Piłki antystresowe z Tchibo pomagają sobie radzić w chwilach napięcia.
Ze wszystkich badań socjologicznych jasno wynika, że to kobiety są w Polsce strażniczkami zdrowia w rodzinie. Niestety, często przedkładają potrzeby innych nad własne.
Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić kary dla pacjentów, którzy bez uprzedzenia nie zgłaszają się na badanie albo umówioną wizytę u specjalisty.
Przed wirusem odpowiedzialnym za 95 proc. zachorowań na raka szyjki macicy można się chronić szczepionką.
Obrzęk pod oczami zazwyczaj traktujemy jako defekt kosmetyczny. Jeśli jednak wyraźna opuchlizna pojawia się codziennie lub utrzymuje przez dłuższy czas, konieczna jest wizyta u lekarza.
W 2020 roku dbaj o zdrowie z kalendarzem Ewa Chodakowskiej.
Terapia lekiem roślinnym w nadciśnieniu tętniczym towarzyszy człowiekowi od zawsze. Pomimo postępu medycyny lekarze medycyny naturalnej oraz fitoterapeuci nadal polecają zioła z dobrym skutkiem, niezależnie od leczenia konwencjonalnego.
Nie ma ostatnio dnia, w którym prezes NFZ Adam Niedzielski nie napisałby na Twitterze czegoś pochlebnego o nowym podatku od słodzonych napojów. - Powinniśmy wykorzystywać sprawdzone instrumenty, a "podatek cukrowy" do takich należy - stwierdził...
- 70 gr podwyżki nic nie zmieni, ale gdyby litr słodkiego sztucznego napoju podrożał o 10 zł, ludzie na pewno przestaliby go kupować - mówi prof. Leszek Czupryniak, diabetolog
Podatek od słodzonych napojów ma ograniczyć ich spożycie oraz zmniejszyć ryzyko nadwagi i otyłości u dzieci. Ale rządowi przy wprowadzaniu go przyświecają przede wszystkim inne intencje
Osoby z gorączką, kaszlem i dusznościami, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub miały kontakt z kimś, kto tam był, powinny zgłosić się na najbliższy oddział chorób zakaźnych - apeluje Ministerstwo Zdrowia.
Główny Inspektor Sanitarny chce, by szpitale zgłaszały do sanepidu przypadki powikłań po używaniu e-papierosów. W istocie chodzi jednak nie o same e-papierosy, ale o toksyczne substancje, które dodaje się do nich na własną rękę.
Kobieta po menopauzie, bardzo często z niedowagą, o jasnej karnacji - tak wygląda najczęściej ofiara osteoporozy. Ale chorują też mężczyźni.
Zimą potrzebujemy jedzenia, które dodaje energii, a nie dodatkowych kilogramów. Co jeść i pić, żeby nie było nam zimno? Rozmowa z dr Hanną Stolińską, dietetykiem klinicznym
Procesy fizjologiczne prowadzące do chorób serca u kobiet rozpoczynają się wcześniej niż u mężczyzn - wynika z badań amerykańskich kardiologów. Dostrzeżenie tych różnic to rewolucyjna zmiana w medycynie.
Sepsa to gwałtowna reakcja organizmu na zakażenie krwi bakteriami, grzybami czy wirusami. Prowadzi do zaburzeń w pracy narządów i w konsekwencji do ich uszkodzenia.
Osoby z zespołem Raynauda szybko marzną, gdy wychodzą na mróz.
Nawet niezbyt długie zmiany klimatu i trybu życia mogą zdziałać cuda. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie się wybrać, by wspomóc swoje zdrowie.
Przez zmiany na liście refundacyjnej pacjenci z obniżoną odpornością zagrożeni wirusem zapalenia wątroby typu B zostali bez leku.
W napiętej atmosferze przebiegło piątkowe spotkanie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z przedstawicielami porozumienia rezydentów. Głównym tematem były pieniądze na zdrowie. Lekarze domagali się szybszego wzrostu, ale zdaniem ministra już teraz...
Mikroorganizmy najłatwiej przedostają się do błon śluzowych gardła i nosa, gdy jesteśmy osłabieni. Jak poradzić sobie wtedy z narastającym bólem?
Aby jak najrzadziej cierpieć z powodu infekcji dróg oddechowych, warto zadbać również o swoje mieszkanie.
Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie osobno opłacanej przez NFZ porady pielęgniarskiej. Co ta nowość oznacza dla pacjentów i samych pielęgniarek? Rozmowa z Joanną Jaromin, pielęgniarką
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.