Były kongresmen z Florydy Matt Gaetz ogłosił w czwartek, że po rozmowach z senatorami, których poparcia potrzebował do zatwierdzenia jego nominacji, zakończy starania o kierowanie Departamentem Sprawiedliwości.
76-letnia Linda McMahon ma zrealizować złożoną przez Trumpa obietnicę rozmontowania Departamentu Edukacji.
Kary więzienia dla byłych polityków, aktywistów i dziennikarzy to kamień milowy w rozmontowywaniu swobód, którymi cieszyło się 7,5-milionowe miasto.
Republikanin zapowiadał podczas kampanii "największy program deportacji" w historii USA. Siłami samych cywilnych służb nie dałoby się go przeprowadzić.
Dla Palestyńczyków nominacja dla Mike'a Huckabee jest złą wiadomością
Pete Hegseth, 44-letni prowadzący "Fox & Friends", weteran z Afganistanu i Iraku, ma zostać sekretarzem obrony. Jeśli zatwierdzi go Senat, co wcale nie jest pewne.
Miliarderzy pokierują grupą doradczą, która ma opracować plany drastycznego odchudzenia administracji. Krytycy obawiają się gigantycznego konfliktu interesów.
Donald Trump obiecał, że nie będzie dyktatorem "z wyjątkiem pierwszego dnia". Czego się spodziewać, gdy przejmie rządy?
Obaj republikańscy politycy z Florydy to jastrzębie zwłaszcza wobec Chin, którzy w ostatnim czasie trochę dostosowali swoje poglądy do Trumpa. Co oznaczaliby dla Ukrainy?
- Odzyskaliśmy Amerykę. Mam nadzieję, że zdołamy wszystko naprawić: gospodarkę, otwarte granice - wyznaje mi na przedmieściach Filadelfii wniebowzięty John, wyborca Donalda Trumpa.
- Gdyby prezydent wycofał się wcześniej, w wyścigu mogliby wziąć udział inni kandydaci - wypaliła w rozmowie z "New York Timesem" była spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
Donald Trump wykluczył właśnie z grona potencjalnych kandydatów na sekretarza obrony Mike'a Pompeo, który byłby najlepszym wyborem dla Ukrainy.
Sędzia Tanya Chutkan wstrzymała na wniosek specprokuratora wszystkie terminy w sprawie o odkręcanie przez Trumpa wyniku wyborów w 2020 roku.
Triumfujący Donald Trump może i chciałby władzy absolutnej, ale jej nie dostanie.
Prognoza, która sprawdziła się co do joty, została opublikowana w czasopiśmie politologicznym w połowie października.
67-letnia konsultantka polityczna będzie pierwszą kobietą na stanowisku szefa personelu Białego Domu w historii USA.
Przygnębieni i zdumieni rozmiarem wygranej Trumpa i jego partii Demokraci zastanawiają się, gdzie popełnili błąd.
Giełda nazwisk potencjalnych szefów Pentagonu i dyplomacji USA najlepiej pokazuje, jak płynna i rozedrgana jest sytuacja w obozie Donalda Trumpa. O wpływy w jego otoczeniu walczą różne stronnictwa.
- Razem zmieniliśmy Amerykę na lepsze. Mamy jeszcze 74 dni do zakończenia kadencji. Niech każdy będzie znaczący - powiedział. To sygnał, że podejmie jeszcze jakieś ważne decyzje?
Kamala Harris podkreśliła w środowym przemówieniu na Uniwersytecie Howarda, że trzeba zaakceptować wynik wyborów. To samo zadeklarował Joe Biden.
Długo wydawało się, że wiceprezydentka prowadzi udaną kampanię. Możliwe jednak, że popełniła dwa poważne błędy. A przede wszystkim zderzyła się z nastrojami w amerykańskim społeczeństwie, które od początku stawiały ją w trudnej pozycji.
Donald Trump będzie 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Amerykanie wybrali rządy "silnej ręki", a dostaną cztery lata z nieprzewidywalnym politykiem. Kraj mocno skręcił w prawo.
Podczas przemówienia w noc wyborczą Donlad Trump obiecał wiwatującym zwolennikom, że "uzdrowi kraj", zabezpieczy granice, zapewni obywatelom "silną, bezpieczną i dostatnią Amerykę". Wyborcy najwyraźniej mu uwierzyli.
Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA. Republikanie po czterech latach odzyskali kontrolę nad Senatem.
Donald Trump bez żadnych dowodów wypalił w mediach społecznościowych, że w Filadelfii dochodzi rzekomo do fałszerstw wyborczych. Szykuje grunt pod odkręcanie wyniku wyborów na wypadek porażki?
Wiele wskazuje, że wybory w USA może rozstrzygnąć niewielka grupa obywateli w kilku stanach. Tym razem głosy mogą być liczone szybciej niż cztery lata temu, ale możliwe, że na rozstrzygnięcie pojedynku Harris-Trump poczekamy nawet kilka dni.
- Myśmy uciekali od komuny i to Republikanie są bliżej naszych wartości. No i wszyscy pamiętają, że to Trump załatwił nam zniesienie wiz - mówi Maria, wyborczyni Donalda Trumpa. Jednak część polskich Amerykanów wybiera Kamalę Harris.
Miliony Amerykanów oddadzą dziś głosy w wyborach, które zdeterminują na najbliższe cztery lata polityczny układ sił w najważniejszym kraju NATO. W ostatnich sondażach Kamala Harris i Donald Trump idą łeb w łeb.
Na niedzielnym (03.11) wiecu w Pensylwanii Donald Trump przekonywał, że rzekomo znów dochodzi do oszustw wyborczych. Wypalił też, że nie miałby nic przeciwko strzelaniu do dziennikarzy.
W cieniu pojedynku Kamali Harris i Donalda Trumpa o Biały Dom odbywają się również ważne wybory do Izby Reprezentantów i Senatu. Przesądzą, jaką władzę będzie miał przyszły prezydent.
- Pracuję w komisji wyborczej i dostaliśmy informację, że 77 proc. wyborców w moim obwodzie oddało już głosy. Obawiam się, że wielu nie z powodu entuzjazmu, a z obawy przed tym, co oferuje druga strona - mówi "Wyborczej" politolożka Jennie...
Mam niejasne przeczucie, że jeśli dowiem się, jak rozumieją to hasło, może załapię też, dlaczego popierają swojego przywódcę.
Obok niechęci, a czasem wręcz strachu lub odrazy części społeczeństwa wobec Trumpa, w Ameryce czuć też przemożną ogólną frustrację. Jak przełoży się na wynik wyborów?
- Donald Trump opowiada, że rozwiązałby wszystkie konflikty od Bliskiego Wschodu po Ukrainę. Jedyny sposób, w jaki byłby w stanie to zrobić, to kapitulując wobec wroga - mówi były sekretarz obrony i były szef CIA za czasów Obamy Leon Panetta.
W najnowszym sondażu CNN Kamala Harris prowadzi z Donaldem Trumpem w ważnych stanach Midwestu. Jednak faworytem bukmacherów pozostaje jej rywal.
Demokraci chcą, żeby dziewczynki wchodziły pod prysznic razem z chłopcami. To ludzie o bardzo złym charakterze - mówi Andrew, zwolennik Trumpa z Pensylwanii.
Ukraińcy obawiają się powrotu Trumpa, ale ich lobbyści, aktywiści i dyplomaci próbują zawczasu wpływać zarówno na Demokratów, jak Republikanów.
Kamala Harris wygłosiła we wtorkowy wieczór (30.10) stanowcze i wyważone przemówienie w tym samym parku, w którym Donald Trump przemawiał przed szturmem tłumu na Kapitol. Ale szyki pomieszał jej obecny prezydent.
Podczas niedzielnego wiecu w słynnej nowojorskiej hali Madison Square Garden Donald Trump i jego ludzie roztaczali z uśmiechami na twarzach wizje "złotej ery" Ameryki. Jednak towarzyszyło temu straszenie imigrantami i obrażanie Kamali Harris, a...
Kamala Harris coraz bardziej skręca w stronę centrum i próbuje walczyć o niechętnych Trumpowi umiarkowanych Republikanów. Niektórzy obawiają się, że tym samym zniechęci do siebie bardziej lewicowy elektorat. Jednak sondaże sugerują, że gra jest...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.