Tylko Zdrowie
Pytanie: Jak dym z pożaru wpływa na ryzyko zachorowania na raka płuc? I jak to się ma do biernego palenia papierosów?
Bardzo często traktujemy patrzenie w ekran smartfona lub komputera jako rozrywkę, a w rzeczywistości możemy nazwać to nowym uzależnieniem.
Niektórzy lubią prowadzić samochód w nocy, bo wtedy jest mniejszy ruch, ale taka jazda wymaga dużego skupienia.
Nawet szybkie spojrzenie prosto w słońce jest bolesne, więc instynktownie natychmiast mrużymy oczy i odwracamy wzrok.
Wiele osób rezygnuje z pracy zawodowej, by zająć się niesamodzielnym członkiem rodziny. Na jakie świadczenia może liczyć opiekun? Co wynika z Karty Praw Opiekuna?
Ashton Kutcher, amerykański aktor, przeszedł układowe zapalenie naczyń. Powrót do zdrowia zajął mu rok.
Jak zauważa dr Kate Rowland, nocne poty "to dziwny objaw". - W większości przypadków nocne poty są całkowicie nieszkodliwe, jednak raz na jakiś czas jest inaczej, dlatego traktujemy ten objaw poważnie - mówi lekarka medycyny rodzinnej z Uniwersytetu...
Nasze bakterie jelitowe rozkładają czerwone mięso w sposób, który prowadzi do miażdżycy. To, co dzieje się w jelitach, może być ważniejsze niż poziom cholesterolu - twierdzą naukowcy.
Nauka
Jak chronić się przed udarem słonecznym? Kto bezwzględnie powinien zostać w domu? Ile pić wody? Jak przygotować się do podróży?
Kobiety wciąż zachęca się do regularnego badania piersi. Mężczyznom nikt nie mówi, że też mogą zachorować. A przecież też mają piersi.
Włosi jedzą dziś mniej makaronów i piją mniej wina niż ich dziadkowie. Hiszpanie pod względem ilości wypijanego piwa upodobnili się do Niemców, a w ilości jedzonego mięsa nawet ich wyprzedzili.
Niezależnie od tego, czy jest to efekt starzenia się, opalania, palenia papierosów, częstego mrużenia oczu, śmiechu czy też marszczenia brwi - nikt nie jest odporny na pojawiające się wraz z wiekiem zagniecenia skóry i drobne zmarszczki.
Ostatnie dwa lata były burzliwe, a terapeuci zajmujący się związkami mówią, że z ich konsekwencjami mają w swojej praktyce do czynienia codziennie.
Brzydki zapach z ust może być związany ze stanem zębów, z zapaleniem zatok albo migdałków. Może też sygnalizować problemy z brzuchem, cukrzycę lub nowotwór.
Kto powinien suplementować witaminę B6? Eksperci odpowiadają na najważniejsze pytania związane z witaminą B6 oraz jej wpływem na zdrowie psychiczne.
James Bond dokleił sobie trzeci sutek, żeby sprowokować wroga. Większość osób z trzecim sutkiem nawet nie wie, że go ma.
Ssanie kciuka i smoczka przez dziecko może mieć fatalny wpływ na zgryz - ostrzegają dentyści.
Potrzebujemy wody jak powietrza. Jak dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Ile powinniśmy pić, żeby prawidłowo funkcjonować? Dla kogo są wody lecznicze?
Lekarz powiedział mojej znajomej, że musi urodzić kamień nerkowy. Czy kamienie nerkowe naprawdę się rodzi?
Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad mózgiem pokazuje mechanizmy, które kierują naszymi emocjami. Podpowiada też, co zrobić, by czuć się lepiej.
Przez kofeinę jesteśmy skłonni wydać więcej pieniędzy i kupić więcej rzeczy związanych z przyjemnościami, jak perfumy czy świeczki zapachowe.
Mleko bio jest o 2 zł droższe od zwykłego, ale ma o 50 proc. więcej cennych kwasów omega-3. Które ekologiczne produkty najbardziej różnią się od zwykłych odpowiedników?
Dwóch na trzech dorosłych Polaków zażywa suplementy diety - wskazuje raport firmy OSAVI przeprowadzony w lutym tego roku. Najczęściej sięgamy po preparaty witaminowo-mineralne.
Choroba Alzheimera jest efektem wielu nakładających się na siebie czynników, zarówno genetycznych, jak i środowiskowych. Teraz naukowcy wpadli na całkiem nowy trop. Winne mogą być wirusy.
Witaminy pełnią w naszym ciele funkcję regulacyjną, są biokatalizatorami - wspomagają reakcje chemiczne lub umożliwiają ich zachodzenie - niezbędnymi do tego, by nasze komórki mogły prawidłowo funkcjonować.
Copyright © Agora SA