Koniec roku to tradycyjnie najlepszy okres dla trzeciego sektora. Ale takiego deszczu wp³at jak teraz amerykañskie organizacje pozarz±dowe jeszcze nie widzia³y
Rada Bezpieczeñstwa ONZ przyjê³a rezolucjê potêpiaj±c± ¿ydowskie osadnictwo w Palestynie. Stany Zjednoczone wstrzyma³y siê od g³osu.
Odk±d dwa miesi±ce temu s±d najwy¿szy zdecydowa³, ¿e hymn narodowy musi byæ odgrywany w kinach przed ka¿dym seansem, widzami, którzy o¶mielili siê nie wstaæ z miejsc, zajmuje siê policja.
Upadek Aleppo jest smutnym wydarzeniem nie tylko ze wzglêdu na cierpienia i ¶mieræ cywilów. Powrót niegdy¶ najwiêkszego miasta Syrii pod kontrolê re¿imu Baszara al-Asada to sygna³ dla innych rz±dów w regionie: wrogom nie warto ustêpowaæ, rebelie...
Katar i Arabia Saudyjska s± w ¿a³obie. Turcja w rozkroku. Egipt zadowolony, a Izrael patrzy, jak wrogowie siê wybijaj±.
Rado¶æ zwolenników opozycji z niespodziewanie wygranych wyborów trwa³a krótko. Po tygodniu rz±dz±cy od 22 lat tward± rêk± Yahya Jammeh og³osi³, ¿e g³osowanie nale¿y powtórzyæ.
Co zrobiæ z pozostawionymi kobietami i dzieæmi d¿ihadystów z ISIS?
Ofensywa wojsk prorz±dowych w Syrii postêpuje szybciej ni¿ oczekiwano. Ale utrata Aleppo przez rebeliantów nie zakoñczy wojny.
Z serwera cyberdowództwa wykradziono tajne dokumenty - poinformowa³ we wtorek rzecznik armii po³udniowokoreañskiej.
Miêdzynarodowy Trybuna³ Karny os±dzi Dominica Ongwena, jednego z przywódców Armii Bo¿ego Oporu.
Wybory w USA, dramat uchod¼ców, igrzyska w Rio - najciekawsze wydarzenia mijaj±cego roku na zdjêciach fotoreporterów Reutersa.
Nie powiod³y siê próby zjednoczenia podzielonego kraju. W Trypolisie parê dni temu wybuch³y najgorsze starcia od dwóch lat.
Tego nie spodziewa³ siê nawet zwyciêzca czwartkowych wyborów biznesmen Adama Barrow.
Wezwanie, by daæ Saudyjkom kierownice, tym razem nadesz³o nie od aktywistów dzia³aj±cych na rzecz praw cz³owieka, lecz od rodziny królewskiej.
Wiosn± w³adze w Nairobi niespodziewanie poinformowa³y, ¿e do koñca listopada zamkn± Dadaab - obóz uchod¼ców zamieszkany przez 280-345 tys. (zale¿y, kogo pytaæ) ludzi. Dadaab powsta³ w 1992 r., gdy susze i wojny plemienne przegna³y rzesze...
Uwa¿aj, co robisz przed internetow± kamer±. Marokañscy oszu¶ci szanta¿uj± arabskich emigrantów.
Od soboty si³y Asada zajê³y trzy dzielnice wschodniego Aleppo, rozcinaj±c obszar kontrolowany przez powstañców na pó³.
¦rodek ¶wiata le¿y dzi¶ w rejonie Aleppo. To tam najlepiej widaæ si³ê mocarstw i kondycjê ludzko¶ci
W Indiach rz±d podj±³ decyzjê o b³yskawicznym wycofaniu najpopularniejszych nomina³ów z obiegu. Miliony ludzi stoj± w kolejkach do banków b±d¼ próbuj± znale¼æ bankomat, który wyp³aca nowe pieni±dze. W³adza t³umaczy: to cios w czarny rynek i korupcjê.
Po 27 latach cia³o Ferdinanda Marcosa z³o¿ono do grobu. Z zaskoczenia, by unikn±æ protestów ofiar jego re¿imu.
