Izreael zbombardował cele w południowym Libanie, określając to mianem prewencyjnego ataku przed planowanym uderzeniem Hezbollahu. Z kolei Hebzollah wystrzelił w jego kierunku setki rakiet. W Izraelu wprowadzono stan wyjątkowy.
Konwencje przedwyborcze partii mają pokazać jedność, entuzjazm i wiarę w zwycięstwo. To się Demokratom udało. Jednak do ewentualnego zwycięstwa Kamali Harris nad Donaldem Trumpem w listopadowych wyborach daleka droga.
Były prezydent przez dziesięć minut na gorąco atakował Kamalę Harris, kilkukrotnie ignorując pytania prowadzących i najwyraźniej przypadkowo wciskając klawisze na swoim telefonie.
- Mamy szansę, by zostawić za sobą gorycz, cynizm i dzielące nas spory. Będę prezydentką, która nie tylko rządzi, ale też słucha - obiecywała pośród aplauzów tłumu w Chicago Kamala Harris, ceremonialnie podejmując rękawicę w walce o Biały Dom.
Od początku było wiadomo, że startujący jako kandydat niezależny RFK jr. nie ma szans w starciu z dobrze naoliwionymi machinami obu głównych partii. Mógł jednak namieszać w starciu faworytów. Czy jego ewentualne poparcie pomoże Trumpowi?
Podczas trzeciego dnia konwencji Demokratów w Chicago jowialny gubernator Minnesoty, którego wybrała Kamala Harris, opowiadał o sobie Amerykanom i ostrzegał przed Donaldem Trumpem. Na scenie niespodziewanie pojawiła się Oprah Winfrey.
Drugiego dnia konwencji Demokratów w Chicago największymi gwiazdami na scenie byli Michelle i Barack Obama.
Jeden z największych hochsztaplerów w historii amerykańskiej polityki krótko przed planowanym procesem wreszcie przestał zaprzeczać oskarżeniom, przez które wyleciał z Kongresu. Grozi mu kilkuletnia odsiadka.
Podczas emocjonalnego pożegnania z wielką polityką prezydent Joe Biden podkreślał swoje osiągnięcia i zapewniał, że Kamala Harris będzie je kontynuować.
Zapowiedź ma związek z pracami nad nową strategią przeciwdziałania ekstremizmowi.
Prezydent Ukrainy po raz pierwszy tak wyraźnie określił cel operacji w obwodzie kurskim. Rosyjskie źródła donoszą o ukraińskim uderzeniu na kolejny, trzeci już most na rzece Sejm, które może poważnie utrudnić armii Putina logistykę w regionie.
Partia Kamali Harris, która podczas konwencji formalnie zaakceptuje nominację do walki o Biały Dom, wzywa do podniesienia podatków najbogatszym i korporacjom, ulg dla pracujących rodzin oraz walki o prawo do aborcji, klimat i ograniczenie dostępu do...
Obaj kandydaci na wiceprezydenta USA - J.D. Vance i Tim Walz - pochodzą ze środkowego zachodu. Bo właśnie tam może się rozstrzygnąć walka o prezydenturę.
Popularny "Tata Ameryki" jako kandydat na wiceprezydenta to próba podtrzymania pozytywnych tonów w kampanii i podkreślenia, że pod rządami Demokratów USA mają dbać o słabszych. Choć sztab Trumpa już zaatakował Walza jako "ekstremistę".
Według FBI zamach, który próbował zorganizować 46-letni Asif Merchant, miał być zemstą za zabicie przez amerykańskie siły ważnego irańskiego dowódcy.
Słynący z ciętych ripost i bezpośredniego podejścia do wyborców gubernator Minnesoty Tim Walz ma pomóc Kamali Harris w pokonaniu tandemu Trump-Vance w listopadowych wyborach w USA. Już we wtorek dwójka Demokratów rozpoczyna objazd po kluczowych...
Odkąd wybuchła fala entuzjazmu wobec kandydatury Kamali Harris na prezydentkę, Donald Trump szukał czegoś, co pozwoli mu na nowe otwarcie w pełnym zwrotów wyścigu. Niestabilna sytuacja gospodarcza i światowa mogą to zapewnić.
Josh Shapiro lub Tim Walz - z kręgów Harris płyną sygnały, że w wyścigu o nominację u jej boku liczą się już tylko ci dwaj popularni gubernatorzy. Decyzję poznamy po południu polskiego czasu.
To żadna nisza: dzikie teorie na temat kandydatki Demokratów promują także Donald Trump, J.D. Vance czy Elon Musk.
