Nie 11 lipca, a 18 września Donald Trump dowie się, jaka czeka go kara za fałszowanie ksiąg w związku z płatnościami dla gwiazdy porno. To efekt głośnej decyzji Sądu Najwyższego USA, której skutki dopiero trzeba ocenić.
Poniedziałkowa decyzja SN może ośmielić Donalda Trumpa do politycznej wendety i bezkarnego łamania prawa, jeśli wygra listopadowe wybory prezydenckie.
Po katastrofalnym występie prezydenta w debacie, w piątek nasiliły się wezwania, by wycofał się z kandydowania. Jednocześnie jednak najważniejsi Demokraci bronią Bidena.
Ogłoszona w piątek decyzja Sądu Najwyższego w sprawie paragrafów o obstrukcji wpłynie na setki spraw karnych przeciwko osobom, które pamiętnego 6 stycznia 2021 r. wdarły się do gmachu Kongresu. Co z procesem samego Donalda Trumpa?
Rezygnacja za pięć dwunasta z wystawienia w wyborach urzędującego prezydenta na rzecz kogoś nowego byłaby czymś niezwykłym w amerykańskiej polityce. Katastrofalny występ Joego Bidena w debacie sprawił, że taka opcja w ogóle jest rozważana.
Skupiamy się na katastrofalnym występie Joego Bidena, bo potwierdził obawy o jego wiek. Tymczasem Trump pokazał, że jest zagrożeniem dla demokracji.
Biden przekonuje, że wypadł dobrze. Ewentualni faworyci do jego zastąpienia dalej go popierają. Ale ziarno wątpliwości zostało zasiane i prezydent znalazł się pod presją, by przekazać zadanie pokonania Donalda Trumpa komuś innemu.
Podczas bodaj najgorszej debaty prezydenckiej w historii USA mizernie wyglądający Joe Biden zacinał się i mylił, a Donald Trump serwował widzom kłamstwo za kłamstwem.
Według białoruskiego portalu "Nasza Niwa" Dzianis Sidarenka popełnił samobójstwo, a białoruskie służby nękają przesłuchaniami wielu dyplomatów wracających z krajów Unii Europejskiej.
W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu Joe Biden i Donald Trump zmierzą się w debacie telewizyjnej CNN. W sondażach idą łeb w łeb, choć w większości kluczowych stanów prowadzi Republikanin. Czy debata może to zmienić?
Amerykański prezydent zapowiedział w środę zadośćuczynienie za "dekady wielkiej niesprawiedliwości".
Sojusz Północnoatlantycki ogłosił w środę, że 57-letni premier Holandii z początkiem października przejmie stanowisko po Jensie Stoltenbergu.
32-letni korespondent "The Wall Street Journal" jest oskarżony przez reżim Putina o szpiegostwo. To pierwszy taki proces amerykańskiego dziennikarza od zakończenia zimnej wojny.
Po głośnym wyroku Sądu Najwyższego sprzed dwóch lat mieszkanki 21 stanów USA mają utrudniony dostęp do aborcji. Demokraci robią, co mogą, by przed wyborami mówiono o tym jak najwięcej.
Pierwsza od 2020 r. bezpośrednia dyskusja Joego Bidena i Donalda Trumpa USA to jedno z najważniejszych wydarzeń kampanii wyborczej. Niesie ryzyko dla obu.
Po tragicznym bilansie tegorocznego hadżdżu egipski premier Mostafa Madbouly nakazał odebranie licencji 16 biurom podróży i zgłosił ich szefów do prokuratury.
Po najcieplejszej zimie w historii Grecja zmaga się z pożarami w różnych częściach kraju.
Po incydencie z Dżeninu na Zachodnim Brzegu izraelska armia przyznaje, że pogwałcono procedury i zapowiada śledztwo.
W otoczeniu Donalda Trumpa ścierają się różne pomysły na politykę zagraniczną. Od tego, który zwycięży, mogą zależeć losy Europy.
O formalnym rozpoczęciu rozmów poinformowała w piątek belgijska prezydencja Unii. Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski ocenił, że to "historyczny krok".
