Wiele osób obawia się komara tygrysiego. Media straszą, że jest coraz bliżej naszych granic i w każdej chwili może się pojawić w Polsce. Na razie nie stwierdzono jego obecności, ale pojawił się u nas jego krewniak, który też potrafi przenosić groźne...
Ptasiarskie lato rozpędza się rzadkościami od morza po góry. Między innymi w końcu udało się zaobserwować w Polsce żywego fulmara.
- Trafiłyśmy dzisiaj do psiego piekła - alarmują wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Opola. - Zacofanie, średniowieczne poglądy i kategoryczny brak przyzwolenia na eutanazję doprowadziły do tego, że pies zgnił żywcem.
Czy piękno może być niepozorne? Moim zdaniem tak. Wystarczy popatrzeć na trzeplę zieloną, którą natura obdarzyła pięknym, zielono-żółtym wzorem.
Mimo że żyrafy to największy z lądowych ssaków żyjących w czasach historycznych, to wciąż zaskakują naukowców. Tym razem eksperci pochylili się nad ewolucyjną przyczyną ich wyjątkowo długich szyj.
Rozpoczyna się wiosenne badanie koni, pracujących na drodze do Morskiego Oka. Przez trzy dni przebadanych zostanie 300 zwierząt, które przewożą turystów. Od wyników tych badań zależy, czy poszczególne konie będą mogły pracować podczas nadchodzących...
Populacja morświnów kalifornijskich jest krytycznie zagrożona. Ich liczbę można policzyć na palcach obu rąk. Ale badacze radzą, by tych rąk nie załamywać. Vaquita wciąż mają szansę na przetrwanie.
Bez butów, przez wodę, dostaliśmy się na wyspę na Wiśle, na której naukowcy rozbili obóz. Pilnują tu piskląt niezwykle rzadkich ptaków. A my nagrywamy kolejny odcinek redakcyjnego podcastu "Warszawa nadaje".
Tatrzański Park Narodowy po polskiej stronie i Słowacki Tatrzański Park Narodowy po raz 75. policzyli kozice, zamieszkujące Tatry. Z wyliczeń wynika, że pogłowie kozic zmniejszyło się w porównaniu z ubiegłym rokiem.
58-letni mężczyzna sądził zapewne, że pozostanie bezkarny. Został zatrzymany przez policję prawie pół roku po popełnieniu przestępstwa.
Wrocławska Ekostraż odebrała królika z przedszkola, tłumacząc, że zwierzę "trzymane jak wazonik" było w fatalnym stanie. Dyrekcja placówki zaprzecza i oskarża wolontariuszy o bezprawne uprowadzenie pupila. Sprawę zgłosiła na policję.
Ptaki szybujące mają w piersi coś, co ułatwia im unoszenie się w przestworzach.
Unikalny cmentarz domowych zwierząt, którymi otaczali się rzymscy legioniści stacjonujący w Berenike na przełomie I/II w., zbadał Międzynarodowy zespół naukowców kierowany przez polską archeolożkę prof. Martę Osypińską.
W Kazachstanie konno jeżdżono 2 tys. lat wcześniej niż w Europie. Dwa stulecia temu dzikie kazachskie konie wyginęły. Teraz kraj ten chce odbudować wolnożyjącą populację koni Przewalskiego.
Na razie tę umiejętność zauważono tylko u żyjących na sawannie słoni afrykańskich.
W Dąbrowie Górniczej, nieopodal Pustyni Błędowskiej, działa Wiejska Zagroda. Zaczęło się niepozornie, od jednego kucyka, a teraz to już całe gospodarstwo. Każdy może tam nakarmić krowę, czy zobaczyć kurę wysiadującą pisklęta.
Maksymalnie dwa koty i pies, ale tylko określonej rasy. Miłośnicy zwierząt w Singapurze czekali na tę wiadomość.
Zwierzęta desperacko szukały wody. Naturalne jej źródła w okolicy po prostu wyschły.
Niektóre chrząszcze potrafią dać się nieźle we znaki. Wśród nich ogrodnica niszczylistka, której polska nazwa jest wyjątkowo trafna.
Rudość głowy trznadla podbiła emocje na spotkaniu z tym gatunkiem na Półwyspie Helskim.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.