Marka Ford stworzyła łóżko Lane-Keeping Bed, w którym wykorzystała system ułatwiający kierowcom jazdę środkiem pasa ruchu.
Dewiza Marii Montessori: "Pomóż mi to zrobić samodzielnie", odnosząca się do pracy z dziećmi, może służyć również seniorom z chorobą Alzheimera. Odpowiednio przygotowane zajęcia pomogą im zachować (lub odzyskać) trochę samodzielności i ułatwią...
Utrata kontroli nad pęcherzem może być bardzo frustrująca dla podopiecznego. Staranna i uważna opieka oraz stosowanie odpowiednich produktów pozwolą mu jak najdłużej zachować samodzielność i poczucie godności.
Jedzenie może wspierać siły obronne naszego organizmu lub je osłabiać. To, co gasi reakcje zapalne, może działać też przeciwalergicznie. Jeśli męczy cię przewlekły katar lub wysypki, dodaj do diety zdrowe tłuszcze - kwasy omega-3.
Zwiększony pod wpływem wysokiej temperatury przepływ krwi przez naczynia włosowate powoduje, że wchłanialność substancji czynnej z plastra jest dużo większa.
Latem zdarza się, że zaczyna boleć nas ucho. Najczęściej uważamy, że to skutek infekcji bakteryjnej. Tymczasem bakteryjne zapalenia uszu zdarzają się rzadko. Skąd zatem ból?
Jeśli kilka razy prosimy naszych rozmówców o powtórzenie ostatniego zdania albo bez przerwy pogłaśniamy telewizor, to sygnał, że pora zbadać sobie słuch. A w razie potwierdzenia problemów przez specjalistę - dobrać odpowiedni aparat słuchowy.
Za 100-120 zł można od ręki kupić wynik badania potwierdzającego, że nie jest się nosicielem salmonelli, i lekarskie orzeczenie o zdolności do pracy, np. w gastronomii. - To nie jest nasza sprawa - słyszymy w sanepidzie.
Mimo wielu prób i badań nie znaleziono jeszcze skutecznego lekarstwa na demencję. Jedynym sposobem na spowolnienie rozwoju choroby i złagodzenie jej przebiegu jest odpowiednia opieka sprawowana przez bliską osobę bądź przygotowanego do tego...
Pacjenci coraz więcej dopłacają do wózków inwalidzkich, aparatów słuchowych i protez, bo Ministerstwo Zdrowia od 10 lat nie podwyższa stawek na wyroby refundowane - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli.
Mikrobiota przyzwyczajona do naszej codziennej diety podczas zagranicznych wyjazdów czasem się buntuje. Co zrobić, żeby na wakacjach nie zrobić krzywdy swoim jelitom?
Jelito nie przepuszcza wszystkiego, prowadzi tzw. selektywny transport. Cały ten złożony układ nosi nazwę bariery jelitowej. O jej zdrowie powinniśmy dbać na co dzień. Jak dostarczyć jej dobrych bakterii?
Mocz rzadko kiedy pachnie ładnie, ale zdarza się, że jego zapach jest wyjątkowo odrażający. Fragment książki "Chyba umieram. Panikować czy wyluzować?" Christophera Kelly'ego i Marca Eisenberga.
Bielactwo, czyli białe łaty na skórze, to defekt pigmentacji. Nie można jednoznacznie powiedzieć, skąd się to odbarwienie bierze. Zwykle jest objawem zaburzeń o różnym podłożu, m.in. immunologicznym czy nerwowym.
Popcorn to niskokaloryczna przekąska. Zdrowsza od paluszków czy chipsów. Ale by rzeczywiście miał tak mało kalorii, musi być odpowiednio przyrządzony.
A może by tak wypić herbatkę z patyka? Na taki pomysł wpadła firma Dary Natury.
Mięśnie, które otaczają odcinek szyjny u wielu ludzi przypominają żelazny kołnierz, są tak napięte. To może generować bóle głowy. Pomóc może fizjoterapia.
Ćwiczenia na ból głowy przygotowane i demonstrowane przez fizjoterapeutów z Zakładu Usprawniania Leczniczego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
Cierpliwość, uśmiech, dystans - oto trzy "filary" naszego postępowania wobec chorego. Ten krótki przewodnik pomogli opracować opiekunowie - zarówno rodzinni, jak i profesjonalni - zajmujący się osobami cierpiącymi na chorobę Alzheimera.
O idei hospicjów, potrzebach podopiecznych i roli rodziny rozmawiamy z przedstawicielkami Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.
W naszym klimacie najgroźniejsze są osy, pszczoły, trzmiele i szerszenie. W populacji europejskiej najczęstszą przyczyną anafilaksji są osy.
Zdarza się, że dziecko ma jakieś wyjątkowo kruche naczynie krwionośne w nosie, które regularnie pęka, ale najpierw w takiej sytuacji trzeba wykluczyć inne schorzenia.
Nowoczesna immunoterapia może pomóc osobom uczulonym na niektóre pokarmy, pyłki drzew, traw, roztocze kurzu domowego i jad owadów. Na czym odczulanie polega i kiedy je stosować?
Alergia pokarmowa jest uwarunkowana immunologicznie, co oznacza, że we krwi pojawiają się określone przeciwciała, a pacjent odczuwa specyficzne objawy. Najczęściej są to ciężkie reakcje anafilaktyczne, czyli to, czego się najbardziej boimy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.