Dlaczego czasami po jedzeniu odczuwamy ból po prawej stronie pod żebrami?
Chcesz zrezygnować z jedzenia mięsa? Zostań Wege to aplikacja, która w tym pomoże
Nerw wzrokowy dość często ulega uszkodzeniu, co prowadzi do utraty widzenia. Niestety, wciąż nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje.
Ponad połowa pracowników Ministerstwa Zdrowia nie ma od piątku umów o pracę. W związku ze zmianą statutu stare wygasły, a nowych nie przygotowano.
Jeżeli u trzech najbliższych krewnych lub u dwóch w wieku poniżej 55 lat wystąpił rak gruczołu krokowego, oznacza to, że mamy wyraźną predyspozycję do występowania tej choroby. Takich chorych jest jednak tylko około 10 proc.
Ministerstwo Zdrowia chciało, by szpitale informowały NFZ o stopniu zaawansowania raka u diagnozowanych pacjentów. Ale zmianę zablokowano: badania są za drogie, a onkolodzy za słabo wyszkoleni.
Wystarczą dwie godziny ucisku, aby powstała odleżyna. Nic więc dziwnego, że dla opiekunów osób leżących są one ogromnym wyzwaniem. Jak nie dopuścić do powstania odleżyn i jak postępować z raną odleżynową, radzi pielęgniarka Joanna Szwedo.
To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób opiekujących się bliskim chorym. Możliwości jest wiele, ale równie dużo - pułapek wynikających z przypadkowych wyborów. Dlatego warto wiedzieć, jak funkcjonuje rynek opieki domowej, zarówno ten legalny, jak...
Jeśli chcemy uniknąć katastrofy, nasz sposób odżywiania i cały łańcuch produkcji żywności muszą się radykalnie zmienić - alarmują naukowcy. Po pierwsze, mniej mięsa. Co jeszcze?
Jedzenie smażonych potraw może zwiększać ryzyko rozwoju chorób serca i ryzyko przedwczesnej śmierci - dowodzą amerykańscy uczeni. Ale w krajach śródziemnomorskich taka zależność nie występuje. Dlaczego?
Zapewnienie możliwości cesarskiego cięcia każdej kobiecie, która go potrzebuje, i stworzenie na tyle dobrej opieki nad ciężarnymi, by tych potrzeb było jak najmniej - to powinien być cel medycyny
Przy pięknej słonecznej pogodzie i dobrych warunkach narciarskich, gdy szkoda każdej chwili spędzonej poza stokiem, może się zdarzyć, że nagle dopadnie nas głód. Zamiast sięgać po batoniki czy ciastka ze sklepu, lepiej zawczasu przygotować się na...
Staram się właśnie z partnerem o dziecko. Niedawno usłyszałam od koleżanki, że kobieta może mieć w sobie bakterie, które zabijają plemniki. Czy to prawda? - zapytała nas czytelniczka. A my to pytanie zadaliśmy ginekologowi
Zawsze smaruję tłustym kremem twarz sobie i dzieciom, gdy wychodzimy zimą z domu. Boję się odmrożeń
To o 141 mniej niż rok wcześniej - podaje Poltransplant, czyli krajowe centrum koordynacyjne ds. transplantacji.
Aplikacja Zdrowie Zakupy pokaże składniki po zeskanowaniu kodu kreskowego produktu
Zimą często mamy suchą skórę, łamliwe paznokcie i włosy. By poprawić ich kondycję, wiele osób słusznie sięga po wpływającą pozytywnie biotynę, czyli witaminę H. Jednak osoby, które zażywają takie preparaty, powinny wiedzieć, że mają one silny wpływ...
Ta część toalety chorego może najbardziej naruszyć jego poczucie intymności. Trzeba ją wykonywać z dużym wyczuciem i taktem.
Uczeni szacują, że u około 40 proc. osób z zaburzeniami depresyjnymi korzenie choroby tkwią w genach. Reszta to wpływ czynników środowiskowych
Wiele osób nie zwraca najmniejszej uwagi na to, co je. Nazywam to zjawisko stupidoreksją, czyli bezmyślnym jedzeniem, wrzucaniem w siebie wszystkiego, na co człowiek się natknie, bez zastanawiania się nad tym, co je i co mu służy. Ale też - co mu...
Jedzenie może wpływać na rozwój zaburzeń depresyjnych, ale i wspomagać nas podczas leczenia. Ponoć dla naszego mózgu najlepsza jest dieta bałtycka - dużo śledzia i słońca! Co jeszcze polecają specjaliści?
Bakterie, które powodują paradontozę, przenikają do mózgu i przyczyniają się do alzheimera - odkryli naukowcy. U osób, które mają chore dziąsła, ryzyko rozwoju choroby może być nawet o 70 proc. wyższe.
W nagłych przypadkach do psychiatry i szpitala psychiatrycznego można się zgłosić bez skierowania.
Od 9 lutego aptekarz będzie musiał sprawdzić, czy lek, który nam wydaje, nie jest podróbką. Baza prawdziwych leków jest jednak niepełna, a za wydanie fałszywki aptece będzie grozić 500 tys. zł kary.
To najczęściej - obok zaćmy - spotykane schorzenie oczu. Stanowi poważny problem okulistyczny.Może się objawić nagle w postaci ataku lub rozwijać przez wiele lat, nie dając żadnych objawów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.