W piątek rano w Japonii wykonano wyrok śmierci na Shoko Asaharze i sześciu jego współpracownikach, którzy 23 lata temu dokonali ataku terrorystycznego w tokijskim metrze.
Czy USA i Izrael dogadają się z Hamasem? Zięć Trumpa Jared Kushner do Palestyńczyków: - Nie pozwólcie waszemu kierownictwu odrzucić planu, którego nawet nie widzieli.
Sekretarz stanu USA po raz trzeci udał się do Pjongjangu, gdzie spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dżong Unem.
Już kilkanaście osób zostało zlinczowanych w indyjskich wioskach przez rozhisteryzowany tłum. Sprawcy uwierzyli fałszywym informacjom z komunikatora WhatsApp.
Dziennikarskie śledztwo "Guardiana" ujawnia, jak handlarze ludźmi wykorzystują słabości systemu penitencjarnego w USA.
60 tys. Australijczyków może się ubiegać o pieniądze z rządowego funduszu odszkodowawczego. Pod warunkiem że zrezygnują z drogi sądowej.
Jeden z najsławniejszych francuskich gangsterów Redoine Faid uciekł w niedzielę porwanym helikopterem. Poprzednim razem użył dynamitu.
Nowe protesty w Iranie. Tym razem demonstrują teherańscy handlarze, przerażeni utratą wartości rodzimej waluty.
Czy Donald Trump próbuje wciągnąć Chiny w kosztowny wyścig w przestrzeni kosmicznej na wzór "gwiezdnych wojen", którymi Ronald Reagan wyczerpał ZSRR?
Murale, banery i plakaty przedstawiające USA jako brutalnego, imperialistycznego agresora były stałym elementem krajobrazu. Do czasu, aż Kim Dżong Un spotkał się z Donaldem Trumpem.
"Piszę do was z tureckiego więzienia o najwyższym rygorze - co musi być dziwaczne dla każdego, kto żyje w stabilnej demokracji". Tak zaczyna się list Selahattina Demirtasa opublikowany przez największe światowe dzienniki na kilka dni przed wyborami...
Obudzić bezrefleksyjną dumę w zakompleksionych masach, odwołać się do mocarstwowej przeszłości, przejąć sądy i media, wskazać spiski obcych, na żyranta wziąć Boga... Recep Tayyip Erdogan władzę - od niedzieli już niemal absolutną - zawdzięcza użyciu...
Tylko 15 proc. pistoletów i karabinów posiadają armie, reszta jest w rękach cywilów. Np. na każdych stu mieszkańców USA przypada 121 sztuk broni palnej.
Z exitu Ameryki cieszą się łamacze praw człowieka, bo łatwiej im będzie realizować swoje interesy. Na wieść o rezygnacji USA Rosja, wyrzucona z Komisji w 2016 r., złożyła wniosek o ponowne przyjęcie.
Donald Trump nie jest pierwszym prezydentem, któremu marzy się wycofanie sił amerykańskich z Korei Południowej. Pomysł popierają głównie przeciwnicy Ameryki.
W ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła o 2,9 mln - informuje UNHCR. Oprócz Syrii odpowiadają za to głównie Birma i Sudan Południowy. Jutro Światowy Dzień Uchodźcy.
Rezultaty badania Uniwersytetu Oxfordzkiego i Instytutu Badań nad Dziennikarstwem Reutersa mogą zaskakiwać. Nie tylko dlatego, że trzy pierwsze miejsca zajęły Turcja, Grecja i Malezja.
Armia izraelska w nocy z niedzieli na poniedziałek zaatakowała dziewięć celów Hamasu w Strefie Gazy. To odpowiedź na nowy pomysł Palestyńczyków: wywoływanie na terenie Izraela pożarów.
Telewizja z Pjongjangu pokazała nieznane wcześniej nagranie ze szczytu w Singapurze.
Trump potwierdził, że nie rozumie, o co chodzi z tymi prawami człowieka. Kiedyś taka postawa nie licowała z przywódcą mocarstwa aspirującego do światowego przywództwa
Wartość PotCoin poszybowała, gdy w Singapurze pojawił się pierwszy amerykański "przyjaciel" Kim Dżong Una, były koszykarz Dennis Rodman.
