Maj to miesiąc, kiedy kończą się wędrówki ptaków, które miały dolecieć do nas z zimowisk. Przylatują jerzyki - choć w tym roku pierwsze osobniki były widziane już w połowie kwietnia, zaganiacze i dziwonie.
Uratowany ze śmietnika kot Rysiek jest tak przywiązany do swojej pani, że odprowadzał ją na peron kolejowy, z którego jeździła do pracy. Jego wierność została dostrzeżona i uhonorowana - kot będzie miał swoją figurkę na stacji PKM Gdańsk Firoga.
Australijczycy oszacowali nie tylko to, ile dzikich zwierząt ginie z powodu wypuszczania mruczków na zewnątrz. Policzyli też, ile można by zaoszczędzić, gdyby tego nie robiono.
Szczecińska policja zatrzymała mężczyznę, który groził kobiecie zaangażowanej w tropienie osoby rozrzucającej truciznę mającą zabić wyprowadzane na spacer psy. Zatrzymany może mieć z tym ścisły związek.
Czy sztuczna inteligencja naprawdę zdała już test na teorię umysłu, a naukowcy dokonali przełomu w poszukiwaniach piguki wiecznej młodości? Oto naukowe odkrycia, które nas zaskoczyły w minionym tygodniu.
Kiedy spojrzeć na mapę, w głowie może się to nie pomieścić, że dzikie zwierzę tak daleko i tak szybko potrafiło się przemieścić.
U czerwończyka nieparka występuje bardzo wyraźny dymorfizm płciowy i stąd właśnie wzięła się jego nazwa gatunkowa - para jest nie do pary
GDT (Niemieckie Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej) wybrało Fotografa Przyrody Roku 2024 GDT w corocznym konkursie członkowskim. Zwycięzcą konkursu został Dieter Damschen z Lüchow-Dannenberg za zdjęcie "Zimowa powódź w lesie łęgowym". Fotografia...
- To świetny sposób popularyzacji nauki - mówi dr Weronika Erdmann z UAM w Poznaniu. Od teraz w polskich lasach żyje Mesobiotus mandalori, którego nazwa nawiązuje do Mandalorian.
Teraz naukowcy chcą swoje odkrycie wykorzystać przeciwko tym owadom.
Inne zwierzęta nie ograniczają się do pięciu naszych zmysłów. Na szczęście!
Z Azji - jak wiadomo od jakiegoś czasu - ale skąd dokładnie? I dlaczego zasiedliły Europę oraz resztę świata?
W łowach na finwale ma pomóc Kangei Maru - nowy statek-przetwórnia, którego budowa pochłonęła blisko 50 mln dol.
Z wielu punktów programu Lewicy na eurowybory to PIESEL robi największą karierę medialną i jest obiektem żartów. Tymczasem Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, w której nie ma obowiązku czipowania psów. PIESEL ma to zmienić, choć...
Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" oglądają setki, a bywa, że tysiące zdjęć z kraju i ze świata. Tylko niewielki ułamek z nich ilustruje potem wydarzenia opisywane przez naszych dziennikarzy. Wiele wspaniałych fotografii nie ma szansy...
Takie interwencje nie zdarzają się codziennie. Dzielnicowi z komisariatu w Olsztynku ujęli konia, który uciekł właścicielowi.
Mijający tydzień obfitował w odkrycia naukowe przypominające o tym, że jesteśmy zwierzętami.
Na szczęście nie jest agresywny i może boleśnie ukłuć tylko wtedy, gdy poczuje się zagrożony.
Od 2020 roku mieliśmy już blisko 700 tego rodzaju incydentów. I nadal nie wiemy, skąd się bierze takie zachowanie orek.
Po negocjacjach w Tatrzańskim Parku Narodowym z udziałem minister Pauliny Hennig-Kloski ustalono m.in. wprowadzenie 16-osobowego busa elektrycznego dla osób niepełnosprawnych, zmniejszenie limitu korzystających z usług fiakrów czy wprowadzenie...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.