Na wieść o zamknięciu przez administrację Donalda Trumpa rosyjskiego konsulatu w San Francisco pracownicy amerykańskiego kontrwywiadu odetchnęli z ulgą: już nie będą musieli główkować, co Rosjanie kombinują na stacjach benzynowych. Ale szpiegowanie...
Prezydent Gwatemali Jimmy Morales ogłosił decyzję w Wigilię. Tłumaczy to "doskonałymi stosunkami" z Izraelem, lecz chodzi o coś więcej.
Obłożony sankcjami reżim dostrzegł dla siebie nadzieję w kryptowalucie, która istnieje poza kontrolą rządów, a jej kursu nie broni żaden bank centralny. To idealny instrument dla spekulantów, przestępców - i właśnie reżimów.
Nie mogąc doczekać się interwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, haitańskie matki dzieci powitych ze związków z żołnierzami sił pokojowych idą do sądu.
Za wpuszczenie wirusa WannaCry do setek tysięcy komputerów odpowiadają hakerzy z kraju najbardziej odgrodzonego od światowej sieci.
Protestujący domagają się dymisji ministra, który ośmielił się zmienić wzmiankę o proroku Mahomecie w tekście przysięgi poselskiej.
- Robert Mugabe jest błogosławieństwem dla naszego kraju. To najbiedniejszy prezydent na świecie. Nigdy nie widziałam, by żądał od kogoś pieniędzy - powiedziała w 2014 r. jego żona Grace. Majątek obalonego prezydenta Zimbabwe wyceniano na 1,75 mld...
Więzienie Tongrim zamieniono na sierociniec, ale w praktyce niewiele się zmieniło: bezdomne dzieci trafiają tam z łapanki i są zmuszane do pracy.
Czy po odejściu Roberta Mugabe w kraju wyniszczonym jego 37-letnimi rządami nastanie nowa era? Nadzieje mogą się okazać płonne.
O zrzeczeniu się urzędu prezydenta przez Roberta Mugabe poinformował przewodniczący parlamentu Jacob Mudenda.
Odsunięty od władzy przez armię prezydent Zimbabwe nie złożył rezygnacji w terminie wyznaczonym przez jego partię.
Zimbabweńska partia władzy usunęła Roberta Mugabego ze stanowiska przewodniczącego. Wszyscy czekają, aż zamknięty w areszcie domowym satrapa powie "pas".
Gdzie jest Grace Mugabe? Plotkarze widzą ją w Namibii, Dubaju albo Malezji, ale najpewniej przebywa razem ze swoim mężem, prezydentem Zimbabwe Robertem Mugabem, w Błękitnym Pałacu - rodzinnej posiadłości w stołecznym Harare.
- Rodacy! Ameryka powraca, a przyszłość nigdy nie wyglądała lepiej - tak Donald Trump podsumował zakończoną we wtorek wizytę w Azji. Niestety, w wygłoszonym w środę przemówieniu nie zdradził żadnych szczegółów i nie wiadomo, na czym opiera to...
W piątek do Pjongjangu ma przybyć specjalny wysłannik Xi Jinpinga, którego Trump od tygodni próbuje namówić, by spacyfikował agresywny reżim. Tymczasem organ Kima o Trumpie pisze: "wstrętny kryminalista skazany przez koreański naród na śmierć".
Wyścig o schedę po 93-letnim prezydencie Robercie Mugabem rozsadził partię rządzącą. Władzę przejęło wojsko.
Wojsko finansowane przez Amerykanów zorganizowało bojownikom Państwa Islamskiego konwój, który wywiózł ich z oblężonego miasta, byłej już stolicy samozwańczego kalifatu.
Waszyngton oddaje Syrię Rosji w nadziei na zniszczenie ISIS i dyplomatyczne zakończenie sześcioletniej wojny. Nie zauważa, że wygranym jest Iran.
Zamiast wychwalać Rosję, podsycają gniew Afroamerykanów i lęki białych chrześcijan. Krytykują Obamę i Clinton, ale potrafią zorganizować wiec przeciwko Trumpowi albo gejowską pikietę. Mają jeden cel: żeby Amerykanie znienawidzili swój kraj.
