Kilkanaście lat temu Muktada as-Sadr dowodził wojną z amerykańskim okupantem. Dziś jego radykalizm ma całkiem inny wymiar - uderza w nacjonalistyczne, a nie religijne tony.
Komu wierzyć: tym, którzy twierdzą, że pomagając córce emira, kierowali się przyjaźnią i współczuciem? Czy tym, którzy oskarżają ich o próbę wyłudzenia milionów dolarów, promocję własnych interesów i udział w spisku mającym oczernić Zjednoczone...
Jest ktoś, kto wygrywa w każdej możliwej opcji po decyzji Trumpa wycofującej Amerykę z porozumienia nuklearnego z Teheranem. Ktoś, dla kogo szybujące ceny ropy, słabnąca pozycja międzynarodowa USA i wojny gospodarcze na Zachodzie są muzyką miłą dla...
Ameryka wycofała się z porozumienia nuklearnego, zaś jego europejscy sygnatariusze zapewniają, że umowa nadal obowiązuje. Ale w Teheranie decyzja Trumpa to wiatr w żagle radykałów.
Wbrew europejskim sojusznikom Donald Trump podjął decyzję o wyjściu Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego z Iranem. Co to oznacza w praktyce?
W Indiach doszło do kolejnej szokującej zbrodni na tle seksualnym. Czy zaostrzanie kar przyniesie efekty?
Córkę premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich ostatni raz widziano na jachcie, którym uciekła, krępowaną przez agentów jej ojca. "Zastrzelcie mnie na miejscu, tylko nie zabierajcie z powrotem" - prosiła.
O sprawie napisał portal DailyNK, powołując się na źródła w Chinach i Korei Północnej.
Bomby w Kabulu zabiły 29 osób, w tym dziewięciu pracowników mediów. Kolejny, korespondent BBC, został zastrzelony we wschodniej prowincji Chost.
W rezultacie uderzeń na cele wojskowe w północnej Syrii zginęło czterech Syryjczyków i 22 obcokrajowców, w większości Irańczyków - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Prezydent Trump zasłużył na Nobla - uznał prezydent Korei Południowej po udanym szczycie z dyktatorem Korei Północnej. Czy Amerykanin złapie się na ten lep?
Piątkowe spotkanie przywódców Korei Północnej i Południowej przebiegło w braterskiej atmosferze. - Nie będzie więcej wojny na Półwyspie Koreańskim - zadeklarowali. Wszyscy czekają teraz na szczyt Kim - Trump.
Kim Dżong Un to pierwszy przywódca z Północy, który przekroczył granicę z Koreą Południową, od czasu gdy półwysep podzieliła wojna w 1953 r. - podaje BBC. Obie strony ogłosiły, że w tym roku w końcu podpiszą oficjalny traktat pokojowy.
Przed spotkaniami z przywódcami Korei Południowej i - za ponad miesiąc - USA, Kim Dżong Un próbuje dowieść, że zmienia nie tylko konfrontacyjną politykę, ale i siebie.
Największy na świecie obóz uchodźców wyrósł w ciągu ostatnich miesięcy w Bangladeszu, gdzie schronili się muzułmanie Rohingya uciekający przed prześladowaniami z sąsiedniej Mjanmy. 618 tys. ludzi żyje w tzw. megacampie. Trwa wyścig z czasem, żeby...
Północnokoreańska książka telefoniczna zawiera numery fabryk i ich dyrektorów, biur oraz kadr Partii Pracy Korei. Jest uważana za dokument tajny.
Turcy po inwazji na północną Syrię w miejsce przepędzonych Kurdów osiedlają Arabów. Jazydzi są siłą nawracani na islam - mówi rzecznik kurdyjskich Powszechnych Jednostek Obrony (YPG).
Pół roku po obaleniu prezydenta Roberta Mugabego wszyscy liczą na poważne, długo wyczekiwane zmiany. Na razie największa zaszła w samym społeczeństwie - pisze z Harare wysłannik "Wyborczej".
