Ważniejsze od tego, kto wygra, jest to, czy przegrany uzna porażkę. Cała kampania wyborcza była brutalna
Pod presją USA społeczność międzynarodowa nałożyła kolejne sankcje na reżim Kim Dżong Una. Poprzednie nie zahamowały postępów północnokoreańskiego programu nuklearnego.
Fachowa kampania dezinformacyjna, duże pieniądze, a na dokładkę morderstwo. Kampania przed wtorkowymi wyborami prezydenckimi w Kenii przypomina afrykańską wersję "House of Cards".
Zniszczyć instalacje nuklearne Pjongjangu? Zabić Kim Dżong Una? Zadusić reżim sankcjami? Czy przeciwnie: zaoferować koncesje? W Korei Północnej USA mają do wyboru same złe opcje.
"Rozsądne będzie zwiększenie wydatków na obronę. Nie dlatego, że Trump tego chce, ale dlatego, że Trump istnieje. Najważniejszą gwarancją bezpieczeństwa jest wspólnota europejska, razem jesteśmy w stanie zamortyzować konsekwencje wycofania Ameryki"...
Południowoirackie plemiona nie chcą, by na Facebooku pojawiały się "nieakceptowalne" treści, które mogą doprowadzić do konfliktów i przelewu krwi.
Iraccy żołnierze po wkroczeniu do Mosulu dokonali co najmniej kilkudziesięciu egzekucji. "Padł rozkaz: zabijać każdego, kto się rusza".
Zabić, nie wpuścić, rehabilitować? Kraje Europy martwią się, co zrobić z powracającymi z przegrywanej wojny dżihadystami i wdowami po nich.
Porozumienie podpisane we wtorek w Paryżu mówi o zawieszeniu działań zbrojnych między dwoma wrogimi ośrodkami władzy i o wyborach w przyszłym roku.
Cena: pozostawienie Asada u władzy w Damaszku i przekazanie kawałków Syrii w zarząd państwom sponsorującym konflikt.
Russiagate nabrzmiewa. Nowy przeciek uderza w Donalda Trumpa: prokurator generalny omawiał z kremlowskim ambasadorem Kislakiem politykę wobec Rosji.
Wychodzą na jaw sensacyjne szczegóły dymisji Mohammeda bin Najefa sprzed miesiąca.
Plan jest taki: do Gazy wróci z wygnania w Emiratach palestyński watażka i zrobi z Hamasem "rząd pojednania". Egipt otworzy granicę ze Strefą, Hamas zerwie z terrorystami, Izrael odetchnie, a szef Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zostanie na...
W tureckiej armii wzrosły wpływy frakcji generałów stawiających na współpracę z Rosją. Powoli Turcja staje się dla Sojuszu Północnoatlantyckiego obciążeniem.
Cztery dni poświęcił sekretarz stanu Rex Tillerson na mediowanie w Zatoce Perskiej między skłóconymi sojusznikami.
Dziewięć miesięcy trwało odbijanie Mosulu. W niedzielę nad mosulską starówką załopotała iracka flaga. Dżihadyści z Państwa Islamskiego tracą swoją najcenniejszą zdobycz, ale nie powiedzieli ostatniego słowa.
Kanada przeprosi Omara Khadra i wypłaci 10,5 mln dol. za to, że pozwoliła go torturować Amerykanom. Ale wdowa po żołnierzu, do którego zabicia przyznał się Khadr, uważa, że pieniądze należą się jej.
Podczas trwającego w Krakowie posiedzenia Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO Pekin chce uzyskać poparcie dla stworzenia olbrzymiego parku narodowego w Tybecie. Wysiedleni stamtąd koczownicy trafią do "nowych wiosek socjalistycznych".
Wizyta amerykańskiego prezydenta w Warszawie - zaplanowana na środę i czwartek - nie może się nie udać. Trump nie zachowuje się jak dyplomata, więc żadne wesołe wyskoki prezydenta Dudy i lapsusy ministra Waszczykowskiego nie zdołają zepsuć atmosfery.
Arabia Saudyjska jest o krok od zmiany pokoleniowej, kiedy to 80-letnich władców zastąpią 30-letni. Na poważne reformy lepiej nie liczyć, za to młodzieńczy radykalizm przyszłego króla może narobić problemów.
