Czy wiesz, dlaczego jedzą guano nietoperzy? Podobno potrafią kopać studnie, ale czy to prawda? Sprawdź swoją wiedzę o szympansach!
Na świecie jest ponad 40 ras kotów. Które z nich żyją najdłużej? Sprawdzili to brytyjscy lekarze weterynarii.
Naukowcy, którzy przynoszą nam tę rewelację, porównują orki do sprinterów.
Skamieniałości nietoperzy dostarczają informacji o tym, jak zmieniały się przez wieki dopasowując do świata i jak możemy je chronić. Rzucają światło na to, jak nietoperze osiągnęły zdolność do latania.
Czy kot domowy może zabić krokodyla? Okazuje się, że tak.
W najnowszym wydaniu "Nature Human Behaviour" naukowcy uprawdopodabniają hipotezę wyjaśniającą, jak umiejętność biegania na dalekie dystanse uczyniła z nas tzw. ludzi rozumnych (Homo sapiens).
Jedna czwarta wszystkich gatunków zwierząt w oceanach świata jest zależna od pożywienia i schronienia, które znajdują w rafach. Około ośmiuset pięćdziesięciu milionów ludzi utrzymuje się dzięki rybom żyjącym w rafach koralowych. Niestety, rafy...
Owady jako część naszej diety to nie science fiction. Naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu badają, jak bardzo można ograniczyć zużycie wody w hodowli owadów, żeby jednocześnie ich wartości odżywcze pozostały bez...
Dlaczego raki reagują na leki przeciwstresowe? Bo są świadome.
Konkurs poświęcony śmiesznym zdjęciom zwierząt domowych (Comedy Pet Photo Awards) powstał na fali sukcesu starszego konkursu pokazującego świat dzikich zwierząt (Comedy Wildlife Photography Awards). Organizatorzy poszli za ciosem i dali możliwość...
Przez tydzień nikt się nie próbował dowiedzieć, dlaczego łosie zginęły, ani uprzątnąć ich z leśnej ścieżki. Ale ta historia, mimo wszystko, ma pozytywne zakończenie.
Do końca maja odłowionych, a potem uśpionych zostanie 80 dzików z terenu Gdyni. Według ekspertów takie działania nic nie dają. Niepokoi też język, którym urzędnicy mówią o żywych istotach.
Jeden z rekinów polarnych gdy powstały Stany Zjednoczone, był już starszy niż ktokolwiek w historii ludzkości. Gdy zatonął Titanic, miał 281 lat. I chociaż właśnie stuknęło mu 390 lat, wiele gatunków żyje znacznie dłużej.
Naukowcy ostrzegają przed dramatyczną w skutkach zmianą klimatu oceanu.
Mogłoby się wydawać, że dzięki międzynarodowemu wysiłkowi udało nam się rozwiązać problem dziury ozonowej. W ogromnym stopniu tak, ale nie do końca. Teraz wydaje się szczególnie zagrażać antarktycznej przyrodzie.
1,5 roku więzienia, 10-letni zakaz posiadania zwierząt i 10 tys. zł nawiązki - to kara dla mężczyzny oskarżonego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem.
Taki wniosek naukowcy formułują w najnowszym wydaniu pisma "Nature Communications".
W poniedziałek (6 maja) wieczorem w miejscowości Żarnowica Duża (pow. piotrkowski) wybuchł ogromny pożar. Ogień objął aż 750 metrów kwadratowych, a zginęło ponad 2 tys. zwierząt.
Nie trzeba być geniuszem, by być świadomym. Świadomość przysługuje ludziom, ale mają ją także trzmiele czy węże.
Ludzie zgłaszają się dopiero, gdy pies pod ich nieobecność wyje czy niszczy mieszkanie. Statystykom umykają psy, które podczas nieobecności opiekuna chodzą z kąta w kąt albo leżą i dyszą, nie mogąc zasnąć.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.