Pozwoli Asadowi pozostaæ u w³adzy? Postawi kreskê na pañstwie palestyñskim? Wzmocni sojusz z prawic± izraelsk±, arabskimi satrapami i autorytarn± Turcj±?
Rozpoczêcie przez Waszyngton wojny handlowej z Pekinem oznacza³oby za³amanie ca³ej gospodarki azjatyckiej, nie tylko Chin - mówi ?Wyborczej? analityk Jakub Jakóbowski.
Ostrze¿enie brzmi: nale¿y uwa¿aæ, gdy¿ w Stanach Zjednoczonych trwa powstanie przeciwko nowemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, wzros³o ryzyko ataków przeciwko muzu³manom i na tle rasistowskim. Dotychczas to amerykañski Departament Stanu odradza³...
Miliony ludzi kolejny dzieñ stoj± w kolejkach do banków b±d¼ próbuj± znale¼æ bankomat, który wyp³aca nowe pieni±dze. Rz±d t³umaczy: to cios w czarny rynek i korupcjê.
W Pekinie obawiaj± siê, ¿e wybór Trumpa na prezydenta naruszy³by globalne status quo.
Chyba ¿aden Amerykanin nie ma lepszego doj¶cia do rosyjskich przywódców od Stevena Seagala. Kilka dni temu W³admir Putin przyzna³ mu obywatelstwo. Co kryje siê za odwzajemnion± mi³o¶ci± gwiazdy filmów akcji do Putina?
Z powodu brudnego powietrza Nowe Delhi zamyka szko³y, wstrzymuje budowy i wygasza elektrowniê.
Krytykowany jako ?s±d dla Afryki? Miêdzynarodowy Trybuna³ Karny otworzy dochodzenie w sprawie amerykañskich zbrodni wojennych w Afganistanie.
Irackie si³y specjalne utrzymuj± zdobyte we wtorek pozycje na peryferiach irackiego miasta.
Tanie samoloty bezza³ogowe s³u¿± d¿ihadystom do szpiegowania i atakowania wrogich wojsk szturmuj±cych Mosul. Irackie wojsko jest ju¿ na przedmie¶ciach.
Tunezyjska Ennahda udowadnia, ¿e bli¿ej jej do chrze¶cijañskiej demokracji ni¿ do koranicznych purytan.
Zapowiada siê, ¿e rozpoczêta niedawno bitwa o Mosul bêdzie w Iraku najwiêksz± od 13 lat, kiedy to Amerykanie zdobyli Bagdad. Na razie jednak wci±¿ rz±dz± tam d¿ihady¶ci: wygnali prawników, zabili innowierców, zakazali palenia. Z³odziei bato¿± i...
Jak wynik wyborów prezydenckich wp³ynie na amerykañsk± politykê na Bliskim Wschodzie? Jakie bêd± relacje z Iranem i Izraelem, i co dalej z ISIS? Chyba nie ma drugiego pola, na którym ró¿nice miêdzy Clinton i Trumpem by³yby tak ma³o wyraziste.
Grupa rzekomo rozbita w operacji antyterrorystycznej zabi³a dzi¶ ponad 60 kadetów szko³y policyjnej w stolicy prowincji Belud¿ystan. Atak w Kwecie mo¿na uznaæ za odpowied¼ d¿ihadystów: ?Mamy siê dobrze i wci±¿ powinni¶cie siê nas baæ?.
Ankara ro¶ci sobie pretensje do Mosulu i chce wyzwalaæ miasto wbrew Bagdadowi.
Prezydent Filipin Rodrigo Duterte og³osi³ w Pekinie separacjê od Stanów Zjednoczonych. Dla Waszyngtonu to spory k³opot geopolityczny. A sam zwrot ku Chinom nie bêdzie ³atwy.
Prêdzej czy pó¼niej bojownicy kalifatu opuszcz± ostatnie miasto, najpierw w Iraku, potem w Syrii. Co dalej?
Rodzice ze spo³eczno¶ci d¿inistów s± dumni z pociech, które kilkadziesi±t dni wytrzymuj± bez jedzenia. Nawet je¶li koñczy siê to tragicznie.
Rozpoczê³a siê d³ugo oczekiwana ofensywa na Mosul, irack± stolicê ?kalifatu?. Trzeba siê gotowaæ na setki tysiêcy nowych uchod¼ców.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.