Właściwe odżywianie wspomaga terapię i pomaga odzyskać siły po zakończeniu leczenia
Lecząc się, miałam zadania i cel, krok po kroku wyznaczoną ścieżkę działania. Po zakończeniu terapii poczułam się zagubiona
Woda to życie i nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady. Potrzebujemy 8-10 szklanek wody na dobę w trakcie chemioterapii, aby poczuć się lepiej i szybciej wydalić metabolity leków
Przychodzi moment, kiedy pacjent słyszy, że jest już zdrowy. Pojawia się ulga, ale potem kryzys. Nieraz cięższy niż tuż po diagnozie. Czy mogę zaufać swojemu ciału? Dlaczego nadal się boję? Co ze mną jest nie tak? Rozmowa z Adrianną Sobol*,...
W Polsce żyje nawet milion kobiet z mutacjami genowymi drastycznie zwiększającymi ryzyko zachorowania na raka piersi. Ministerstwo Zdrowia w końcu zgodziło się na refundację prewencyjnego usunięcia piersi, które może uchronić je przez zachorowaniem.
Jednym chorym na raka udaje się brać tylko krótkie zwolnienia i nie rezygnować na dłuższy czas z pracy. Innych choroba zmusza do długiej przerwy i mocno wpływa na ich domowy budżet. Wówczas można dostać zasiłek
Aktywność fizyczna jest w stanie nawet o 50 proc. zmnieszyć ryzyko, że rak wróci. Jest pierwszą interwencją w styl życia, która skutecznie pociąga za sobą kolejne. Jak ćwiczyć?
Dzięki zielonej karcie chory na raka szybciej przechodzi badania diagnostyczne. Dzięki organizacjom pomagającym pacjentom może uzyskać wsparcie psychologiczne i finansowe.
O skutecznym zapobieganiu odleżynom oraz o profesjonalnym ich leczeniu opowiada nam Rafał Krutul, pasjonat rehabilitacji i profilaktyki przeciwodleżynowej.
Czynnikiem wyzwalającym migrenę może być dieta. Niektóre produkty powodują u migreników negatywne reakcje organizmu. Możliwe, że biorą w tym udział m.in. mechanizmy nietolerancji pokarmowej.
Czy wiek pacjenta ma znaczenie dla wyników? Czy normy dla osób starszych różnią się od tych dla ludzi młodszych?
Nie ma już posiedzeń kierownictwa ani kolegium, na którym minister omawiał najważniejsze sprawy z dyrektorami departamentów. Nie można też sprawdzić, kto dokonał zmian w trakcie prac legislacyjnych.
Na migrenę: tabletki, zastrzyki, elektrody, ale także zmiana stylu życia! Współczesne metody leczenia bólu głowy spowodowanego migreną są coraz skuteczniejsze.
Migrena nie tylko obniża komfort życia. Nieleczona może zwiększać ryzyko arytmii, migotania przedsionków i udaru. Jest też jedną z najczęstszych przyczyn nieobecności w pracy.
Zastawka serca obliczona na przetrwanie 20 lat musiałaby zamknąć się i otworzyć przeszło 800 mln razy. Pomogła kulka z gumy zamknięta w plastikowej klatce
Nasze ciało umie wytwarzać witaminę D w skórze pod wpływem promieni ultrafioletowych słońca. To one wyzwalają syntezę tej "słonecznej witaminy"
Depresja dzieci i młodzieży często jest mylona z buntem lub złym zachowaniem. Wiąże się z tym wiele niebezpieczeństw, wśród których najgroźniejsze jest ryzyko podjęcia próby samobójczej
Na spełnienie wyśrubowanych wymogów narzucanych przez Ministerstwo Zdrowia szpitale wydają miliony złotych. Często to zmarnowane pieniądze
Dietą można wspomóc proces zrastania się kości
Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy przypominają, że prawdziwy szczyt zachorowań na grypę jeszcze przed nami.
Włosi pewnie się obruszą na takie pomysły, ale co poradzę - makaron soba kocham nie mniej niż włoskie spaghetti i czasem stosuję je wymiennie w kuchni, łamiąc wszelkie kulinarne konwenanse.
Dowiesz się, jak przygotować się do porodu pod kątem fizjologicznym, emocjonalnym i fizycznym.
Nawlekanie koralików na sznurek lub lepienie przedmiotów z masy solnej to nie zabawa. To forma terapii, która może pomóc w usamodzielnieniu osób mających problemy z wykonywaniem codziennych czynności.
Pierwszych siedem kilogramów medycznej marihuany rozeszło się w niespełna miesiąc. Kupiło ją około 300 pacjentów, m.in. chorzy na raka i stwardnienie rozsiane.
Olśnienia w jasnym świetle dziennym oraz lepsze widzenie w pochmurny dzień i o zmierzchu? To mogą być objawy katarakty, czyli zaćmy. Na szczęście można się jej pozbyć, zamieniając własną, naturalną soczewkę w oku na sztuczną.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.