Polski prezydent weźmie udział w uroczystościach w katolickim sanktuarium w Doylestown w Pensylwanii. Według źródeł "Wyborczej" sztab Trumpa uznał, że gra jest niewarta świeczki.
Nadchodząca podróż polskiego prezydenta na sesję ONZ, przy okazji której może spotkać się z Donaldem Trumpem w "amerykańskiej Częstochowie", nie będzie jego jedyną wizytą w USA na finiszu kampanii.
Ukraiński prezydent ogłosił, że jego plan, by zmusić Rosję do zakończenia wojny, jest w pełni gotowy. Amerykańscy dyplomaci, którzy poznali już jego zarysy, oceniają, że "może się udać".
Z dochodzenia amerykańskiego giganta nowych technologii wynika, że grupa powiązana z Kremlem odpowiadała za popularne wśród trumpistów nagrania godzące w kandydatkę Demokratów.
Plany polskich polityków podczas nadchodzących wizyt w USA jasno pokazują, na kogo stawiają w amerykańskich wyborach. Jednak są zupełnie różne w wymowie.
- Ich retoryka sprawia, że do mnie strzelają - stwierdził Trump, oskarżając czołowych Demokratów o "niszczenie kraju".
Według lokalnych źródeł Donald Trump ma zjawić w niedzielę sanktuarium w Doylestown w Pensylwanii - najważniejszym, miejscu kultu maryjnego Polonii amerykańskiej - gdzie zawita również Andrzej Duda. Oficjalnych potwierdzeń brak.
58-letni Ryan Wesley Routh miał burzliwą przeszłość: od zabarykadowania się z bronią w sklepie w Karolinie Północnej po karkołomne próby rekrutowania Afgańczyków na wojnę w Ukrainie. Zatrzymany przebywa od niedzieli w areszcie, a w poniedziałek...
Najważniejsi unijni urzędnicy oraz ukraińskie władze zaoferowały wsparcie w obliczu dramatycznych skutków powodzi w Europie Środkowo-Wschodniej.
Zdaniem Amerykanów Rosjanie przekazują Irańczykom informacje na temat technologii nuklearnej w zamian za broń, w tym rakiety balistyczne krótkiego zasięgu. Miał być to jeden z tematów rozmowy Joego Bidena i Keira Starmera.
Potężne deszcze i związane z nimi powodzie przetaczają się przez Europę Środkowo-Wschodnią. W Rumunii zginęło pięć osób, w Czechach cztery są poszukiwane. W Dolnej Austrii ogłoszono stan klęski żywiołowej.
Spekulacje, że apel megagwiazdy do jej 284 mln fanów na Instagramie przyciągnie do urn nowych wyborców, zdają się potwierdzać.
Kandydat Donalda Trumpa na wiceprezydenta J.D. Vance naszkicował w wywiadzie rozwiązania, które miałyby zakończyć wojnę w Ukrainie. Mocno różnią się on od obecnej polityki Joego Bidena.
Dlaczego człowiek, który od dekad uwielbia skupiać na sobie uwagę mediów i brylować przed kamerami, tym razem przed nimi ucieka?
Zwolennicy Donalda Trumpa szerują zdjęcia kolczyków Demokratki, które miały być rzekomo sprzętem audio niemieckiego startupu.
Kamala Harris nie znokautowała rywala, ale wygrała na punkty po więcej niż solidnym występie. W sytuacji, w której kandydaci idą łeb w łeb w sondażach, a część Amerykanów dopiero wyrabia sobie zdanie o Demokratce, to już dużo.
Były prezydent przekonuje, że wypadł najlepiej w historii swoich występów, a zarazem zarzuca moderatorom stronniczość. Według błyskawicznego sondażu i wielu komentatorów wygrała Kamala Harris.
Megagwiazda muzyki pop ogłosiła swoją decyzję na Instagramie tuż po wtorkowej debacie Harris z Trumpem.
Podczas 90-minutowego starcia w ABC News Kamali Harris udało się sprowokować Donalda Trumpa do dyskusji na jej warunkach. Tuż po debacie Demokratkę oficjalnie poparła Taylor Swift.
Jakiego Trumpa zobaczymy na scenie: agresywnego, wygłaszającego seksistowskie komentarze, czy próbującego się kontrolować? Jak ostro zaatakuje go Harris, była prokuratorka? W Ameryce huczy od spekulacji przed dzisiejszą debatą w ABC News.
