Polowanie jest banalnie proste. W strumieniu lecących nietoperzy kotom łatwo złapać ciężarne samice i młode osobniki.
Mrówki to wojownicy, którzy nie tolerują w swoim otoczeniu żadnych intruzów. Istnieją jednak owady, które nie tylko się ich nie boją, ale potrafią je też skłonić do współpracy.
To, co wygląda na atak, niekoniecznie musi nim być. Być może to oznaki... sympatii.
I jest... całkowicie niegroźny wbrew alarmującym doniesieniom niektórych mediów. Pająkowi Nosferatu sprzyja globalne ocieplenie.
Szczury, myszy, świnki morskie i króliki - wszystkie zwierzęta laboratoryjne po zakończonych doświadczeniach zostają uśmiercane. W Polsce istnieje jednak fundacja ratująca "labiki". O adopcji zwierząt laboratoryjnych opowiedziała nam Zofia Pawelska...
Pierwszy raz zaobserwowaliśmy coś takiego u naczelnych innych niż ludzie - mówią badacze.
Pandemia ptasiej grypy zagraża antarktycznym gatunkom, które już są zagrożone wymarciem.
Od listopada ubiegłego roku numer alarmowy dla zwierząt przyjął ponad 6,5 tys. zgłoszeń, choć działał dopiero w pięciu województwach. Od kilku dni aplikacja Animal Helper dostępna jest w kolejnych trzech. I już spłynęło stamtąd blisko 70 zawiadomień.
Instagram i Tik-tok przepełnione są filmikami z psami, które porozumiewają się z opiekunami za pomocą mat i przycisków dźwiękowych. Teraz naukowcy postanowili sprawdzić, czy rzeczywiście psy mogą się w ten sposób z nami komunikować.
- U nas pies ma się czuć swobodnie, może biegać po lokalu i bawić się z innymi psami - mówi Martyna, współwłaścicielka pierwszej we Wrocławiu psiej kawiarni. W CakeDogs znajdziemy m.in. jedzenie i zabawki dla psów, a także kawę, lemoniadę i ciasta...
Osa rudawa (Vespula rufa) w ogóle nie jest agresywna i woli się trzymać z dala od ludzi.
Afrykańskie dziergacze wiedzę architektoniczną o budowie gniazd przekazują sobie przez memy, a nie przez geny.
Podleciał do mnie młody, ale wyrośnięty pies rasy wyżeł i dziabnął mnie w rękę. Właściciel jedynie go przywołał, ale nie udzielił mi jakiejkolwiek pomocy. Po ręce ciekła mi krew - relacjonuje pan Andrzej, emerytowany inżynier z Saskiej Kępy.
Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" oglądają setki, a bywa, że tysiące zdjęć z kraju i ze świata. Tylko niewielki ułamek z nich ilustruje potem wydarzenia opisywane przez naszych dziennikarzy. Wiele wspaniałych fotografii nie ma szansy...
Trzmielówka wielka nie jest tak duża, jak "prawdziwy" szerszeń, ale wystarczająco, by wprowadzić inne owady w błąd.
Jadowity mangrowiec brunatny poluje na pisklaki większe niż jest w stanie połknąć. Inwazyjny gatunek sieje spustoszenie na amerykańskiej wyspie.
Rolnicy domagają się odstrzału, powiatowy lekarz weterynarii wysyła do urzędników ponaglenia, ale w Poznaniu nikt nie chce strzelać do dzików. W stolicy Wielkopolski rozwija się ASF.
Zabicie wędrującego po kraju bizona było koniecznością i bardzo dobrze, że zwierzę w końcu zostało zastrzelone. Bizonów ani na wolności, ani w prywatnych hodowlach nie powinno być w Polsce. Stanowią zbyt wielkie zagrożenie dla cudem uratowanego...
Rozsypana trutka na szczury na kortach Warszawianki zagraża ptakom i ludziom - alarmują aktywiści. Laboratorium podaje, że rzeczywiście trutkę wykryto u trzech padłych w stolicy ptaków.
Inwazyjne gatunki zwierząt są uśmiercane w dramatycznych okolicznościach, przez skręcenie karku, dekapitację, bo żal dla nich kulki. Przeżywają stres, ból i cierpienie. Te zwierzaki na to nie zasłużyły - podkreśla Ewa Zgrabczyńska, która walczy o...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.