Pracownik północnokoreańskiej ambasady miał być mózgiem zamachu na Kim Dżong Nama, przyrodniego brata Kim Dżong Una.
Pentagon może zarekomendować prezydentowi wysłanie oddziałów lądowych do walki z ISIS. Czy Donald Trump jest skłonny dogadać się z Rosją i podać rękę Asadowi? Wiele wskazuje na to, że tak.
Od kilku dni Pakistanem wstrząsa fala zamachów samobójczych. Kolejny miał miejsce dziś, zginęło co najmniej pięć osób. Islamabad oskarża Kabul o krycie terrorystów.
Mugabe na emeryturę się nie wybiera. Zamierza ponownie kandydować na urząd prezydenta Zimbabwe w przyszłorocznych wyborach - a jak wystartuje, to bez wątpienia znowu wygra.
W Malezji zatrzymano Koreańczyka podejrzanego o udział w zamachu na przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy. Czterech innych agentów Pjongjangu najpewniej zdążyło uciec. Zgładzenie Kima jest jak policzek wymierzony Chinom przez KRLD
Przebiegłość wywiadu Kim Dżong Una osiągnęła nowy poziom. Jak donoszą azjatyckie media, kobiety były przekonane, że wezmą udział w telewizyjnym reality show.
W ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła trzykrotnie: z 34 do 101. Mówi o tym opublikowany właśnie raport Southern Poverty Law Center (SPLC), organizacji specjalizującej się w monitorowaniu radykalnych ruchów społecznych.
Pierwsze oficjalne spotkanie przywódcy Izraela i prezydenta Trumpa przyniosło zapowiedź zwrotu USA w kwestii powstania państwa palestyńskiego.
Trzymał się w cieniu, pogodzony z życiem na wygnaniu. Gdyby jednak w Pjongjangu doszło do przewrotu, to właśnie on mógłby stanąć na czele państwa.
Ta uczelnia przyjmuje ofiary wojny syryjskiej, ocaleńców z ludobójstwa w Rwandzie, trzęsienia ziemi na Haiti oraz Meksykanów bez wiz. Trump nic z tym nie może zrobić.
W dniu, w którym rząd Baracka Obamy nałożył na Rosję nowe sankcje, Michael Flynn rozmawiał z rosyjskim ambasadorem. Źródła w wywiadzie USA twierdzą, że sugerował, iż nowy prezydent sankcje odwoła
Kenijski sąd najwyższy uznał, że decyzja rządu o zamknięciu Dadaab jest niehumanitarna oraz niezgodna z konstytucją i traktatami międzynarodowymi.
Szef Al-Kaidy podjął tę niełatwą decyzję po konsultacjach ze swoim zastępcą (obecnie następcą) Ajmanem az-Zawahirim.
Jest wysoce prawdopodobne, że ustawę uchyli sąd najwyższy. Dlaczego więc rząd Netanjahu ją forsował? To część wyścigu o głosy osadników i wyborców popierających agresywne osadnictwo.
ONZ podała rekordowe dane o liczbie ofiar afgańskiej wojny w ubiegłym roku. Podczas gdy talibowie i ISIS rosną w siłę, nie wiadomo, czy Donald Trump opuści sojusznika w Kabulu.
Kompleksowa odbudowa dwumilionowego miasta Aleppo przy braku porozumienia pokojowego jest niewyobrażalna.
O co muzułmanie się spierają, o czym dyskutują głośno, a o czym mówią tylko szeptem
Między Rakką i Mosulem leży miasto, które może zostać ostatnią stolicą ISIS.
Wokół dwóch najsilniejszych grup radykałów islamskich formują się rywalizujące ze sobą koalicje. To efekt uboczny upadku Aleppo i niedawnych rozmów pokojowych w Kazachstanie.
Ile zamachów przeprowadzili w USA imigranci z siedmiu krajów wymienionych w dekrecie Trumpa? Ani jednego.
