świat. Nie jest wykluczone, że czeka nas wielki kryzys gospodarczy, być może największy od czasów II wojny światowej.
"Verdens Gang", jedna z największych gazet w Norwegii, opracowała test samopomocy, który pomaga ocenić stopień zagrożenia chorobą COVID-19.
Powstało takie nowe słowo, które mogliście słyszeć. Być może słyszeliście, jak ktoś o tym rozmawiał albo usłyszeliście je w wiadomościach - tak zaczyna się "Koronawirus. Książka dla dzieci".
W tym roku zima była wyjątkowo łagodna, dlatego kleszczy na pewno będzie więcej. A to oznacza, że wzrośnie zagrożenie kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM). Rozmowa z dr. hab. n. med. Ernestem Kucharem.
Kleszcze najczęściej wkłuwają się w skórę pod kolanami, w pachach, pachwinach, w zgięciach łokci, w miejsca za uszami, u kobiet także pod biustem, w miejscu przylegania stanika. Rozmowa z dr inż. Anną Wierzbicką, zoologiem i leśnikiem z Uniwersytetu...
Chorzy na raka muszą szczególnie chronić się przed koronawirusem, ale jednocześnie nie powinni przerywać leczenia. Jak to pogodzić?
Dziś maturzyści zakończyli rok szkolny. Po cichu, bez uroczystego apelu. Przed nimi egzaminy dojrzałości, ale wciąż nie wiadomo, kiedy się odbędą.
Jeśli na skwerze przed biurowcem waszej korporacji zobaczycie kogoś, kto chodzi boso po trawie, przytula się do drzew i je wącha, nie myślcie, że jest szalonym ekologiem. Prawdopodobnie uprawia shirin-yoku, japońską sztukę kąpieli leśnych. W czasach...
Osoby zdrowe nawet cienia refleksji nie poświęcają codziennym zwykłym czynnościom. Ale dla chorego na stwardnienie zanikowe boczne (ALS) każda z nich to wyzwanie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.