Jest to dziś bardziej niż prawdopodobne. Politycy zbijają kapitał polityczny, hodowcy zwierząt gospodarskich się cieszą, myśliwi zacierają ręce. Tylko eksperci od ochrony przyrody łapią się za głowę.
Niestety w osiągnięciu tak szacownego wieku wielorybom przeszkadzają ludzie.
Z każdym naszym bykiem do rzeźni jedzie ktoś, kogo on zna, kto mu dawał siano, wypuszczał na pastwisko.
Żyrafy preferują płaskie tereny. Nie przemierzają natomiast zboczy o nachyleniu większym niż 20 stopni, co poważnie ogranicza obszary w chronionych rezerwatach i poza nimi, do których mają dostęp.
Po zakończeniu walki, pokonany chrząszcz ucieka, natomiast zwycięzca może wrócić do samicy. pod warunkiem, że ona również nie zwiała.
Ich apel dotyczy, rzecz jasna, nie osób, ale osobników innych zwierząt.
W ubiegłym roku po akcji "Mrozy", organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, do schroniska wróciło zaledwie 20 ze 122 psów. Swojego pupila zaadoptowała na stałe m.in. krakowska Straż Miejska. W tym roku akcja się nie...
Wiceprezydent Krakowa Stanisław Kracik uzasadnia zakaz nie tylko obawą przed załatwianiem się psów między nagrobkami, ale też tym, co mogłyby zrobić, mając "ułatwiony dostęp do wnętrza grobu". Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat zakazu w...
Czy żółw przejechany kosiarką lub pogryziony przez psa czuje ból? Przecież się rusza, nie wyje, nie piszczy
Okrążyć cały świat, opłynąć! Kogo wyobraźnia tak daleko nigdy nie poniosła, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Parazytoidy to niezwykła grupa organizmów, które często można spotkać w świecie owadów. Podobnie jak wiele pasożytów, żyją w ciałach swoich gospodarzy. Parazytoidy różnią się jednak od pasożytów tym, że pod koniec rozwoju zwykle uśmiercają swojego...
Wykładowczyni Uniwersytetu Rolniczego, która podczas ćwiczeń ze studentami zabiła karpia nożem bez ogłuszenia ryby, nie poniosła konsekwencji i wróciła do zajęć. Uczelnia tłumaczy to "brakiem odpowiednich przepisów nakazujących wcześniejsze...
Wzór łusek skóry krokodyli nie jest zapisany w genach. Powstaje wskutek zwykłego mechanicznego fałdowania w czasie wzrostu zwierzęcia - dowodzą w "Nature" naukowcy z Genewy.
Najwyższa Izba Kontroli przebadała finanse gmin i zajrzała do schronisk. Stwierdziła: system wymaga nie tyle korekty, co stworzenia go od nowa. Gminy wydają coraz więcej na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami, a tylko ich przybywa.
Prokuratura jeszcze raz przyjrzy się sprawie śmierci psa po jego skoku z kolejki na Szymoszkowej. Po skardze organizacji prozwierzęcej sprawdzi, czy jednak nie doszło do znęcania się nad czworonogiem.
Najnowsze badania wskazują, że psy mogły pojawić się w Ameryce Północnej wcześniej, niż sądziliśmy.
Sąd Rejonowy w Warszawie skazał lekarkę, która kochała koty. Tak bardzo, że zamieniła mieszkanie na Mokotowie w przytulisko, które nie dawało żyć sąsiadom. Syndrom Noego to zaburzenie, które zdarza się także w Polsce.
Donald Trump zdaje się nie lubić zwierząt domowych. Jako jeden z nielicznych prezydentów nie zdecydował się na obecność psa w Białym Domu.
Mrowiszczak mrówkomirek jest z całą pewnością jednym z najciekawszych owadów, jakie spotkałem.
Publikacja w najnowszym "Science" wypełnia luki w wiedzy na temat genomu myszy - ważnego zwierzęcia laboratoryjnego, w którym przeglądamy się jak w lustrze.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.