- Kluczowy dla Europy będzie rozwój wypadków w najbliższych tygodniach. Problem w tym, że Włochy to nie Chiny. Wuhan można zamknąć, Mediolanu chyba jednak nie - mówi prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.
Nowoczesne terapie mogą wydłużyć życie chorych na nowotwory przewodu pokarmowego. Czy będą dostępne także w Polsce?
Urządzenia emitujące biały szum izolują nas od niechcianych dźwięków z otoczenia. Ułatwiają zasypianie, ale czy są bezpieczne dla naszego słuchu i mózgu?
Regularne ćwiczenia poprawiają kondycję. Trzeba jednak uważać, żeby nie doprowadzić do wycieńczenia organizm.
Ciąża często zdarza się spontanicznie, ale jeśli mamy możliwość ją zaplanować, to warto zadbać wcześniej o swoje zdrowie i codzienne nawyki.
Akcja #PomacajSie ma pomagać we wczesnym wykrywaniu raka.
- Ministerstwo nie wprowadza rejestrów, które pokazywałyby, gdzie skutecznie leczy się raka. Chorzy są jak dzieci we mgle - mówi Agata Polińska - wiceprezes Fundacji Onkologicznej "Alivia"
Wskaźnik zachorowalności na nowotwory jest w Polsce niższy niż w najbardziej rozwiniętych krajach świata, wskaźnik umieralności - dużo wyższy. To pokazuje najlepiej, w jakim stanie jest polska onkologia.
Według Ministerstwa Zdrowia nie trzeba wybierać między dotacją na onkologię a TVP. To "fałszywa alternatywa", bo w leczeniu raka jeszcze nigdy nie było tak dobrze.
Ministerstwo Zdrowia znosi od 1 marca limity na pierwszorazowe wizyty u kardiologa, endokrynologa, ortopedy i neurologa. Ale eksperci wątpią, że zmniejszą się dzięki temu kolejki.
Wiara w moc tajemniczych specyfików czy suplementów diety jest w większości przypadków tylko pobożnym życzeniem, ale są pewne produkty, które sprzyjają dobrej potencji. Co jeść - nie tylko w Walentynki, żeby poprawić sprawność seksualną
Ból w klatce piersiowej, szczególnie po lewej stronie, kojarzy nam się z chorobami serca. Ale objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u kardiologa, mogą być też inne.
Kimczi robi się niemal w każdym koreańskim domu i każda rodzina ma swój własny przepis przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czy warto je jeść? Rozmowa z dr Hanną Stolińską, dietetyczką kliniczną.
Czerwony guzek na powiece może uprzykrzyć życie. Przy każdym mrugnięciu okiem daje o sobie znać. Złota obrączka, jajko - co najlepiej działa na jęczmień? Odpowiada okulistka dr n. med. Karolina Dulczewska-Cichecka
Nasze zęby są ewolucyjnie zaprogramowane, aby gryźć, miażdżyć, żuć i rozrywać pokarm
Czerwone dłonie to nie zawsze skutek odmrożenia
Zespół złamanego serca powstaje w wyniku silnego stresu emocjonalnego lub fizycznego.
"Spod kozetki" Gary Small, Gigi Vorgan obala mity związane z psychiatrią
Regularne czytanie opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera. Ludzie, którzy często oddają się lekturze, są ponaddwukrotnie mniej narażeni na rozwój chorób otępiennych.
Liczba nowych zachorowań na raka piersi niestety będzie rosnąć. Na szczęście współczesna medycyna coraz lepiej potrafi sobie z nim radzić.
Przy operacji raka piersi ogromne znaczenie ma doświadczenie chirurgów i współpracujących z nimi osób - patologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów. Jak wybrać właściwy szpital.
Wprowadzenie pakietu onkologicznego i zielonej karty (czyli karty diagnostyki i leczenia onkologicznego DiLO) miało sprawić, że pacjenci z podejrzeniem nowotworu będą krócej czekali na rozpoczęcie leczenia. Początkowo nie dłużej niż osiem, a obecnie...
Gra wstępna potrzebna jest nie tylko po to, by kobiecie było przyjemniej podczas seksu, ale także dla jej zdrowia. Rozmowa z dr Beatą Wróbel, seksuolożką i ginekolożką
Osoby mające biegunki często specjalnie rezygnują z jedzenia, jeśli planują wyjście z domu
Człowiek traci codziennie zaledwie 0,1 proc. wszystkich włosów, które ma na głowie, czyli od 100 do 150 włosów - to norma. Utrata większej ilości włosów podczas jednego mycia lub szczotkowania nie jest już jednak normalna.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.