Pieniądze podarowane przez Timothy'ego Mellona, dziedzica fortuny słynnej rodziny Mellonów, to jedna z większych jednorazowych wpłat w historii amerykańskiej polityki.
Amerykanie ostrzegają przed destabilizacją Półwyspu Koreańskiego. Na rosyjsko-północnokoreańskie zbliżenie coraz bardziej krzywo patrzy też Pekin.
Polski prezydent udaje się dziś w nocy do Chin, gdzie ma rozmawiać o wymianie handlowej, a także o wojnie w Ukrainie.
Somalijczycy masowo uciekają z prowincji narażonej na susze, powodzie i walki. Z trudem próbują związać koniec z końcem w obozach na obrzeżach miast.
Trudno o większy kontrast: w tym samym dniu, w którym Joe Biden podpisał z Wołodymyrem Zełenskim umowę o długofalowym wsparciu dla Ukrainy, Donald Trump zawiesił nad nim czarne chmury. Próba związania mu rąk może przynieść odwrotny skutek do...
Donald Trump wykorzystuje swoje problemy prawne do zbierania pieniędzy od darczyńców. Jednak coraz więcej wskazuje, że zaszkodziły mu one w sondażach.
Obfite deszcze w południowej części Florydy sprawiły, że woda zalała wiele dróg i budynków. Władze ostrzegają, że w najbliższych dniach ma dalej padać.
Mimo wzrostu radykalnej prawicy, partie głównego nurtu utrzymały większość w Parlamencie Europejskim. To dobra wiadomość dla walczącej o reelekcję szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Sukces Donalda Tuska wzmacnia pozycję Polski w UE....
Szwecja, Dania, Finlandia - sondaże exit poll sugerują, że w każdym z tych krajów wybory do europarlamentu wygrały partie głównego nurtu, a radykalna prawica znalazła się poza podium.
Sondaże pokazują, że wybory do Parlamentu Europejskiego wzmocnią radykalną prawicę. Będzie zbyt słaba i podzielona, by przejąć stery, ale i tak wpłynie na kurs UE w dziedzinach gospodarki, migracji czy klimatu. Dlaczego to niebezpieczne?
Jeden z głównych orędowników brexitu zawalczy o mandat posła z listy Reform UK. Wcześniej spekulowano, że może dołączyć do konserwatystów. - Nie chcę wstępować do Partii Konserwatywnej, tylko ją przejąć - wypalił Farage.
"Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią kolejnych 4 zakładników uprowadzonych przez Hamas. Byli wśród nich dwaj obywatele RP. Nasze serca łączą się z pogrążonymi w żałobie rodzinami" - napisało polskie MSZ na portalu X.
Biały Dom przekonuje, że Izraelczycy są gotowi na propozycję przedstawioną w piątek przez Joego Bidena, a "piłka jest po stronie Hamasu".
Ława przysięgłych podjęła decyzję w historycznym procesie byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.
Dwunastu przysięgłych w Nowym Jorku rozpoczęło deliberacje nad tym, czy były prezydent USA Donald Trump dopuścił się przestępstw. - Nawet Matka Teresa nie wybroniłaby się z tych zarzutów. To oszustwo! - wypalił do reporterów oskarżony.
Coraz więcej krajów NATO przyznaje, że aby Ukraina skutecznie broniła się przed atakami agresora, powinna móc uderzać zachodnią bronią w miejsca, z których są one prowadzone - czyli na rosyjskie terytorium. Jednak kluczowa będzie postawa USA
- Nawet jeśli kraje takie jak Polska politycznie opowiadają się przeciwko paktowi migracyjnemu, mają więcej do stracenia, jeśli nie będą brać udziału w rozmowach nad wprowadzaniem go w życie - przekonuje w rozmowie z "Wyborczą" badacz migracji...
Bezprecedensowy proces karny byłego prezydenta USA zmierza ku końcowi. Najprawdopodobniej już w środę przysięgli udadzą się na naradę, by zdecydować o jego winie lub niewinności.
Donald Trump przyzwyczaił się do uwielbienia ze strony tłumów. Jednak w sobotę natknął się na inną widownię.
Ani Kijów, ani Waszyngton nie wierzą w sygnały płynące z Kremla na temat potencjalnego zawieszenia broni.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.