Świadczy o tym wysłanie przez Donalda Trumpa jego obecnie najbardziej zaufanego człowieka na sekretne rozmowy z Kim Dżong Unem.
Suflowanie teorii spiskowych po każdym takim wydarzeniu to specjalność Moskwy. Ale "dowody" na spisek są niewiele warte.
Niewiele aktorek miało tak "filmowe" prawdziwe życie jak Choi Jun-hi, która zmarła w poniedziałek w Seulu w wieku 92 lat.
Guptowie w ćwierć wieku zbudowali swoje afrykańskie imperium od podstaw. Pogrążyła ich zmiana władzy i brak umiarkowania.
Trzy lata temu Armia Islamu (Dżajsz al-Islam) zorganizowała w Dumie, pod nosem prezydenta Baszara al-Asada, paradę wojskową z czołgami i pojazdami opancerzonymi. Dziś zbliża się jej koniec.
- Rosyjska broń jest szmuglowana przez granicę z Tadżykistanem i trafia w ręce rebeliantów, z którymi Amerykanie od ponad 16 lat prowadzą wojnę - powiedział w wywiadzie dla BBC dowodzący w Afganistanie gen. John Nicholson.
Amerykanie oskarżyli dziewięciu Irańczyków, którzy mieli brać udział w wielkiej ofensywie hakerskiej na zlecenie irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Wykradli terabajty danych, straty, jakie spowodowali, idą w miliardy dolarów
Ahed Tamimi przystała na ugodę zaproponowaną przez sąd. Groziło jej nawet 10 lat więzienia.
Szykują się egzekucje członków sekty Aum Shinrikyo (Najwyższa Prawda), którzy 23 lata temu dokonali ataku terrorystycznego w tokijskim metrze.
Niemal codziennie odbywają się narady dyplomatów, które można uznać za przygotowania przed zbliżającym się szczytem przywódców obu Korei oraz Kim Dżong Una z Donaldem Trumpem.
Po dwóch miesiącach walk Turcy wyparli Kurdów z syryjskiego miasta Afrin. Najważniejsze pytanie brzmi teraz: czy ruszą dalej?
Prezydent USA uważa, że Amerykanie muszą być teraz "bardzo mili" dla Kim Dżong Una. Jego republikańscy koledzy żądają rozbrojenia reżimu. Obserwatorzy mają obawy, czy Donald Trump nie daje się wpuścić w maliny. Satrapa z Pjongjangu milczy.
Irańczycycy coraz śmielej próbują włamać się do komputerów dysydentów, naukowców i wrogich rządów. Za wytrychy służą im podrabiane serwisy informacyjne oraz fałszywe konta w mediach społecznościowych.
Niepełnosprawnym już nie grozi deportacja, ale ich życie jest udręką. Chyba że można ich wykorzystać propagandowo, jak sportowców na paraolimpiadzie.
Spotkanie Kima z Trumpem byłoby wydarzeniem historycznym, ale czy przyniesie pokój? Eksperci studzą euforię.
Wiadomość o planowanym szczycie ogłoszono w Seulu po powrocie z Pjongjangu delegacji wysokiego szczebla. Korea Północna jest też "gotowa rozmawiać z USA o rezygnacji z broni nuklearnej".
Przypomina on pranie brudnych pieniędzy. Po zatarciu śladów towar objęty sankcjami jest sprzedawany... Korei Południowej.
Przy północnym ogrodzeniu Białego Domu jedna osoba się postrzeliła - poinformowała w sobotę amerykańska Secret Service.
Co najmniej 36 żołnierzy sił rządowych zginęło w nalocie tureckim - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Aszraf Ghani nieoczekiwanie ogłosił gotowość uznania talibów jako legalnej siły politycznej. Czy ta oferta daje szansę na rozejm, negocjacje i zakończenie 17-letniej wojny? [ANALIZA]
Amerykanie "zhakują bitcoina", żeby uderzyć w Kim Dżong Una?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.