Źródła agencji Bloomberg twierdzą, że Donald Trump nie zniweczy w tym tygodniu porozumienia nuklearnego z Iranem. Ma nowy plan.
Tegoroczną Pokojową Nagrodę Nobla dostało zrzeszenie organizacji popierających całkowity zakaz posiadania broni jądrowej.
Za zwrócenie uwagi na katastrofalne humanitarne konsekwencje każdego użycia broni jądrowej i za przełomowe wysiłki na drodze do osiągnięcia porozumienia o zakazie stosowania takiej broni - uzasadnia Komitet Noblowski.
Nie ma czego zazdrościć komitetowi noblowskiemu. Kogokolwiek wybiorą, będzie źle. Na świecie zdecydowanie brakuje aniołów, które miałyby wpływ na losy świata.
Iracka armia i szyickie milicje odbiły z rąk Państwa Islamskiego (ISIS) miasto Hawidża. Dżihadystom pozostały w tym kraju już tylko tereny przylegające do granicy z Syrią.
Bojówki atakują śluby międzywyznaniowe, sądy anulują małżeństwa, a politycy przestrzegają przed spiskiem dżihadystów. Konwersje kobiet na islam budzą w Indiach histeryczny lęk.
Arabia Saudyjska znalazła "dobrego Katarczyka", którego chętnie widziałaby na tronie w Dausze. Czy może dojść do przewrotu?
Szef amerykańskiej dyplomacji ujawnił, że USA mają otwarte kanały kontaktu z Koreą Północną. Prezydenta to jednak nie interesuje.
Dlaczego Amerykanie mają tak blade pojęcie o tym, co knuje Kim Dżong Un?
Były szef FBI, który prowadzi śledztwo w sprawie Russiagate, Robert Mueller ma w tym tygodniu rozpocząć przesłuchania pracowników administracji Donalda Trumpa.
Arabia Saudyjska dopuści kobiety do prowadzenia samochodów. Taką decyzję podjął król tego kraju, Salman ibn Abd al-Aziz. Arabia Saudyjska jest jedynym krajem na świecie, który zabrania kobietom prowadzenia pojazdów.
Zakaz wjazdu dla obywateli Korei Północnej jest jasny, dla Wenezuelczyków da się zrozumieć, ale w czym Trumpowi zawinił Czad?
Odrzucając porozumienie nuklearne z Teheranem, Trump powtórzyłby błąd, który umożliwił Korei Północnej zdobycie broni atomowej.
Nowe państwo w Afryce nazywa się Nambia. Jego istnienie ogłosił prezydent USA podczas obiadu z przywódcami afrykańskimi.
Referendum niepodległościowe zaplanowane na 25 września ma przybliżyć Kurdów do własnego państwa, ale konsekwencją mogą być zepsute relacje z sąsiadami i sojusznikami, a nawet rozlew krwi.
Ponad połowa z 2,2 mln wniosków o azyl złożonych w ostatnich dwóch latach w Europie wciąż czeka na rozpatrzenie - informuje Pew Research Center. W opublikowanym w środę raporcie amerykański gigant sondażowy podsumował sytuację najświeższych...
Po raz pierwszy od dekady liczba osób niedożywionych na świecie wzrosła. Przyczyną są konflikty, klimat i problemy gospodarcze.
Heckler & Koch przestaje handlować z krajami niedemokratycznymi, skorumpowanymi, prowadzącymi brudne wojny - i wcale się tym nie chwali.
Korea Północna jest coraz groźniejsza, nie wiadomo, czy na Trumpie można polegać... W Seulu i Tokio kiełkuje pomysł, by zbudować własne bomby jądrowe.
Twórcy prawa antyaborcyjnego nie przewidzieli, że w ciążę może zajść nawet 10-latka, a jej rodzice tego nie zauważą. Statystyki mówią, że w Indiach dziecko poniżej 16. roku życia jest gwałcone co 155 minut, poniżej 10. roku życia - co 13 godzin. 53...