Koreański atak bronią EMP (angielski skrót od "impuls elektromagnetyczny") jest największym zagrożeniem dla USA. Ale amerykański rząd nic w tej sprawie nie robi. Temat powrócił za sprawą wojny - na razie na słowa - między Waszyngtonem a Pjongjangiem.
Politycy partii rządzącej twierdzą, że Tadż Mahal nie zasługuje na uwagę, bo zbudował je muzułmański władca. Inni przekonują wbrew faktom, że to świątynia hinduska.
W ostatnim tygodniu ISIS oddało dwa ostatnie większe miasta - Dajr az-Zaur w Syrii i Al-Kaim w Iraku. Terytorium "kalifatu", które dwa lata temu rozciągało się od przedmieść syryjskiego Aleppo po Faludżę 60 km od Bagdadu, skurczyło się do niedużej...
O zajęciu Dajr az-Zaur przez armię rządową poinformowała w piątek syryjska telewizja. To kolejny cios dla dżihadystów. Moskwa i Teheran chcą ponownego zjednoczenia Syrii pod władzą Asada - i ten scenariusz nie wydaje się już nieprawdopodobny.
Zarabiają politycy z państw przyjmujących uchodźców oraz dawcy pomocy, czyli państwa bogate - mówi w wywiadzie dla "Wyborczej" brytyjski dziennikarz Ben Rawlence, współpracownik Human Rights Watch we wschodniej Afryce.
Ponad miesiąc po referendum niepodległościowym kurdyjska autonomia trzeszczy w szwach. Prezydent Barzani zrezygnował, opozycja wzywa rząd do dymisji, odżywa wrogość między głównymi partiami. A w rezultacie niewykluczone, że 15 lat po inwazji na Irak...
Prezydentem Kenii pozostaje na drugą kadencję Uhuru Kenyatta - ogłosiła komisja wyborcza. Opozycja nie zamierza się z tym pogodzić. Żadna ze stron nie objawia chęci do pojednania.
Połowa amerykańskich stanów nałożyła sankcje na podmioty, które biorą udział w bojkocie ekonomicznym izraelskich osiedli w okupowanej Palestynie.
Wśród klientów izraelskiego przemysłu zbrojeniowego są potępiane rządy w Mjanmie i Sudanie Południowym. Izrael handluje z nimi nie tylko dla pieniędzy.
Kenijczycy po raz drugi w ciągu trzech miesięcy próbują dziś wybrać prezydenta. Politycznie najważniejszy kraj wschodniej Afryki rozpada się na pół.
W czwartek - po raz drugi w tym roku - Kenijczycy będą wybierać prezydenta. W uczciwość głosowania nie wierzy nawet komisja wyborcza.
- Jeśli masz szczerą motywację, wynikającą z troski, to nawet jeśli używasz ostrego słowa lub bijesz, nie jest to przemoc. Jeśli czyimś celem jest oszustwo, a przy tym używa miłych słów, daje prezenty i szeroko się uśmiecha, to jest to przemoc -...
W kategorii "samobójstwo polityczne roku" Katalonia zyskała silnego konkurenta - iracki Kurdystan. Amerykanom bardziej opłaca się sojusz z Bagdadem.
Prezydent Donald Trump przypisał sobie ostatnie sukcesy na polu walki z ISIS w Syrii i Iraku. Czy słusznie?
Niemal 300 ofiar zamachu w Mogadiszu. Winnych można znaleźć w co najmniej kilku państwach.
Rakka - "stolica" Państwa Islamskiego (ISIS) - upada, symbolicznie zamykając ważny rozdział dżihadyzmu.
Prezydent USA potępił porozumienie nuklearne z Iranem, ale nie zdecydował się z niego wyjść. Wszystko zależy od tego, co teraz zrobi amerykański Kongres.
Trwa cicha rewolucja w Pjongjangu. Kim Dżong Un robi to, czego od dawna życzył sobie świat: zmienia gospodarkę KRLD na wzór chiński. Jest prywatyzacja, są oligarchowie. I gigantyczna korupcja.
Blisko 22 tys. nauczycieli ze stanu Kaduna zostało zwolnionych z pracy, bo w teście dla pierwszoklasistów nie zdołali osiągnąć 75 proc. punktów.
Dlaczego w więzieniu CIA zamarzł człowiek? Odpowiedź dają dokumenty odtajnione przy okazji procesu amerykańskich psychologów, którzy opracowali techniki tortur.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.