Większość z nas śpi dłużej w weekendy. Mamy taką potrzebę czy po prostu lubimy spać? Dla niektórych weekendy są jak podróż do innej strefy czasowej i z powrotem.
Centrum Kryzysowe uruchomiło infolinię dla chorych onkologicznie i ich bliskich.
Europa też jest za takim zakazem? Komisja Europejska niedawno zarejestrowała inicjatywę obywatelską, zgodnie z którą osoby urodzone po 2010 r. nie mogłyby legalnie kupować papierosów.
Niektórym ból zaostrza się, gdy jest zimno lub pada deszcz. Czy rzeczywiście jedno na drugie ma wpływ?
Okazuje się, że choroby dziąseł, kamień na zębach czy braki w uzębieniu zwiększają ryzyko udaru i chorób mózgu. Dlaczego? Jak zaniedbane zęby łączą się z mózgiem?
Połączenie trzech prostych zaleceń może obniżyć ryzyko zachorowania na raka aż o 61 proc. - wynika z najnowszych badań.
Czy praca od świtu do później nocy to naprawdę postęp cywilizacyjny? W świetle najnowszych badań - jest to co najmniej wątpliwe.
Polifenole zawarte w kawie pomagają zmniejszyć stres oksydacyjny w organizmie, który powoduje stany zapalne. Co się dzieje, gdy polifenole wchodzą w reakcję z białkiem?
Bezbolesne przeprowadzenie zabiegu jest możliwe dzięki odpowiednio dobranemu znieczuleniu. Jak działają leki znieczulające? Czym się różni znieczulenie miejscowe od narkozy?
Dziurawiec to roślina lecznicza o szerokim zastosowaniu. Trzeba jednak z nim uważać, żeby sobie nie zaszkodzić.
Dieta, pozytywne nastawienie, stan zębów, palenie papierosów - to wszystko może wpłynąć na powodzenie zabiegu. Co warto zrobić w tygodniach poprzedzających operację?
Twoje jelita mogą się do tego przyzwyczaić, podkreślają eksperci, ale jest kilka spraw, o których powinieneś pamiętać.
Stosowanie leków na erekcję wiąże się z mniejszym ryzykiem przedwczesnej śmierci, zawału serca, udaru mózgu i chorych nerek. Chodzi tylko o leki czy o dobroczynny wpływ aktywności seksualnej?
Olej palmowy znajdziemy w składzie wielu produktów spożywczych. Badania naukowe wskazują, że jego główny składnik może sprzyjać tworzeniu się przerzutów.
Lampy, które utwardzają lakier do paznokci, mogą wywoływać rakotwórcze mutacje w komórkach skóry. Manikiur hybrydowy i żelowy działa jak regularne odwiedzanie minisolarium.
Napoje sojowe mogą zwiększać ryzyko raka piersi. Żywność beztłuszczowa jest zdrowsza niż ta o wysokiej zawartości tłuszczu. Weganie i wegetarianie cierpią na niedobór białka. Czy te przekonania są fałszywe?
Naukowcy przeanalizowali blisko tysiąc playlist na Spotify, które ludzie odtwarzają przed zaśnięciem. Najczęściej słuchanym utworem "na sen" okazał się popowy hit "Dynamite" zespołu BTS.
Naukowcy nie zamierzają się poddawać - mają w zanadrzu jeszcze kilka rozwiązań. To jednak wyłącznie wizje przyszłości.
Od gorących napojów po rosół z kurczaka - jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, mówią eksperci.
Zwolennicy rolowania twierdzą, że może ono zmniejszyć ból mięśni i zwiększyć elastyczność oraz zakres ruchu. Niestety, badania naukowe niekoniecznie poświadczają nasze przypuszczenia.
Aż 78 proc. Europejczyków ma trudności z przespaniem całej nocy. Polacy są w czołówce niewyspanych nacji. 34 proc. Polaków przyznaje, że sypia gorzej niż przed pandemią. Według najnowszych badań pomóc może olej z konopi.
Aż 60-70 proc. osób podczas wyjazdów do egzotycznych krajów ma jakieś dolegliwości. Co spakować do podróżnej apteczki?
To praktyka medytacyjna stosowana od wieków dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego.
Wczesną wiosną rozpocznie się szczyt sezonu pylenia wielu roślin, a to dla wielu osób oznacza katar, szczypiące oczy i napady kichania. Ale alergię można skutecznie leczyć.
Ćwiczenia mięśni dna miednicy są zwykle kojarzone z kobietami - będącymi w ciąży, po porodzie, w okresie menopauzy. Ale mężczyźni mają te same mięśnie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.