O pozornych korzyściach z szybkiej poprawy nastroju i opanowania lęku, o tym, dlaczego xanax - lek przeciwlękowy - stał się ikoną popkultury oraz pułapce stosowania benzodiazepin rozmawiamy z prof. Dominiką Dudek.
Potrzebujemy co najmniej pięciu godzin aktywności fizycznej tygodniowo, aby zapobiec niektórym nowotworom - wynika z raportu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego.
Nauczyciel medytacji, twórca aplikacji INTU, w swojej nowej książce pisze m.in. o technikach, które pozwalają panować nad własnymi myślami, przekonaniami, a w rezultacie - świadomością.
"Uspokój się!", "Skup się, gdy do ciebie mówię", "Czy możesz przez chwilę usiedzieć w miejscu?" - powtarzają w kółko bezradni rodzice. Dlaczego dzieci są rozkojarzone i mają problemy koncentracją?
Nieodzownym elementem leczenia trudno gojącej się rany jest prawidłowa dieta - mówi Beata Góralska*, ekspertka kampanii edukacyjnej "Żywienie medyczne - Twoje posiłki w walce z chorobą".
Cholesterol jest lipidem należącym do steroidów. Nie zawsze nam szkodzi. Co więcej, bez niego nie moglibyśmy żyć.
Napoje "bez cukru" obiecują słodki smak i zero kalorii, ale mogą sprawiać, że w ciągu dnia zjemy przez nie więcej - wynika z nowych badań.
Opinia, że za kondycję oczu odpowiadają tylko wiek i geny, jest błędna. Wzrok nie lubi siedzenia w zamkniętych pomieszczeniach oraz długich godzin spędzanych przed ekranem. To dlatego z powodu pandemii przybyło osób potrzebujących okularów.
Pacjentki z rakiem piersi, które w czasie chemioterapii pozostawały aktywne fizycznie, miały mniej problemów z pamięcią i myśleniem.
Mleko kobiet z tradycyjnych społeczności rolniczych lepiej chroni dzieci przed alergiami. W praktyce czysto i nowocześnie nie zawsze oznacza zdrowo.
Smartwatch pokazuje, że moje tętno podczas snu jest znacznie szybsze w nocy, jeśli wcześniej wypiłem kilka kieliszków wina. Zwykle wynosi około 60 uderzeń na minutę, ale po alkoholu rośnie do 80-100. Czy to normalne?
Aplikacja "Moja ciąża co tydzień - Momly" umożliwia monitorowanie rozwoju płodu.
Po depilacji woskiem nie należy korzystać z niektórych zabiegów - radzi Karolina Tworzewska, właścicielka salonów depilacji Waxroom w Warszawie
Migrena to choroba neurologiczna, która może nas wyłączyć z życia nawet na kilkadziesiąt godzin. Jakie są jej przyczyny?
Astma to chorobą, która odpowiednio leczona sprawi, że chora na nią osoba może cieszyć się dobrym życiem: być sportowcem, zawodowym żołnierzem, piosenkarzem... Niestety w Polsce 80 proc. pacjentów nie leczy jej odpowiednio, nie interesują się swoją...
Świszczący oddech, kaszel, duszności i brak sił - takie sygnały wysyła organizm, gdy nasze płuca nie dają sobie rady. Jednym z największych zagrożeń, które może prowadzić do przewlekłych chorób układu oddechowego, jest... powietrze. Jak sobie pomóc?
W Polsce co roku wciąż chorują nie tylko dzieci, ale i też dorośli. Przed tą groźną chorobą może nas ochronić szczepionka na krztusiec i nawet dorośli mogą się nią zaszczepić.
W ciągu ostatnich 40 latach częstość występowania otyłości w wielu krajach się podwoiła. Jednocześnie coraz więcej ludzi podejmuje próbę odchudzenia.
Nie jest istotne, jak doszło do złamania - czy to był lekki czy ciężki uraz. Każde złamanie powinno być wskazaniem do zbadania gęstości kości.
Badania tegorocznych noblistów dają wskazówki, jak można zmniejszyć przewlekły lub ostry ból związany z wieloma chorobami i urazami.
Najpierw jest przymus, pojawia się brak kontroli nad spożywaniem substancji czy wydawanymi pieniędzmi. Potem trzeba próbować więcej i więcej, a gdy używki zabraknie, zaczyna się dramat.
Szampon i żel do mycia dla dzieci 2w1 4organic Kajko i Kokosz Leśne poziomki zawiera 99 proc. składników pochodzenia naturalnego.
Nic tak nie rozgrzewa w deszczowy dzień jak gorąca zupa czy herbata. Mimo to lepiej nauczyć się czekać, aż jedzenie nieco ostygnie.
Ciemne gazowane napoje pite regularnie szybko odbiją się na estetyce naszego uśmiechu - mówi lek. stom. Monika Stachowicz*
Menopauza to tylko moment w życiu kobiety. O wiele ważniejsze jest to, co się dzieje przedtem i potem. Jak się przygotować do tej zmiany?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.