Po prześwietleniu pretendentów przez prawników Kamala Harris wie już o ich ewentualnych obciążeniach wszystko, co dało się ustalić. Podczas niedzielnych spotkań postara się wyczuć, z którym będzie miała najlepszą "chemię".
Spirala wydarzeń na Bliskim Wschodzie zmierza w kierunku eskalacji konfliktu między Izraelem a Hezbollahem i Iranem.
Podczas wystąpienia w Atlancie Donald Trump przekonywał, że Kamala Harris chce zakazać mięsa, wpuścić do kraju 50 mln imigrantów i podnieść podatki o 80 proc. Jednak najbardziej mogą niepokoić jego słowa na temat wyborów...
W wielu miastach Wielkiej Brytanii skrajnie prawicowe grupy ścierały się w sobotę z policją i antyrasistowskimi kontrdemonstrantami. Rząd, który mierzy się z największymi od ponad dekady niepokojami, zapowiada surowe konsekwencje.
Popularny gubernator Pensylwanii może przysporzyć Demokratce poparcia w stanie kluczowym dla wyniku wyborów.
Powrót na amerykańską ziemię więzionych przez reżim Putina Evana Gershkovicha czy Paula Whelana to kolejna dobra wiadomość dla Demokratów przed listopadowymi wyborami.
Były prezydent stara się poprawić swoje notowania wśród Afroamerykanów, ale środowe spotkanie raczej w tym nie pomoże.
Skrajnie prawicowi manifestanci we wtorkowy wieczór starli się z policjantami i zaatakowali lokalny meczet. Brytyjski premier zapowiada surowe konsekwencje, a media na Wyspach tropią źródła fake newsów na temat tragedii.
- Mam nadzieję, że Trump zgodzi się stanąć naprzeciwko mnie - nawoływała Kamala Harris podczas wiecu w wypełnionej po brzegi hali w Atlancie.
Joe Biden zaproponował kadencyjność zamiast dożywotnich stanowisk i wiążący kodeks etyki, a ponadto poprawkę do konstytucji, która pozbawiłaby prezydentów USA immunitetu od zarzutów za przestępstwa popełnione podczas sprawowania władzy.
Policja w Caracas potraktowała demonstrujących gazem łzawiącym, a ludzie prezydenta ostrzegli przed powtórką z brutalnie stłumionych protestów z przeszłości. Mimo to opozycja wezwała do kolejnych manifestacji, oskarżając reżim o sfałszowanie wyników...
Wejście Kamali Harris do wyścigu o Biały Dom dało Demokratom zastrzyk nowej energii. Jednak według bukmacherów faworytem nadal jest Donald Trump.
To miało być dla prezydenta USA polityczne być albo nie być. Podczas niemal godzinnej konferencji prasowej dostarczył amunicji zarówno tym, którzy chcą, by pozostał w wyborach, jak i wzywającym do jego odejścia.
Węgierski premier w ostatnim czasie odwiedził Ukrainę, Rosję i Chiny. Po zakończeniu waszyntońskich obrad ma udał się na Florydę do Donalda Trumpa. Administracja Joego Bidena przestrzega przed prowadzeniem rozmów o "fałszywym pokoju" za plecami...
List intencyjny w tej sprawie podpisano w czwartek na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie.
Mimo szczytu NATO wezwania do rezygnacji prezydenta ze startu w wyborach nie tylko nie ustały, a jeszcze się nasiliły.
Wzmocnienie kolektywnej obrony i odstraszania, pomoc dla Ukrainy na "nieodwracalnej ścieżce" do Sojuszu, ostre przesłanie dla Chin - to najważniejsze punkty deklaracji końcowej waszyngtońskiego szczytu.
- To nie kwestia "czy", tylko "kiedy" - powiedział o kwestii członkostwa Ukrainy w NATO sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Podsumowując środowe obrady Rady Północnoatlantyckiej, wspomniał też o Polsce.
W wydanym podczas szczytu NATO w Waszyngtonie wspólnym komunikacie Waszyngtonu i Berlina zaznaczono, że rozmieszczenia rakiet dalekiego zasięgu rozpoczną się w 2026 roku i na razie będą "sporadyczne".
Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego zapowiedział w środę "istotny pakiet" wsparcia dla Ukraińców. Rozpoczęły się wyczekiwane dostawy samolotów F-16. Jednak na zaproszenie do NATO Kijów jeszcze nie może liczyć.
Zachód przekaże Ukraińcom baterie Patriot i inne systemy, które pozwolą im lepiej bronić się przed rosyjskimi atakami. Stanowcze wystąpienie amerykańskiego prezydenta miało podkreślić jedność Sojuszu i gotowość dalszej pomocy Ukrainie, a przy okazji...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.