Przełom lata i jesieni to czas, gdy w lasach i nad wodami lata coraz mniej ważek. Mimo to wciąż można się wtedy natknąć na kilka ciekawych gatunków. Jednym z nich jest szablak czarny (Sympetrum danae), znany też jako szablak szkocki.
Zamach na psią naturę czy medycznie uzasadniona troska? Ostatecznie wszyscy kupimy psom buty, tylko z różnych powodów
Franek to sokół celebryta, którego wkład w popularyzację gatunku trudno przecenić. Miał grono wiernych fanek i fanów, którzy już piszą o nim wiersze. Został znaleziony z przetrąconym karkiem.
Na Polu Mokotowskim, niemal w centrum Warszawy, zaobserwowano aleksandrettę obrożną. Dziko żyjąca papuga w naszym kraju ornitologów już nie dziwi. Mamy mapę miejsc, w których je widywano.
Oreo szuka nowego domu. Właściciel zostawił go na łańcuchu, na działkach, które zalała woda z Iłownicy. Z działek uratowano także koguta, kury i jeża.
Nie ma już na co czekać. Cenę tę barbarzyńskiej rozrywki płacą zwierzęta i przyroda.
Owczarek niemiecki najpierw rozpaczliwie oczekiwał na ratunek na moście w Głuchołazach, a później został porwany przez nurt rzeki. Wyłowili go mieszkańcy.
W powodzi zwierzęta mają szansę przetrwać tylko, kiedy wokół są empatyczni ludzie. Psa z Głuchołaz udało się uratować, ale wiele czworonogów nie będzie miało tyle szczęścia
Warszawskie ZOO cieszy się z narodzin z nowego przedstawiciela gatunku żyrafy rothschilda. Młody samiec to przyrodni brat Pietruszki, która urodziła się ponad miesiąc wcześniej i trzeba ją karmić butelką.
Okaz z Jeziora Dadaj to zdecydowanie najlepiej zachowany kręg morskiego gada z północnej Polski i zdeponowany w polskiej kolekcji - twierdzi przedstawiciel PAN.
Czy delfiny mają łechtaczki? Jak radzą sobie z problemami skórnymi? Sprawdź się w naszym quizie!
Przynajmniej do końca tego roku, bo "sytuacja finansowa naszego koła uległa poprawie". Po tekście "Wyborczej" zawiadomienia do organów ścigania w sprawie włoskich polowań na ptaki złożyli Zieloni i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.
- To jest plan jeszcze bardziej ekstremalny i niebezpieczny niż program walki z ASF realizowany w ubiegłych latach przez rządy PiS - komentuje prof. Sabina Pierużek-Nowak, wiceprzewodnicząca Państwowej Rady Ochrony Przyrody.
Niegdyś czołowa hodowla hucułów chyli się ku upadkowi. Z 28 koni 15 jest skrajnie wychudzonych, a pozostałe weterynarz uznał za niedożywione. W ostatnich tygodniach kilka sztuk padło. - Właścicielka karmiła tylko te, które uznała za przydatne do...
Piotr: - Myślę, że tak się czują ludzie przed egzekucją: jeszcze trzy godziny życia, jeszcze dwie, jedna. Tyle że to nie ty umierasz.
Nie jest to zwykła sztuczka magiczna dla zabawy. Bezinwazyjne zaglądanie do żywych tkanek było marzeniem wielu naukowców i lekarzy.
Powrót na Ziemię feralnego Starlinka, wołające się po imieniu małpy i pierwsze odkryte obserwatorium astronomiczne w Egipcie. Oto czym "karmiła" nas nauka w minionym tygodniu
Kolumbijski sąd chce przymusić resort środowiska do rozwiązania problemu niechcianego "dziedzictwa" po narkotykowym bossie. Ale nie wszyscy chcą śmierci zwierząt.
- Pracuję tu od 12 lat i takiej sarny na naszym terenie nie pamiętam - mówi leśniczy z Kochanowic w powiecie lublinieckim.
Uzasadniona krytyka czy fala hejtu? Sytuacja w Schronisku dla Zwierząt w Łodzi znów wzbudza skrajne emocje. Czy w tym konflikcie chodzi o dobro zwierząt?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.