Po pierwszym w historii spotkaniu prezydenta USA z dyktatorem Korei Północnej szanse na rozbrojenie komunistycznego reżimu wzrosły. Jednak na razie wygranymi są Pjongjang i Pekin.
Pół roku temu Kim był jednym z najbardziej znienawidzonych przywódców, a teraz jest traktowany jak polityczna gwiazda. Ale nie jest wykluczone, że w dłuższej perspektywie taki gambit Trumpa okaże się opłacalny. Lepsze uściski dłoni niż wzajemne...
Jakie państwa w przeszłości zrezygnowały z broni atomowej i czy można te doświadczenia wykorzystać przy rozbrojeniu Korei Północnej?
Kluczowe pytanie przed wtorkowym spotkaniem przywódców Korei Północnej i USA brzmiało: czy Kim Dżong Un podjął strategiczną decyzję o przehandlowaniu broni atomowej w zamian za inne profity, czy tylko udaje?
Donald Trump liczy na to, że uda mu się namówić Kim Dżong Una do rozbrojenia nuklearnego.
Wygonieni z miast Syrii i Iraku dżihadyści odzyskali wigor. Ma ich zmieść "Obława" antydżihadystycznej koalicji.
Parlament w Kampali uchwalił, że każdy użytkownik Facebooka, WhatsApp, Twittera i Vibera ma płacić państwu 200 szylingów (20 gr) dziennie. Nie wiadomo, jak nowe prawo miałoby być egzekwowane.
Celem Rosji nie jest podporządkowanie całej Syrii reżimowi z Damaszku. Zadowala ją utrwalający się podział kraju na strefy wpływów i rola kluczowego gracza, zdolnego paktować ze wszystkimi innymi.
Amerykańska firma Ocean Infinity zaprzestała poszukiwań samolotu, który zniknął 8 marca 2014 r. z 239 osobami na pokładzie.
Do tej pory świat zastanawiał się, w co gra Kim Dżong Un. Teraz większą zagadką jest to, o co chodzi Donaldowi Trumpowi, który raz po raz zmienia zdanie w sprawie szczytu z Kimem. Wolty Trumpa wzmacniają reżim Kima.
Dzień po odwołaniu przez prezydenta Donalada Trumpa planowanego na 12 czerwca spotkania z przywódcą Korei Północnej obie strony komentują sytuację z zaskakującą kurtuazją.
Materiały do tego wstrząsającego raportu Amnesty International zbierała przez dwa lata. 250 kobiet, z którymi przeprowadzono wywiady, oskarżyło nigeryjską armię i siły paramilitarne o występki porównywalne z tymi, których dopuszczali się dżihadyści.
Prezydent USA zrezygnował w czwartek z planowanego na 12 czerwca spotkania z przywódcą Korei Północnej. Poszło m.in. o proponowany przez Amerykanów model rozbrojenia nuklearnego. Ale wielu sądzi, że to wciąż zajmowanie lepszych pozycji w...
Zwycięski marsz Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) pod wodzą populistycznego premiera Narendry Modiego wygląda imponująco. Potknęła się jednak w 65-milionowej Karnatace - ostatnim stanie rządzonym przez długo najważniejszą w Indiach Partię Kongresową.
Jego najbliżsi współpracownicy mówią o tym wprost. Za ich wystąpieniami kryje się organizacja Mudżahedinów Ludowych, uważana za terrorystyczną sektę.
To samo uczyni niebawem Paragwaj i zapewne Honduras. Co nimi powoduje?
Analizując posunięcia prezydenta USA, komentatorzy są rozdarci między dwoma założeniami: albo Donald Trump działa według planu, albo jego decyzje są tylko wypadkową opinii doradców, aktualnego nastroju i przekonania o własnym geniuszu.
Co się stało z samolotem, który cztery lata temu wystartował z Kuala Lumpur z 239 osobami na pokładzie i znikł z radarów? Grupa ekspertów sugeruje, że zna odpowiedź...
W poniedziałek po południu odbyła się ceremonia przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy. Dla Palestyńczyków to dzień podwójnej katastrofy: najkrwawszy dzień w Strefie Gazy od czterech lat. Według najnowszych danych władz palestyńskich w...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.