Państwa zaangażowane w syryjski konflikt próbują zagarnąć jak najwięcej schedy po słabnącym Państwie Islamskim. Wspólny wróg przestaje łączyć.
Spór saudyjsko-katarski to po wojnie w Syrii kolejny kryzys w regionie, który umacnia wpływy Rosji i Iranu. Przynajmniej na razie.
Czy sześć państw arabskich zerwało stosunki z Katarem z powodu "wspierania terroryzmu"? Raczej chodzi o ukaranie Kataru za zbytnią niezależność wobec Saudyjczyków i za jego konszachty z Iranem.
Donald Trump nie jest pierwszym prezydentem uznającym prawa człowieka za zbędny balast w polityce międzynarodowej. Ale jest pierwszym, który nie stara się tego ukryć.
Przekazem minionego tygodnia polityków PiS-u było zachwalanie australijskiego modelu polityki imigracyjnej. Tylko czy wiedzą, jak ona właściwie wygląda?
Podczas swej pierwszej zagranicznej wizyty, w sojuszniczej Arabii Saudyjskiej, amerykański prezydent Donald Trump czuł się swobodnie i tryskał humorem.
Po wyborczej klęsce irańskich konserwatystów Trumpowi będzie trudniej izolować Teheran - mówi "Wyborczej" Ellie Geranmayeh, ekspertka Europejskiej Rady Stosunków Międzynarodowych
"Coś na pewno pójdzie źle, tylko nie wiemy jeszcze co" - mówi półżartem izraelski polityk. Donald Trump udał się w piątek w swoją pierwszą zagraniczną podróż jako prezydent USA. Zacznie od Arabii Saudyjskiej, potem Izrael, spotkanie z papieżem...
Twórcy portalu Wikileaks nie grozi już ekstradycja do Szwecji. Nie wiadomo jednak, czy Wielka Brytania zamierza go wydać Stanom Zjednoczonym.
Piątkowe wybory prezydenckie będą starciem dwóch wizji Iranu: liberalnej i konserwatywnej, otwartej i wsobnej, reformatorskiej i populistycznej. Nie da się przewidzieć, która zwycięży.
Zakładniczki spędzą miesiące w zamkniętym ośrodku rehabilitacji. Stały się sławne i nigeryjski rząd boi się, by nie zostały ponownie porwane.
Ameryka powinna się zastanowić, do czego służy jej wojna, która w 2001 r. zaczęła się jako ekspedycja karna. Czy celem jest zapobieganie atakom terrorystycznym, utrzymanie wpływów geopolitycznych, niedopuszczenie do prestiżowej porażki, czy też...
Jedna z najgroźniejszych organizacji terrorystycznych nie przejmuje się nalotami amerykańskich dronów i jawnie szuka rekrutów. Trwająca od kilku lat wojna domowa tylko wzmocniła Al-Kaidę w Jemenie.
Jeśli jest szansa na ocalenie tysiąca istnień, wolno paktować nawet z diabłem, nawet za cenę gwarancji bezkarności, nieważnej w świetle prawa międzynarodowego.
Wpadają tylko ci najbardziej lekkomyślni, którzy chwalą się zbrodniami na Facebooku. Ale i tak nie udaje się ich skazać.
Chcieliby zyskać korytarz ekonomiczny łączący ich enklawę Rożawę z Morzem Śródziemnym.
"Daniela jest rezolutną, ale naiwną kobietą, która wplątała się w coś, co ją przerosło" - tłumaczył jej adwokat.
Cztery obszary wolne od działań wojennych miałyby powstać na terenach kontrolowanych przez opozycję. Czy to się może udać i kto na tym skorzysta?
Przed spotkaniem z Donaldem Trumpem szef Autonomii Palestyńskiej gasi światło w Strefie Gazy. Tymczasem rządzący Gazą Hamas spuszcza z tonu - zapewnia, że nie dąży do zniszczenia Izraela.
Wyniki referendum konstytucyjnego w Turcji wskazują, że zaskakująco wielu Kurdów poparło prezydenta. Niektórzy przewidują, że Erdogan odwdzięczy się procesem pokojowym.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.