Niespełna dwa miesiące przed najważniejszymi wyborami na świecie Kamala Harris i Donald Trump zmierzą się w ich pierwszej i być może ostatniej debacie prezydenckiej. Stawka wtorkowego starcia jest ogromna.
Były prezydent zapowiedział, że jeśli wygra wybory, kierowana przez multimiliardera komisja opracuje propozycje "drastycznych reform".
Moms for Liberty: 130 tysięcy kobiet, które walczą z nauczaniem o rasizmie, LGBT i gender, boją się szczepionek i robią wszystko, by Donald Trump pokonał Kamalę Harris
Departament Sprawiedliwości ujawnił też inne rosyjskie próby ingerencji w obecną kampanię wyborczą, ogłaszając sankcje, zarzuty i przejęcie stron internetowych szerzących propagandę.
- Tegoroczne wybory przejdą do historii. Wybór kobiety do Białego Domu jest realny, bo Harris budzi większy entuzjazm nie tylko od Bidena, ale i od Hillary Clinton na tym etapie kampanii - mówi "Wyborczej" amerykańska politolożka Karen Kedrowski.
Decyzję Kułeby ogłosił szef ukraińskiego parlamentu Rusłan Stefanczuk. Ma związek z szeroką przebudową rządu w Kijowie.
Najbardziej narażone na ataki są obiekty wojskowe i fabryki broni. Szwecja to jeden z europejskich krajów mocno wspierających Ukrainę.
W pierwszym wywiadzie od uzyskania nominacji Demokratów Kamala Harris - z zastępcą Timem Walzem u boku - obiecała, że poprawi sytuację amerykańskiej klasy średniej. Przekonywała też, że Amerykanie mają już dość Donalda Trumpa i chcą iść naprzód.
Były prezydent USA Donald Trump próbuje wykorzystać pamięć o poległych żołnierzach do uprawiania polityki. Jak oceni to przy urnach wyborczych 16 mln amerykańskich weteranów?
Jack Smith dostosował uzasadnienie zarzutów do werdyktu Sądu Najwyższego, który uznał, że prezydentów USA chroni immunitet. Jak wpłynie to na kampanię wyborczą?
70 dni przed wyborami prezydenckimi Donald Trump ogłosił nową edycję kart kolekcjonerskich ze sobą w roli głównej. Najbardziej hojni dostaną nietypowy prezent.
- Jeśli będą uczciwe, legalne i dobre, to absolutnie zaakceptuję wynik - deklaruje Donald Trump. Jednocześnie szuka rozwiązań, które pozwolą mu zanegować ewentualną przegraną z Kamalą Harris.
Izreael zbombardował cele w południowym Libanie, określając to mianem prewencyjnego ataku przed planowanym uderzeniem Hezbollahu. Z kolei Hebzollah wystrzelił w jego kierunku setki rakiet. W Izraelu wprowadzono stan wyjątkowy.
Konwencje przedwyborcze partii mają pokazać jedność, entuzjazm i wiarę w zwycięstwo. To się Demokratom udało. Jednak do ewentualnego zwycięstwa Kamali Harris nad Donaldem Trumpem w listopadowych wyborach daleka droga.
Były prezydent przez dziesięć minut na gorąco atakował Kamalę Harris, kilkukrotnie ignorując pytania prowadzących i najwyraźniej przypadkowo wciskając klawisze na swoim telefonie.
- Mamy szansę, by zostawić za sobą gorycz, cynizm i dzielące nas spory. Będę prezydentką, która nie tylko rządzi, ale też słucha - obiecywała pośród aplauzów tłumu w Chicago Kamala Harris, ceremonialnie podejmując rękawicę w walce o Biały Dom.
Od początku było wiadomo, że startujący jako kandydat niezależny RFK jr. nie ma szans w starciu z dobrze naoliwionymi machinami obu głównych partii. Mógł jednak namieszać w starciu faworytów. Czy jego ewentualne poparcie pomoże Trumpowi?
Podczas trzeciego dnia konwencji Demokratów w Chicago jowialny gubernator Minnesoty, którego wybrała Kamala Harris, opowiadał o sobie Amerykanom i ostrzegał przed Donaldem Trumpem. Na scenie niespodziewanie pojawiła się Oprah Winfrey.
Drugiego dnia konwencji Demokratów w Chicago największymi gwiazdami na scenie byli Michelle i Barack Obama.
Jeden z największych hochsztaplerów w historii amerykańskiej polityki krótko przed planowanym procesem wreszcie przestał zaprzeczać oskarżeniom, przez które wyleciał z Kongresu. Grozi mu kilkuletnia odsiadka.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.