Trzeba podjąć walkę i myśleć pozytywnie - mówią rodzice Moniki i Karola. Niepełnosprawne dzieci w Bieszczadach mają swoje miejsce w stowarzyszeniu Promyk Nadziei
Kiedyś uważano, że to jest konieczne. Teraz stomatolodzy zmienili zalecenia
67 proc. Polaków boi się starości. Tego etapu w życiu mniej obawiają się Hiszpanie, Włosi, Niemcy, Francuzi, Anglicy, Belgowie, a także Serbowie i Rosjanie - wynika z raportu "The Future of Your Health" przygotowanego niedawno przez agencję badawczą...
Szczoteczka LUNA fofo łączy się z aplikacją i analizuje cerę
Co zrobić z pieczywem, które nie jest już pierwszej świeżości, ale wciąż nadaje się do zjedzenia?
Istnieje silny związek między częstymi zmianami masy ciała a demencją. Groźne są nie tylko otyłość i szybkie przybieranie na wadze, ale również gwałtowny spadek - przestrzegają naukowcy z Korei Południowej.
NFZ wprowadza coraz to nowe instrumenty zachęcające szpitale do zakupów najtańszych terapii. Jednak to nie NFZ odpowiada za leczenie pacjenta, tylko lekarz i szpital
Po 50. roku życia należy badać słuch nie rzadziej niż raz na dwa lata. Częściej, gdy zleci to lekarz. Na czym polegają takie badania?
Wszystkie problemy ze słuchem, jakie mają młodsi ludzie, mogą dotyczyć także osób w podeszłym wieku. Ale seniorzy są narażeni na działanie jeszcze innych, dodatkowych czynników pogarszających ten zmysł.
Uprawianie ogrodu daje uczucie szczęścia i satysfakcji, zwiększa odporność, zmniejsza ból, ale bywa też niebezpieczne. Nawet drobne skaleczenie podczas pracy w ziemi może wywołać groźny dla życia tężec. Jak się chronić przed chorobą?
Czołganie w tunelu z opon. Nurkowanie w lodowatej wodzie. Pokonanie czterometrowej ściany. A między przeszkodami szybki bieg. Na mecie wspaniałe "umieranie ze szczęścia".
Światowa Organizacja Zdrowia po raz pierwszy wydała oficjalne wytyczne dotyczące codziennych nawyków, które mogą nas uchronić przed chorobami demencyjnymi. Zalecenia mają pomóc w opracowywaniu programów zachęcających do zdrowego stylu życia.
Wiele osób już wie, że nadmiar cukru w naszej diecie zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy. Jest też bardzo niebezpieczny dla osób chorujących na osteoporozę.
W Szwajcarii czy Szwecji wykrywa się znacznie więcej zakażeń szpitalnych niż w Polsce. I wcale nie dlatego, że są gorsi od nas. Mają po prostu lepszą kontrolę. Czas to zmienić.
Skuteczność leczenia chorób nowotworowych odbiega u nas wyraźnie od osiągnięć krajów z lepszymi systemami ochrony zdrowia. We wskaźnikach umieralności nie gonimy Europy, tylko się od niej oddalamy.
Im cieplej, tym częściej zdarza się nam sięgać po wysoko słodzone czy gazowane napoje. Te, niestety, nie należą do szczególnych ulubieńców dietetyków, szczególnie ze względu na zawarte w nich cukry proste.
Policjanci z drogówki zatrzymali moją koleżankę do rutynowej kontroli. Sprawdzili dokumenty i po chwili kazali dmuchać w alkomat, bo wyczuli od niej alkohol. Alkomat wykazał niedozwolony dla kierowców poziom alkoholu w wydychanym powietrzu! Jak to...
Co powinna zawierać dieta wspomagająca leczenie chorób stawów?
Prowadzi do stopniowej i nieodwracalnej utraty komórek nerwowych w mózgu, upośledzenia wyższych czynności korowych, takich jak pamięć, myślenie, orientacja, rozumienie, liczenie, zdolność uczenia się, mowa czy zdolność oceny sytuacji. Na chorobę...
Odpowiednio dobrana rehabilitacja zwiększa u chorych na alzheimera siłę, elastyczność, zwinność, a także poprawia równowagę i pamięć wzrokową.
Według szacunków trzy czwarte pacjentów z chorobą Alzheimera pozostaje pod opieką najbliższych. Na czyje wsparcie mogą liczyć?
Psychologowie i terapeuci przekonują, że przebywanie w towarzystwie zwierząt może złagodzić przebieg choroby Alzheimera. Głaskanie ich i karmienie dostarcza pozytywnego ładunku emocjonalnego, poprawia koordynację ruchów, obniża poziom lęku i zwalnia...
Upośledzenie słuchu dotyczy przede wszystkim osób starszych, ale nie tylko. Aby nie doszło do całkowitej głuchoty, nie można ignorować pierwszych niepokojących symptomów.
Nie chcę epatować swoją chorobą, ale pomyślałem, że jeżeli onkolog szczerze o niej opowie, to może innym chorym będzie trochę raźniej - mówi prof. Jacek Jassem, onkolog, który zachorował na nowotwór.
Blada skóra, brak sił, palpitacje serca, szybkie męczenie się i kłopoty z pamięcią - to może być spowodowane brakiem żelaza w organizmie. Jak sprawdzić jego poziom i co jeść, żeby uniknąć niedoborów?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.