W sali sekcyjnej unosi się zapach substancji, które neutralizują woń ciał. Są cytrynowe, leśne. Mój ulubiony to guma balonowa. Jest jednak drogi i rzadko używany - mówi czołowy brytyjski lekarz medycyny sądowej, dr. Richard Shepherd
Wiceminister Marcin Czech wpisał na listę refundacyjną nowy lek na zapalenie stawów z ceną wyższą od wszystkich innych i na preferencyjnych warunkach. Decyzję krytykują reumatolodzy.
Nowotwory neuroendokrynne znajdowane są przypadkiem, gdy podejrzewana jest inna dolegliwość. Mało kto - dopóki nie zachoruje - o nich słyszał, choć są częstsze niż rak trzustki czy rak żołądka. Rozmowa z prof. Beatą Kos-Kudłą, endokrynologiem
Zajęcia sportowe dla wielbicieli nart i snowboardu to od kilku lat silny trend w fitness clubach. Mocne wrażenia zapewnia freestyle na trampolinach
Wyobrażenia pacjentów i lekarzy o wzajemnych relacjach się rozjeżdżają. Lekarze oczekują od nas, że bardziej zainteresujemy się naszym zdrowiem i leczeniem. My wolimy, by to oni wzięli na siebie całą odpowiedzialność.
W wielu miejscowościach brakuje lekarzy rodzinnych. Jest więc pomysł, by skrócić im czas pracy. Jeśli zmiana weszłaby w życie, mocno uderzyłaby w pacjentów.
Czy przyswajalność leków u kobiet i mężczyzn się różni?
Jak popijanie posiłków wpływa na trawienie
Jesienią dynia to stała bywalczyni mojej kuchni - nie tylko dlatego, że ładnie prezentuje się na kuchennym blacie, ale też dlatego, że to piękne warzywo można wykorzystać do wszystkiego
Doradczyni ds. żywienia radzi jak samodzielnie zbierać i uprawiać rośliny działające prozdrowotnie
Godzina przed telewizorem skraca nam życie o 22 minuty, a jeden papieros o 11. Można by zatem powiedzieć, że siedzący tryb życia jest jeszcze gorszy niż papierosy!
Naukowcy zmierzyli, które produkty najlepiej gaszą stany zapalne w organizmie.
Narodowy Fundusz Zdrowia oszacował przyszłoroczne koszty podwyżek przyznanych lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom. Wychodzi ponad 6,4 mld zł. Tymczasem budżet NFZ na leczenie zwiększy się o niecałe 4 mld zł.
Jest zgoda na sprowadzanie do polskich aptek medycznej marihuany.
Raka piersi kobiety najczęściej wykrywają sobie same. Lekarze zachęcają też, by przynajmniej raz na jakiś czas popatrzeć na swój stolec.
Raka piersi, płuc, jelita grubego, prostaty, szyjki macicy i szpiczaka można wykryć, zanim choroba da objawy. Jakie badania warto wykonać?
Gdy chorują twoje stawy, pomóc może dieta. Oto przykładowy jadłospis do stosowania w stanach zapalnych.
Dlaczego niektórzy po sześciu godzinach snu są wypoczęci, a inni potrzebują dziewięciu, by normalnie funkcjonować? Czy zwiększona senność to sygnał zimowej depresji?
Leczę osoby, które używają głosu zawodowo. Kiedyś była to grupa mocno określona: nauczyciele, wokaliści, prezenterzy, aktorzy, księża, politycy. Dziś pomocy szukają również menedżerowie, bo głos jest ważnym elementem skutecznych negocjacji. Wiedzy o...
28 proc. osób ze zdiagnozowanym zespołem jelita nadwrażliwego odczuwa dolegliwości już po 15 minutach od zakończenia posiłku, a u ponad 93 proc. osób zaostrzone symptomy utrzymują się nadal jeszcze po trzech godzinach od jedzenia.
Katar czy zapalenie zatok? Coraz więcej osób dookoła chodzi z zapchanym nosem. Ot, zwykłe przeziębienie. Jeśli jednak czujesz, że gęsta wydzielina z nosa spływa ci na tylną ścianę gardła, powodując ucisk lub ból w obrębie twarzy, to warto wybrać się...
Coraz więcej badań potwierdza, że to bakterie mogą odgrywać kluczową rolę w prawidłowym bądź nieprawidłowym działaniu zatok. Rozmowa z dr Agnieszką Dmowską-Koroblewską, otolaryngologiem z Centrum Medycznego MML.
Rządowa strategia zakłada m.in. wzmocnienie roli szczepień ochronnych. Ale parlament już podłożył bombę pod tym pomysłem, kierując do prac w komisji projekt ustawy o zniesieniu obowiązku szczepień.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.