Małe mocarstwo atomowe na Półwyspie Koreańskim to rezultat kilku dekad mrówczej pracy naukowców, dyplomatów i szpiegów.
Ugandyjczycy nie stawiają muru na granicy z Sudanem Południowym, skąd dzień w dzień przybywają setki uchodźców. Witają ich z otwartymi ramionami - i sami na tym korzystają.
Izraelskie samoloty zniszczyły bazę wojskową w prowincji Hama, gdzie mieściła się fabryka broni chemicznej i konwencjonalnej. Zginęło dwóch syryjskich żołnierzy.
Dla obrony USA i naszych sojuszników jesteśmy gotowi wykorzystać potencjał dyplomatyczny, konwencjonalny i nuklearny, którym dysponujemy - zapowiedział prezydent Donald Trump, gdy Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę z bronią atomową.
Po krótkiej przerwie znów odżywa groźba wojny między USA i KRLD. Eksplozja podczas podczas niedzielnej próby atomowej przeprowadzonej przez Pjongjang była na tyle silna, że mogłaby zniszczyć amerykańskie miasto.
To zaskoczenie nie tylko dla Kairu - dopiero co Donald Trump chwalił prezydenta Sisiego, a prawa człowieka bagatelizował.
"Nie przyjechałem tutaj zarządzać wojną, a na pewno nie po to, by ją zakończyć. Chcę ją wygrać" - zapowiedział gen. Glen McMahon. Nowy głównodowodzący w Afganistanie uznał, że walka z talibami nie została dotychczas wygrana nie dlatego, że - jak go...
Co zrobią dżihadyści zajęci dzisiaj walką w Syrii i Iraku, kiedy ją przegrają? W porównaniu ze szczytem potęgi sprzed trzech lat włości Państwa Islamskiego skurczyły się o ponad dwie trzecie.
Terroryści, którzy przeprowadzili zamachy w Katalonii, zgromadzili 120 butli z gazem. Szykowali zamachy bombowe, przypadkowa eksplozja pokrzyżowała ich plany. Policja wciąż poszukuje jednego z zamachowców.
Czym Al-Kaida różni się od islamistów z ISIS, talibowie z Afganistanu od tych pakistańskich, jakie obszary są pod kontrolą fundamentalistów lub szczególnie narażone na ich ataki?
Czym Al-Kaida różni się od islamistów z ISIS, talibowie z Afganistanu od tych pakistańskich, jakie obszary w Afryce są pod kontrolą fundamentalistów lub narażone na ich ataki?
Powód: rosnące ryzyko dla załóg. Libijska straż przybrzeżna strzela do statków ratunkowych.
200-letni dąb przygniótł świętujących Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny. Jest 12 zabitych i 52 rannych.
Korea Północna na razie nie uderzy w wyspę Guam. Jej przywódca chce poczekać na to, co zrobią "ci głupi jankesi".
Indie są w szoku po wydarzeniach w mieście Gorakhpur. Od poniedziałku do piątku doszło tam do 60 zgonów na oddziale dziecięcym.
Lider opozycji Raila Odinga, który trzeci raz z rzędu przegrał wybory, wezwał swoich zwolenników do strajku generalnego. Są ofiary śmiertelne protestów.
Wiec skrajnej prawicy z tragicznym finałem: jedna osoba zabita, kilkadziesiąt rannych. Prezydentowi nie przeszły przez gardło słowa potępienia wobec odpowiedzialnych za przemoc białych nacjonalistów.
Dobra wiadomość: Koreę Północną da się pozbawić broni atomowej. Zła: ceną byłoby zniszczenie tego kraju i połowy Korei Południowej.
Pisma dżihadystów radzą kobietom, jak obsługiwać broń i męża.
Uhuru Kenyatta czy Raila Odinga? Ważniejsze od tego, kto zostanie prezydentem, jest to, czy przegrany uzna porażkę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.