To jedno ze schorzeń, którego boimy się najbardziej - tętniak. Jego pęknięcie dla wielu osób kończy się śmiercią. Dlatego tak ważne są sygnały ostrzegawcze, które alarmują, że dzieje się z nami coś bardzo złego.
Słodziki są stosowane, by obniżyć kaloryczność żywności i napojów oraz zmniejszyć spożycie cukru. Te naturalne są polecane osobom z chorobami metabolicznymi, takimi jak cukrzyca i choroby serca. Ale...
Osoby, które regularne używają produktów na zaparcia, są obciążone o połowę wyższym ryzykiem rozwoju demencji. To kolejny dowód na związek jelit z mózgiem.
Bóle kręgosłupa to jeden z najczęstszych powodów wizyt u lekarza. Na bezpłatną fizjoterapię czeka się tygodniami. Dlatego NFZ pokazuje, jak samodzielnie rozmasować sobie plecy i ćwiczyć.
Na jaskrę choruje nawet 800 tys. Polaków, ale tylko połowa chorych o tym wie. W 90 proc. przypadków choroba przebiega początkowo bezobjawowo.
Odświeża oddech, czyści zęby i najczęściej jest bez cukru! Guma do żucia ma zalety, ale też swoje wady. Jakie?
Ból promieniuje z dołu pleców do nóg. Może łączyć się z drętwieniem nogi. Kiedy jest szansa, że rwa kulszowa sama przejdzie, a kto potrzebuje operacji? Tłumaczy neurochirurg.
Rzadki objaw neurologiczny wystąpił u 50-letniej mieszkanki Włoch. Kobieta nagle zaczęła mówić z kanadyjskim akcentem. Co mogło być przyczyną tego zaburzenia?
Przyczyny choroby Alzheimera są wciąż wielką zagadką dla medycyny. A przypadki bardzo wczesnych zachorowań - jak ten nastolatka, który właśnie zdiagnozowano w Chinach - są wyjątkowo niezrozumiałe. Ale mogą dać naukowcom bezcenną wskazówkę.
Poprawia smak deserów, przyjemnie pachnie i działa silnie przeciwzapalnie. Naukowcy dają kolejny powód, by często jadać cynamon: dba o kondycję mózgu.
Rytm całego świata ożywionego wyznaczany jest przez światło - to jeden z kluczowych czynników, który pomaga przygotować się na zmianę pór roku. Jak zimowa ciemność wpływa na sen?
Wiele osób sądzi, że piwo filtruje i oczyszcza nerki. Czy rzeczywiście tak jest?
Odpoczynek z nogami opartymi o ścianę to jedna z popularnych pozycji jogi.
Bywa tak, że chore dziecko wycofuje się, ma już wszystkiego dosyć i odmawia dalszego leczenia onkologicznego. Co wtedy?
Od wieków ludzie korzystają z małych i gorących pomieszczeń, w których mogą się wypocić. Mimo to do dziś naukowcy wciąż się zastanawiają, jak działa na nasz organizm saunowanie. Czy można wierzyć reklamom spa?
Badacze ze szpitala w Los Angeles potwierdzili, że osoby, które przeszły COVID-19 mają wyższe ryzyko zachorowania na cukrzycę. Jest jednak sposób, aby je obniżyć.
Pytanie: Żeby łatwiej zasnąć w nocy biorę melatoninę, ale aby się zrelaksować po długim dniu, lubię też wypić kieliszek wina albo dwa. Czy takie połączenie jest bezpieczne?
Gdy chorowałam na nowotwór, wiedziałam, jak idzie leczenie, kiedy jest remisja, kiedy nawrót choroby. Moi rodzice szczerze o tym ze mną rozmawiali.
W Brazylii urodziło się niedawno niemal 60-centymetrowe dziecko ważące 7,3 kg.
Można go używać do erotycznej gry wstępnej albo po prostu do pielęgnacji skóry.
Otyłość jest już chorobą cywilizacyjną. Nowe światło na jej konsekwencje rzuca badanie włoskich psychologów.
Grupa osób z nadwagą i otyłością przez 24 tygodnie jadła różne rodzaje orzechów pod okiem naukowców. Efekt? Dużo wyższy poziom serotoniny zwanej hormonem szczęścia.
Mała wypukłość w okolicy pępka pojawia się i znika, jakby bawiła się w chowanego. To właśnie typowy objaw przepukliny. Może się też pojawiać w innych miejscach
Krew zawsze jest czerwona. Tak przynajmniej jest u osoby zdrowej. W rzadkich przypadkach może jednak zmienić kolor.
Ciąża to czas, kiedy w organizmie kobiety zachodzi wiele gwałtownych zmian. Dotyczą one również stanu jamy ustnej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.