Dekret zakazujący wjazdu do USA obywatelom siedmiu krajów muzułmańskich może nadwerężyć sojusze z rządami regionu, wzmóc nastroje antyamerykańskie i zaszkodzić walce z terroryzmem.
Wiele tybetańskich mniszek i mnichów przybyło do Jaczen z Larung Gar, gdy w 2001 roku Chińczycy część tego kompleksu zrównali z ziemią. Niektóre zrozpaczone mniszki odbierały sobie życie.
JAK TRUMP ZMIENI ŚWIAT? Bliski Wschód to region zależności zbyt skomplikowanych, by dało się to ująć w 140 znakach - więc Trump zapewne nie będzie się nim bardzo interesował.
"To szybka opcja dostępna dla każdego, kto chce dołączyć do naszej kampanii terroru" - pisze ISIS w najnowszym wydaniu swojego magazynu "Rumijah".
Na terenach odbitych rebeliantom osiedlają się szyici, nie tylko syryjscy, ale też iraccy i libańscy. Rejestry własności są palone.
Anas Modamani zamieścił w internecie selfie z Angelą Merkel. Dla twórców fałszywych wiadomości to była prawdziwa gratka.
Armia izraelska przestrzega przed oszustami próbującymi wyciągnąć wrażliwe dane od żołnierzy.
Alois Brunner, przyboczny Adolfa Eichmanna odpowiedzialny za śmierć 130 tys. Żydów, zmarł w 2001 r. w obskurnej celi w Damaszku.
Do sądu w Nowym Jorku trafił pozew o odszkodowanie za morderczą kolonizację Namibii z początku XX wieku
Na pięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi zmarł jeden z najważniejszych irańskich polityków. To jemu reformatorzy zawdzięczali powrót do wpływów w ostatnich latach.
Ludzie boją się chować zabitych bojowników ISIS, bo na zwłokach widzą pasy z ładunkami wybuchowymi.
Przygotuje ich do egzaminów, jakie normalnie zdają w Indiach gimnazjaliści i licealiści, zapewni szkolenie zawodowe. Na razie przyjęto dziesięć osób w wieku 25-50 lat. Jest wśród nich osiem kobiet, które urodziły się jako mężczyźni.
- Elor Azaria otworzył ogień wbrew rozkazom, palestyński terrorysta nie stanowił żadnego zagrożenia - uznał w środę sąd wojskowy w Tel Awiwie. Sprawa ta rozpala Izrael od ośmiu miesięcy.
Benjamin Netanjahu został przesłuchany przez policję w związku z zarzutami przyjęcia kosztownych podarunków i innych korzyści od biznesmenów.
Nie sprawdziły się przepowiednie Nostradamusa, wedle których Anno Domini 2016 miały nastąpić zapaść światowej ekonomii i trzecia wojna światowa. Ale ten rok był dobry nie tylko dlatego, że mógł być gorszy
Delhi i Islamabad prężą muskuły, Chiny udowadniają, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, a w cieniu rakiet ?wielkiej trójki? talibowie kończą afgański flirt z demokracją.
Na Bliskim Wschodzie bez zmian. Asad trzyma się mocno, Erdogan buduje więzienia, Palestyna wrze, Iran podgryza Saudów i udaje sfinksa. Jedyne pytanie brzmi: zdesperowanych uciekinierów będą miliony czy tylko setki tysięcy?
Może fasadowy pokój wystarczy Putinowi, by legitymizować rosyjską interwencję w Syrii? Kto się pod nim nie podpisze, będzie uznawany za terrorystę i dalej bombardowany...
Za trzy miesiące chcą dotrzeć do miasta, które stało się symbolem bezsilności świata wobec tragedii Syrii. Wczoraj wyruszyli z Berlina
Prośba o azyl Niloofar Rahmani jest dla rządu amerykańskiego dość kłopotliwa. Pani kapitan służyła bowiem jako żywy dowód na to, że 15-letnie zaangażowanie USA w wojnę w Afganistanie, choć nie doprowadziło do pokonania talibów, to jednak się na coś...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.